#KarelGott#Praha#RenataLuckova (1)2
13.10.2019
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Poslední potlesk pro Karla Gotta

Sdílejte článek:

PAVEL VESELÝ

#Pavel VeselyKarel Gott byl pro mnohé skvělý zpěvák. Ale pro paní Ivanu to byl manžel a člověk, kterého znala nejlépe ze všech. A pro jeho dcery to byl tatínek. Jejich ochrana a pevná náruč. Modleme se za celou jeho rodinu.

S napětím se čekalo, jak dopadne veřejné rozloučení na Žofíně a Zádušní mše v Katedrále sv.Víta, Václava a Vojtěcha. Dopadlo to skvěle. Karel Gott nám na chvíli vrátil Listopad 1989. Lidé stáli ve frontě, nikdo nepředbíhal, nikdo nenadával, a když přijel někdo na vozíku, byl vpuštěn předem. Stejně jako někdo o holi. Skvělá organizace. Poté, co se poklonili Karlu Gottovi, se lidé zapsali i do kondolenční knihy. A u rakve bylo srdce s nádherným vzkazem od paní Ivany Gottové: “Miluji tě navždy, Tvá Ivana“, vzkaz plný lásky a pokory. Děkujeme Vám Karle, ukázal jste, že náš národ se může sjednotit a lidé mohou být k sobě slušní a ohleduplní. Navzdory podivným názorům kněze z akademické farnosti. Lidé mu dali jasnou odpověď. A to je dobře. Karel Gott je fenomén, Karel Gott forever.

Jiřina Bohdalová v promluvě při Zádušní mši v katedrále mluvila skvěle. Celá mše byla velmi důstojná a moc dobře, že byla. Velké díky kardinálu Dukovi, Otci Zbigniewovi a také všem, kteří ji připravili. Ceremonář kardinála Duky Vojtěch Mátl je opravdu profesionál a zvládl přípravu skvěle. Je potřeba se modlit za rodinu Karla Gotta a dát ji dostatečný klid. Ano, modleme se za rodinu Karla Gotta. Rozdával nám radost. Můžeme mu to vrátit v modlitbě. Bertramka je nádherné místo a genius loci spojené s Karlem Gottem zde zůstane navždy.

Foto: Renáta Lucková

Foto: Renáta Lucková

Zádušní mše za Karla Gotta byla důstojná a velmi dobře zorganizovaná. Stejně jako veřejné rozloučení na Žofíně. Tomáš Halík by se měl omluvit za svá neuctivá slova ke kardinálu Dominikovi Dukovi a za velmi nekřesťanský přístup, protože ve svém vyjádření se věnoval jen politice, nikoli vyjádření soustrasti rodině Karla Gotta. Účast lidí na Žofíně, a dnes i samotná zádušní mše, dnes usvědčila Tomáše Halíka z omylu. Možná by místo nabádání o stařících by si měl velmi pohlídat, jestli se jím nestal on sám. Minimálně se k němu ve svých vyjádřeních přiblížil. A to je velmi smutné. Zbývá jen doufat, že Tomáš Halík v sobě najde znovu opravdovou křesťanskou víru a lásku k bližnímu. Je potřeba se za to modlit.

V průběhu posledních dnů zaznělo mnoho věcí. Je však jeden člověk, který si zaslouží hlubokou poklonu a velkou úctu. Tím člověkem je Ivana Gottová. Zaslouží si velkou úctu, s láskou jakou pečovala o nemocného Karla Gotta. Není to vůbec jasné a samozřejmé. Mohu to posoudit z obou pohledů. Sám jsem přežil rakovinu a vím, jak je těžké, když v té době nebyla pomoc a zázemí tehdejší partnerky. Poté jsem naopak já v jiné situaci pomáhal těžce nemocné osobě. Proto vím, že to, co Ivana Gottová udělala pro Karla Gotta, je něco, co není tak samozřejmé a zaslouží si za to obrovské uznání. Díky ní a celé rodině odcházel Karel Gott velmi vyrovnaný a smířený.

Foto: Renáta Lucková

Foto: Renáta Lucková

Stejný dík patří také všem lékařům a personálu, který o něho pečoval. V posledních týdnech mu četli z Bible na jeho žádost a především Žalmy. A i oni dali Karlu Gottovi klid do duše. A to je veliký klad.

Karel Gott odešel. Odešel muž Gentleman, který nesplnil Jiřině Bohdalové slib. Jediný slib nesplnil. Ale byl povolán a jistě s profesionalitou a pílí již sestavuje kapelu a koncert pro Boha. Možná si Osladí kávu o trochu víc a jistě již ví Kam tenkrát šel, můj bratr Jan. Ale Srdce nehasnou a jistě je Bůh dobrák a altruista, když se neví, co Bůh chystá. Jsme věční Pábitelé a Muzika ví, že Už z hor zní zvon.

Nastala doba postgottovská a je jen na nás, jak bude tato doba vypadat. Karel Gott byl od katedrály vyprovozen požehnáním kardinála Duky a také poté posledním potleskem. Poslední potlesk pro Karla Gotta dozněl. Jeho písničky však navždy zůstanou v našich srdcích.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč

Celkem za měsíc: 2 400,00 Kč
Vybráno 6.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 1 744 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 4,10 out of 5)
Loading...
politicon.cz
45 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.