ČernoČernáXenofobie
26.10.2019
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Portrét „hrdiny“ naší doby

Loading...
Sdílejte článek:

MARIE JOSEFÍNA FULKOVÁ

1/ Africký (nebo asijský) migrant, který odvážně vypluje v nafukovacím gumovém člunu na rozbouřené moře do Evropy, aniž by uměl plavat. Přítěží by mu v tak nebezpečné situaci byly na rozdíl od iPhonu samozřejmě osobní doklady. Je to obdivuhodnou muskulaturou a vzrůstem obdařený mladý muž ve značkovém oblečení, tvrdící, že není plnoletý, Na nebezpečnou plavbu se vydává, neboť je ve své rodné zemi (např. Mali, Nigérii….a vůbec rovníkové Africe ve válečném  ohrožení života). Na cestu si poctivou prací vydělá 1000 (i více dolarů), které takto investuje do své evropské budoucnosti naplněné duševně i fyzicky náročnou činností.Ve své rodné zemi ohleduplně zanechá ženy s dětmi a staré, nemocné rodiče a prarodiče, které s empatií sobě vlastní ponechá jejich osudu. Jak mravně ušlechtilé.

2/ Kapitán neziskové lodi, který do úmoru převáží migranty do evropských přístavů i za cenu toho, že nebude vpuštěn např. do italských výsostných vod, hrubě tím poruší italské zákony a ohrozí na životě pobřežní stráže. Za svoje obdivuhodné počínání inkasuje směšné částky, které nemohou vyvážit nebezpečí, jemuž se vydává. Zaslouženým zadostiučiněním jsou mu pak čestná ocenění a frenetický potlesk poslanců orgánů EU.Spolu s oslavnými články v oficiálních médiích, která příkladnými chvalozpěvy jen hýří. Jak mravně ušlechtilé.

3/ Greta Thunbergová, která se obětavě pasovala na zachránce klimatu. Klimatickému úsilí obětuje vše. Raději zůstane nevzdělaná, bude vysedávat v zimě, větru a dešti před budovou švédského parlamentu s pracně vyrobenou papundeklovou cedulí, místo letu za oceán pluje za nelidských podmínek na jachtě milionáře z Monaka a přestože psychicky nemocná, bez oddechu vystupuje se svými emotivními projevy všude tam, kde je to nezbytně třeba. Její neutuchající úsilí již nese své zasloužené plody. Následují ji stovky (snad ne tisíce) mládežníků po celém světě, kteří také obětují svoje vzdělání smysluplným klimatickým cílům. Jak mravně ušlechtilé.

4/ Žadatel o azyl. který se jistě z hlubokého zoufalství dopustil násilného trestného činu (znásilnění školačky nebo dítěte, loupeže a přepadení…). Budiž mu po právu odpuštěno, protože jej k takovému činu jistě dohnaly nesnesitelné životní podmínky v některé z evropských zemí. Za jeho nespravedlivé utrpení ho my naopak po zásluze odměníme. Zavedením „institutu strpění“do právního řádu bude moci tento nebohý zločinec (a jemu podobní) svobodně pobývat na území EU, pobírat jistě dostatečné sociální dávky a obohacovat náš kulturně chudý evropský prostor. Jak mravně ušlechtilé.

P.S. Při stavbě biblické Babylonské veže došlo ke „zmatení jazyků“.

„Nuže, sestoupíme a zmateme jim tam řeč, aby si navzájem nerozuměli“, řekl Hospodin.

Myslím, že totéž se děje v posledním desetiletí v té kdysi nádherné, národními tradicemi a kulturními obyčeji obdařené Evropě. Dnes jde pro změnu o naprosté „zmatení pojmů“ (Pojmy a objektivní kategorie pravda a lež jsou na samostatný článek.)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Alena Fuszteiová 300,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Přemysl Hrůza 1000,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Kamil Potoček 300,- Kč, Ivanka Podzimková 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Iva Floríková 300,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, ing. Josef Musil 200,- Kč, Richard Kovaříček 200,- Kč, Vlastimil Kornas 66,60 Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč


Celkem za měsíc: 10 864,60 Kč
Vybráno 31.04%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 841 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (30 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
10 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.