portugzdravsestravkcina-850x550
5.1.2021
Kategorie: Společnost

Portugalská zdravotní sestra zemřela záhy po aplikaci vakcíny Pfizer

Sdílejte článek:

SLOVANKA

Zdravotní sestra, která neměla nikdy žádné vážnější zdravotní problémy, byla k vakcinaci velmi vstřícná a po aplikaci mRNA vakcíny se dokonce chlubila tím, že je mezi prvními naočkovanými zdravotníky v Portugalsku. Zatímco u starších občanů se může systém vymlouvat na to, že zemřeli na něco jiného, neboť nyní se očkují především starší a chronicky nemocní občané, u mladých lidí, jako byla tato jednačtyřicetiletá sestra, či třicetiletá americká zdravotní sestra Tiffany, se lze jen stěží vymluvit na jejich jinak chatrné zdraví.  Obě byly zcela zdravé.

Zdravotnické orgány v Portugalsku vyšetřují náhlou smrt asistentky pediatrické chirurgie v Portu, která byla údajně dokonale zdravá, když dostala vakcínu od firmy Pfizer proti koronaviru.

Sonia Azevedo, 41, matka dvou dětí, pracovala jako chirurgická asistentka v Instituto Portugues de Oncologia (IPO), onkologické nemocnice v Portu. Byla jednou z 538 zdravotnických pracovníků na IPO, kteří obdrželi jejich první dávku vakcíny Pfizer-BioNTech minulou středu. Azevedo večeřela s rodinou na Silvestra a následující ráno byla nalezena mrtvá v posteli.

“Chci vědět, co způsobilo smrt mé dcery,” řekl její otec Abilio portugalskému bulvárnímu listu Orreio da Manha. Popsal ji jako zdravou a šťastnou osobu, která nikdy nepila alkohol, nejedla nic zvláštního ani neobvyklého. Azevedová byla tak hrdá, že je mezi prvními lidmi, kteří dostali vakcínu, že si dokonce změnila svůj profilový obrázek na Facebooku, aby se tím pochlubila.

“Covid-19 očkovaná,” napsala sestra vzápětí poté, co byla naočkovaná, pod selfie s rouškou na obličeji.

“Nevíme, co se stalo. Všechno se to stalo rychle a bez vysvětlení,” řekla listu dcera Azevedové Vania Figueiredo. “U své matky jsem si ničeho jiného nevšimla. Byla v pořádku. Jen řekla, že v oblasti, kde byla očkována, má jizvu, ale to je normální…”

IPO vydal prohlášení potvrzující smrt Azevedové  a vyjádřil upřímnou soustrast její rodině a přátelům. “Vysvětlení příčiny smrti se bude za těchto okolností řídit obvyklými postupy,” dodala nemocnice. Pitva Azevedové byla naplánována na pondělí.

Portugalsko, které má přibližně 10 milionů obyvatel, dosud hlásilo více než 427 000 případů nákazy a více než 7 100 úmrtí připisovaných covid-19.

Očkování na území EU teprve nedávno započalo. Otázka je, kolik úmrtí bude mít ve finále na svědomí. Je nasnadě, že v případě, kdy zemře kdokoli starší a nemocný brzy po aplikaci vakcíny, bude snaha takové úmrtí automaticky svést na některou z chorob, kterými daný jedinec trpěl. Pak je možné, že se o mnoha úmrtích ani nedozvíme.

A to nehovořím o možných vedlejších účincích, které se mohou projevit v řádu měsíců či let. Tam už nemusí být jakékoli zdravotní problémy či úmrtí vůbec uváděny do souvislosti s vakcínou.

VOXCHCI-ZDE

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč

Celkem za měsíc: 12 244,- Kč
Vybráno 34.98%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 051 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 4,36 out of 5)
Loading...
56 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)