#KarelGott#Praha#RenataLuckova (1)2
13.10.2019
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Poslední potlesk pro Karla Gotta

Loading...
Sdílejte článek:

PAVEL VESELÝ

#Pavel VeselyKarel Gott byl pro mnohé skvělý zpěvák. Ale pro paní Ivanu to byl manžel a člověk, kterého znala nejlépe ze všech. A pro jeho dcery to byl tatínek. Jejich ochrana a pevná náruč. Modleme se za celou jeho rodinu.

S napětím se čekalo, jak dopadne veřejné rozloučení na Žofíně a Zádušní mše v Katedrále sv.Víta, Václava a Vojtěcha. Dopadlo to skvěle. Karel Gott nám na chvíli vrátil Listopad 1989. Lidé stáli ve frontě, nikdo nepředbíhal, nikdo nenadával, a když přijel někdo na vozíku, byl vpuštěn předem. Stejně jako někdo o holi. Skvělá organizace. Poté, co se poklonili Karlu Gottovi, se lidé zapsali i do kondolenční knihy. A u rakve bylo srdce s nádherným vzkazem od paní Ivany Gottové: “Miluji tě navždy, Tvá Ivana“, vzkaz plný lásky a pokory. Děkujeme Vám Karle, ukázal jste, že náš národ se může sjednotit a lidé mohou být k sobě slušní a ohleduplní. Navzdory podivným názorům kněze z akademické farnosti. Lidé mu dali jasnou odpověď. A to je dobře. Karel Gott je fenomén, Karel Gott forever.

Jiřina Bohdalová v promluvě při Zádušní mši v katedrále mluvila skvěle. Celá mše byla velmi důstojná a moc dobře, že byla. Velké díky kardinálu Dukovi, Otci Zbigniewovi a také všem, kteří ji připravili. Ceremonář kardinála Duky Vojtěch Mátl je opravdu profesionál a zvládl přípravu skvěle. Je potřeba se modlit za rodinu Karla Gotta a dát ji dostatečný klid. Ano, modleme se za rodinu Karla Gotta. Rozdával nám radost. Můžeme mu to vrátit v modlitbě. Bertramka je nádherné místo a genius loci spojené s Karlem Gottem zde zůstane navždy.

Foto: Renáta Lucková

Foto: Renáta Lucková

Zádušní mše za Karla Gotta byla důstojná a velmi dobře zorganizovaná. Stejně jako veřejné rozloučení na Žofíně. Tomáš Halík by se měl omluvit za svá neuctivá slova ke kardinálu Dominikovi Dukovi a za velmi nekřesťanský přístup, protože ve svém vyjádření se věnoval jen politice, nikoli vyjádření soustrasti rodině Karla Gotta. Účast lidí na Žofíně, a dnes i samotná zádušní mše, dnes usvědčila Tomáše Halíka z omylu. Možná by místo nabádání o stařících by si měl velmi pohlídat, jestli se jím nestal on sám. Minimálně se k němu ve svých vyjádřeních přiblížil. A to je velmi smutné. Zbývá jen doufat, že Tomáš Halík v sobě najde znovu opravdovou křesťanskou víru a lásku k bližnímu. Je potřeba se za to modlit.

V průběhu posledních dnů zaznělo mnoho věcí. Je však jeden člověk, který si zaslouží hlubokou poklonu a velkou úctu. Tím člověkem je Ivana Gottová. Zaslouží si velkou úctu, s láskou jakou pečovala o nemocného Karla Gotta. Není to vůbec jasné a samozřejmé. Mohu to posoudit z obou pohledů. Sám jsem přežil rakovinu a vím, jak je těžké, když v té době nebyla pomoc a zázemí tehdejší partnerky. Poté jsem naopak já v jiné situaci pomáhal těžce nemocné osobě. Proto vím, že to, co Ivana Gottová udělala pro Karla Gotta, je něco, co není tak samozřejmé a zaslouží si za to obrovské uznání. Díky ní a celé rodině odcházel Karel Gott velmi vyrovnaný a smířený.

Foto: Renáta Lucková

Foto: Renáta Lucková

Stejný dík patří také všem lékařům a personálu, který o něho pečoval. V posledních týdnech mu četli z Bible na jeho žádost a především Žalmy. A i oni dali Karlu Gottovi klid do duše. A to je veliký klad.

Karel Gott odešel. Odešel muž Gentleman, který nesplnil Jiřině Bohdalové slib. Jediný slib nesplnil. Ale byl povolán a jistě s profesionalitou a pílí již sestavuje kapelu a koncert pro Boha. Možná si Osladí kávu o trochu víc a jistě již ví Kam tenkrát šel, můj bratr Jan. Ale Srdce nehasnou a jistě je Bůh dobrák a altruista, když se neví, co Bůh chystá. Jsme věční Pábitelé a Muzika ví, že Už z hor zní zvon.

Nastala doba postgottovská a je jen na nás, jak bude tato doba vypadat. Karel Gott byl od katedrály vyprovozen požehnáním kardinála Duky a také poté posledním potleskem. Poslední potlesk pro Karla Gotta dozněl. Jeho písničky však navždy zůstanou v našich srdcích.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Eduard Ezer 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Roman Dejmal 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Richard Urinovský 200,- Kč, Vít Fortelka 2020,- Kč, Vlastimil Kornas 66,60 Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Miroslava Bardoková 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Milan Černý 1000,- Kč, Phar. Lubomír Vylíčil 7000,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, MUDr. Martin Volný 500,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Tibor Csillaghy 500,- Kč

Celkem za měsíc: 21 359,60 Kč
Vybráno 61.02%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 658 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 4,10 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
45 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.