14.10.2013
Kategorie: Ekonomika

Poslední bitva vzplála

Sdílejte článek:

ROSTISLAV SENJUK 14|10|2013

S úsměvem (protože skřípění zubů už jsem zkoušel a pláč stejně nepomáhá) jsem si přečetl, že již od 1. 10. 2013 začíná likvidace těch malých a nepohodlných, co jen kazí velké kšefty. Ano hovořím o malých obchodnících s pohonnými hmotami. Přece slušný malý obchodníček s pohonnými hmotami musí mít v matraci dvacet milionů, aby zaplatil kauci na další provozování živnosti. To jsem si zase vyslechl od pana Rusnoka. A spadl jsem smíchy ze židle. No nic, když někomu nedojde, že proti debilitě je potřeba se sdružit, nechť vymře. Vydělat dvacet milionů je sakra těžké a amatér (Rusnok a jemu podobní), kterého měsíčně čeká nemalá mana (plat) z nebe jen za to, že dýchá, nikdy nepochopí, kolik úsilí, nervů a hodin to stojí (ale zato umí jezdit na jednání OSN i s rodinou a v osmi autech, prostě podniká, jak se patří).

 

 

Ale to je vcelku vedlejší. Pumpaři do poslední chvíle očekávali existenci „rozumu“ v rozhodování a hrdě odmítali jakékoliv snižování se k politickému boji, takže výsledek konečně jde do života. Konec prvních malých je tu! Poslední bitva vzplála! Dejme se na pochod na pracák! Pár umírajících pumpařů možná vypustí předsmrtný výkřik, ale věřte, že nebude dlouho slyšet. Hned zanikne v řevu důležitějších informací, třeba kolik budou stát nové zbraně do armády. A hlavně si toho nikdo nevšimne. Osamoceného smrtelného výkřiku si nikdo nikdy nevšímá. Prodejte pod cenou ty vaše pumpičky a cisterničky a jděte žmoulat čapku před vrata velkých zahraničních firem. Třeba jim drobet od huby upadne, až budou peníze vydělané v Čechách odvážet přes hranice.

 

A hop! Další řada se připraví na popravu! Malé lihovary a palírny! Co s vámi? Že jste nevydělali a nemáte v matraci pět mega? A co jste tedy dělali celá ta léta? Že jste platili zaměstnance a řádně odváděli daně a investovali do technologií a rekonstruovali budovy? Ale nekecejte, přece tady každý krade, takže vy taky, ale asi málo. Že jste sponzorovali strany a straníky, co vám slibovali růžovou budoucnost? Tak to jste byli pěkně blbí, to vám řeknu. A dobře vám tak. Kde se mění zákony, hlavy tupé? V parlamentě! A jste tam, nebo vaši zástupci? Nejste, tak jak to chcete změnit? Ti vaši kámoši z té či oné strany nic nezměnili? Ale že už se na to chystají? No jasně, ale stejně jako posledních dvacet let. Ale nelamte si tím vaše mrtvé hlavičky. Vy už nic nezměníte. Vy se pokuste velkým výrobcům prodat ty vaše garážové kondenzační kolony, vyhoďte lidi, které jste zaměstnávali a zařaďte se do fronty na pracák. Že vám je to líto? Snad už bylo dost toho vytahování se na spoluobčany! DOST už, pravím! Jak k tomu ten Franta nebo Jarda přijde? Abyste se nad něj v hospodě vyvyšovali? Vždyť taky poctivě maká. Chodí od šesti do práce, půlku mzdy mu Němec odveze domů do Mnichova, a co mu zbude, poctivě utratí do čtyř v hospodě. Jak k tomu přijde, abyste snad měli víc? Ne ne, holenku. Pěkně hybaj do řady a čekej na podporu.

 

Uff. Zaplať Bůh, že nejsem ani pumpař, ani nepálím alkohol. Jinak by mne to taky postihlo. To je dobře, že nás si nikdo nevšiml, jen ať to pěkně odnesou pumpaři a lihoví magnáti. Eště by to chtělo nějak zatnout tipec těm s fotovoltaickými elektrárnami. Krásně jsme z nich udělali grázly a zloděje, a to jen za to, že se chovali podle zákona. Ale co! Na to každý zvysoka kašle. Je potřeba je ještě předhodit, aby nedošlo na nás. Ale bylo to těsně, co kamarádi? Ještě že moc nevystrkujeme nos, mohli bychom přes něj dostat. No co naplat, jsme to Češi, co?

 

Takhle nějak asi většina z nás přemýšlí. Ubohé a směšné. Kauce 20 milionů korun na obchod s pohonnými hmotami a 5 milionů na obchod s lihem je jen vrchol ledovce. A stejně jako na TITANICU český soukromník neví, že poslední bitva sice vzplála, ale už pomalu dohořívá. Ledovec nepozorovaně rozpáral bok a loď se už potápí. Po pohonných hmotách, alkoholu, fotovoltaice je na řadě každý z nás. Povinné datové schránky dříve či později znamenají, že už nikomu z OSVČ nepřijde obsílka. To podávání hlášenek na sociálku byl přece chyták, vy tupci. Ne ne, dorazí do datové schránky. Že nemáte počítač a taky k čemu, když jste manikérka, krejčová, zedník, kovář nebo pokrývač, nikoho nezajímá! Máte ho mít, vaše chyba. Když ne, přijde platební příkaz, o čemž nebudete vědět a následně už rovnou exekuce. Aspoň budete mít ta překvapení najednou. A co pak? Jděte do fronty na pracák. Už tam na vás čekají kamarádíčkové! Můžete se pak škodolibě smát těm dalším, co si stoupnou za vás, až nebudou mít na registrační pokladny a ti další, co nebudou mít na jejich měsíční certifikovaný servis. A další , co nebudou mít ekologický audit domu, cerifikaci o certifikaci certifikace a známého na vyšších místech. Takže hůrá!!!

 

Kupředu levá, zpátky ni krok!

 

 

www.soukromnici.cz

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 13 205,00 Kč
Vybráno 37.72%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 24 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.