28.7.2014
Kategorie: Společnost

Poslechněte si rozhovor s Věrou Jourovou o “Cause Řičář”

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

REDAKCE PP, JAN ŠINÁGL 28|07|2014

Její přiznání byla prý jen konspirační hra policie a novinářů, dva milióny, které byly určeny pro nějakou Věru na MPMR, nebyly rozhodně pro ni, Marka Řičáře v podstatě nezná a jeho rodinu už vůbec ne a pan Šinágl může být rád, že na něj nepodá trestní oznámení … tolik v krátkosti vyjádření budoucí eurokomisařky k případu likvidace životního osudu rodiny Řičářových, ve které hrála Věra Jourová jednu z hlavních rolí. Nejvíce jí prý na celé cause trápí, že bude muset v Europarlamentu čelit zřejmě mnoha nepříjemným souvisejícím otázkám. Tomu se říká “profesionální politická práce”.

 

 

Rozhovor vedl nezávislý publicista Jan Šinágl a vy si jeho zvukový záznam můžete poslechnout zde:

 

“Rozhovor”

 

Doprovodný text pana Šinágla: Po skončení „grilování“ kandidátky na eurokomisařku ve Sněmovně dne 23.7.2014, jsem s paní ministryní natočil rozhovor na téma, kterému se všichni členové Výboru pro evropské záležitosti při „grilování“ vyhýbali „jako čert kříži“. Všichni poslanci to dobře věděli, stejně jako všechna média, nejen veřejnoprávní, ale i bulvární – všichni členové výboru a všechna média poslušně mlčeli?! Co to vypovídá o naší společnosti a naznačuje, kde je pravda a kde lež?! Opět se bojíme pravdy! Toto aktuální, politicky velmi třaskavé téma se týká skandální kauzy ing. arch. Marka Řičáře. Paní ministryně v ní, podle všech dosud dostupných informací, nehrála zdaleka vedlejší roli, ale jednu z podstatných, ne-li rozhodujících. Oceňuji, že mi tento rozhovor poskytla. Názor už ponechám na čtenářích, resp. posluchačích.

 

Do jaké míry to byla její ochota či neúnikovost se vzniklé situace si nedovoluji posoudit. Nicméně jsem byl překvapen a uvítal, že se k aktuální kauze konečně vyjádřila i jedna z hlavních protagonistek této skandální kauzy, zasahujících do nejvyšších pater politiky a hlavně do řad ČSSD! Byla to, jak se vyjádřila, její forma reakce na mé „pomluvy“, kdy volila raději tuto cestu než trestní oznámení. Podivné, ale „jourovské“. Samozřejmě bych trestní oznámení uvítal a jako hlavního svědka pozval pana Řičáře a další osoby! Vždy mi šlo, jde a půjde o pravdu, bez ohledu na to, koho se týká! Zvláštní bylo, že paní ministryně stále při rozhovoru v átriu až v koutku, jako by hledala podvědomě ochranu a oporu v jistě pro ni nesnadné a nepříjemné situaci?

 

 

Poslankyně Helena Langšádlová (LN 24.7.2014): „Paní ministryně se orientuje jenom v regionální politice, všechno ostatní je pro ni velkou neznámou. Až to objeví poslanci Evropského parlamentu, bude to zásadní handicap české kandidátky.“

 

To, že paní Jourová prohlásila, že bude „po práci“ spojovat české europoslance jen prokazuje její nezodpovědnost či nevědomost co ji očekává. Práce eurokomisaře je náročná práce na plný úvazek, která stojí mnoho sil, kdy volno je třeba využít na regeneraci sil, pokud člověk pracuje s plným nasazením. Pokud by se paní Jourová stala eurokomisařkou, pak by to nevypovídalo nic dobrého o EK a EP! Škoda, že ČR nemůže nabídnout nikoho s nezpochybnitelnou minulostí, jsou-li vůbec takoví? Mohou jimi být lidé, kteří v tak korupční zemi po tolik let zastávají tak odpovědné funkce? Nikdy tam nebyli, nevydrželi, odešli, nebo se přizpůsobili? Pokud jsou takoví, smekám a doufám, že jich bude přibývat a hlavně na těch nejodpovědnějších místech! Přeji každému, aby mohl každý den usínat s čistým svědomím – i paní Jourové. Obávám se, že usínání snadné nemá a mít nebude, dokud se čestně nevypořádá se svoji pochybnou minulostí. Každému bude jednou na konci jeho životní cesty spravedlivě spočítáno.

 

Z velmi důvěryhodného zdroje jsem obdržel informaci, že paní Jourová se nikdy neměla zajímat o malé zakázky, ale vždy jen o velké?! Zřejmě ty malé byly pod její „úroveň a požadavky“… Hodně toho údajně při vyšetřovaní pokazil vyšetřující policista Tibor Lévai?! Ten měl být údajně později zaměstnán jako bezpečnostní expert u Agrofertu, či tam dosud pracuje?! Jeho fotografii jsem na google nenašel? Zanechme prozatím nabízejících se spekulací.

 

Mimochodem jsem v pátek, dne 25.7.2014, obdržel první osobní dopis od ing. arch. Marka Řičáře, který mé dosavadní přesvědčení o jeho nevině jen potvrdil. Dopis použiji v jeho prospěch a ve prospěch země. Jedná se o neskutečně kultivovaného, schopného, vzdělaného člověka s vizemi, kterého si každá normální země váží, preferuje a jehož schopnosti využije k rozvoji společnosti. Takových nebude nikdy dost. Pokud někdo takový skončí v naší zemi ve vězení, tak je něco hodně špatně nejen s naší zemi, ale především s námi občany, kteří tento neuvěřitelný stav dopustí a tolerují bez jakéhokoliv odporu a snahy o nápravu. Životní příběh ing. arch. Marka Řičáře a jeho těžce zkoušené rodiny, by mohl být předlohou k filmu, který by bezpochyby konkuroval tomu nejhodnotnějšímu ve smyslu střetu slušného, statečného člověka, který se postavil mocné a všehoschopné, korupční mašinérii zla a obdivuhodně jejímu tlaku čelil a stále čelí. Osobně udělám vše pro obnovu procesu jak v ČR, tak v Rakousku. Při obou bylo prokazatelně porušeno právo na spravedlivý proces!

 

Věřím, že i s pomocí dalších, bude pan Řičář brzy na svobodě a nebudu se muset stydět za to, že jsem příslušníkem národa, který je jako člen demokratického společenství zemí EU schopen takovéhoto obludné nespravedlnosti, spáchané na zcela nevinném člověku a jeho rodině s pěti dětmi a který je ve vězení místo skutečných viníků! Připomíná to mnohem více Středověk, než XXI.století!

 

Související články: Causa Řičář

 

ZDROJ: sinagl.cz

 

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč

Celkem za měsíc: 2 400,00 Kč
Vybráno 6.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.