babisden
30.5.2017
Kategorie: Humor

Poslední den páně Babiše

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

RED HOOK

Jsem myslel, že si dnes dám pauzu. Jenže! Já jsem viděl jedno video. Časosběrný. O podtatranském tygrovi. O finančníkovi, co pozná po hmatu jednu ovci od druhé ovce. O slovenském spícím agentovi, kterého nějaký kretén probudil a on se nám teď za to mstí. O panu Babišovi.


Je to jeden jeho den. Od božího rána do soudružského večera. Jmenuje se „Můj poslední den“. A se mnou to normálně hnulo, protože jsem si vzpomněl na Poslední večeři. Což byl segedin. Který mne na dvanáct hodin přikoval k míse. Dědově.

Takže.

Pan Babiš se probudí, mrkne na kameramana a řekne, že je naprosto normální mužskej, jako jsem já, ty, já a zase ty. Že dělá přesně to, co dělají všichni, ať už jsou na tom dobře jako on, či ať jsou v prdeli jako zbytek.

Zvedne se, dojde do koupelny, vymočí se do umyvadla, pšoukne si, zašťourá se v zubech, povytáhne obočí, přiblíží obličej k zrcadlu, zašklebí se, zavrtí znechuceně hlavou a řekne „kokot“. Pak si vypláchne ústa, osuší rty, vycvrnkne ospalek a jde se obléct.

Nasedá do auta. Jako každý jiný. Pokud byste čekali parakotoul, byli byste zklamáni. Normál se ohne, zaheká, praští se temenem o kastli, upadne na zadní sedadlo a opět si pšoukne. A pak celý den pláče. Protože končí na ministerstvu financí.

Pláče a vzlyká a smrká do kapesníku a mává s ním a holubice míru a porozumění mezi národy se rozlétají na všechny strany. Aby zvěstovaly, že vyšla hvězda. Že se narodil Spasitel. Kdesi mezi poli. S věnečkem z řepky a dikcí nedoučeného podkarpatského sběratele druhotných surovin. A že onen Spasitel, i když na chvíli odstaven od prsu, vrátí se.

Vrátí se silnější. A dotáhne do konce vše. Farizejům navzdory.

Jsem tomu rád. Protože když už se má něco rozvrátit, tak pořádně. A když už se maj věci zakazovat, tak komplet.

Jsem třeba zjistil, že pořád ještě můžu přes den chodit po venku a nemusím to nikomu hlásit. Dotáhněme to do konce. Protože proč? Protože osvobodit se může jen ten, kdo je přikován.

Takže se přikovejme. Všichni. Jen tak budeme mít jistotu, že přijde den, kdy si sundáme obojky a kdy si uděláme takové mejdlo, až se k nám přestanou vracet čápi.

Strachy.

Tačvúd s Gekonem se mě ráno ptali, jestli můžou taky na zahrádku. Jsem jim řekl, že jo. Dnes ještě jo. Co bude zítra, že ale netuším.

Počasí ok. Lepší jsem si nemohl přát. Holky nosej minisukně a mrkaj okem na všechny, co nevypadaj jak Frankenstein. Nezávidím pohledným chlapcům. Jsem radši přehlížen.

Ale sere mě to moc.

To je zatím vše.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč

Celkem za měsíc: 1 750,00 Kč
Vybráno 4.95%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
8 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.