MAJEROVAPEKAROVA
1.5.2021
Kategorie: Politika

Poslankyně ze Země dvojího metru

Sdílejte článek:

PETR ŠTĚPÁNEK

stepanekDvě poslankyně, Zuzana Majerová Zahradníková a Markéta Pekarová Adamová. Něco málo toho mají společného, ale daleko více je toho, co je rozděluje. Společné mají to, že obě sedí v poslanecké sněmovně, že co do vizáže, obě patří k tomu hezčímu, co sněmovna nabízí, a obě jsou předsedkyněmi svých stran, Majerová Trikolóry a Pekarová TOP 09. Ale tady už veškerá podobnost končí. Dokonce i k tomu svému dvojitému příjmení přišly každá jinak.

.
Zatímco Pekarová si poté, co se vdala, ke svému rodnému příjmení přilepila ještě manželovo, jak to dnes některé ženy dělají, Majerová je úplně jiný případ. Narodila se jako Dvořáková. Pak se vdala a už jako Zahradníková šest let žila se svým manželem v Kanadě. Mimochodem, odtud má původ její skvělá angličtina. To manželství se ale nevyvedlo, takže se za ne zcela jednoduchých okolností vrátila zpátky do České republiky. Už se synem, který se narodil v Kanadě. Pak se znovu vdala, narodil se jí druhý syn a už jako Majerová si ponechala i to druhé příjmení. Kvůli prvnímu synovi. Aby jako jediný neměl v nové rodině úplně jiné jméno.

Ale vraťme se k politice. Zatímco Majerová je zásadový kritik Evropské unie, Pekarová je eurohujer. Zatímco Majerová je proti masové migraci, Pekarová je vítač. Zatímco Majerová je pro zachování koruny, Pekarová chce zavedení eura. Zatímco Majerová hájí tradiční manželství, Pekarová chce zavést svatby homosexuálů. Zatímco Pekarovou můžeme na televizní obrazovce České televize vídat téměř každý den, přičemž se vyjadřuje prakticky k čemukoli, Majerovou na veřejnoprávní obrazovce nespatříme, jak je rok dlouhý. Přitom preference TOP 09 a Trikolóry jsou obdobné, možná, že dokonce ty Trikolóry vyšší.

Ono to totiž dle zpravodajství České televize opravdu vypadá, alespoň tedy dle frekvence výskytu na její obrazovce, že úplně nejdůležitějšími politiky v České republice jsou právě předsedkyně TOP 09 a pak možná ještě předseda STAN Vít Rakušan. Nemine snad jediný den, aby se právě tito miláčci redaktorů z Kavčích hor k něčemu nevyjadřovali. Přitom volební preference jejich stran nejsou žádná hitparáda, spíše naopak. Jen to ukrývají v koalicích. STAN cizopasí na Pirátech a TOP 09 se spolu se stejně podměrečnými lidovci přiživuje v koalici Spolu.

Majerovou naopak na obrazovce České televize neuzříme ani náhodou. Prakticky totéž navíc platilo i o jejím předchůdci v čele Trikolóry Václavu Klausovi mladším. Těch pár štěků se oproti dlouhodobému protežování Pekarové či Rakušanovi snad ani nedá počítat. Trikolóru totiž Česká televize víceméně ignoruje.

Přitom není pravdou, že by nebylo o čem informovat. Dva příklady z poslední doby. Byla to právě Majerová, kdo od slovní kritiky přepálených proticovidových opatření přešel k činům. Její poslaneckou iniciativu směřující ke zrušení pandemické pohotovosti ale Česká televize úspěšně utajila. To kdyby s něčím podobným přišla Pekarová, hned by nechyběly kamery a mikrofony. O společné legislativní iniciativě Klause juniora a Majerové na obranu svobody slova na sociálních sítích ČT také mlčí, natož aby jejím protagonistům dala ve svém vysílání patřičný prostor. Vlastně se není ani co divit. Svoboda slova zcela jistě nepatří mezi Českou televizí preferovaná témata.

Že předsedkyně Trikolóry umí být také pěkně ostrá a že dovede své oponenty elegantně utřít, předvedla Majerová v posledních dnech na televizní obrazovce hned dvakrát. Ale ne v České televizi, kterou si právě kvůli oné kýžené vyváženosti vydržujeme povinnými televizními poplatky, nýbrž v CNN Prima News a na TV Barrandov.

Kvůli téhle do očí bijící disproporci jsem podal na Českou televizi stížnost Radě pro rozhlasové a televizní vysílání i Radě České televize. Tak uvidíme, co na to pánové a paní radní. A takhle my si tu žijeme. Ve státě, který by se spíš než Česká republika měl jmenovat Země dvojího metru.

 

  • Petr Štěpánek, FB
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč

Celkem za měsíc: 11 700,00 Kč
Vybráno 33.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 339 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (49 votes, average: 4,92 out of 5)
Loading...
24 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)