ČernoČernáXenofobie
26.10.2019
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Portrét „hrdiny“ naší doby

Sdílejte článek:

MARIE JOSEFÍNA FULKOVÁ

1/ Africký (nebo asijský) migrant, který odvážně vypluje v nafukovacím gumovém člunu na rozbouřené moře do Evropy, aniž by uměl plavat. Přítěží by mu v tak nebezpečné situaci byly na rozdíl od iPhonu samozřejmě osobní doklady. Je to obdivuhodnou muskulaturou a vzrůstem obdařený mladý muž ve značkovém oblečení, tvrdící, že není plnoletý, Na nebezpečnou plavbu se vydává, neboť je ve své rodné zemi (např. Mali, Nigérii….a vůbec rovníkové Africe ve válečném  ohrožení života). Na cestu si poctivou prací vydělá 1000 (i více dolarů), které takto investuje do své evropské budoucnosti naplněné duševně i fyzicky náročnou činností.Ve své rodné zemi ohleduplně zanechá ženy s dětmi a staré, nemocné rodiče a prarodiče, které s empatií sobě vlastní ponechá jejich osudu. Jak mravně ušlechtilé.

2/ Kapitán neziskové lodi, který do úmoru převáží migranty do evropských přístavů i za cenu toho, že nebude vpuštěn např. do italských výsostných vod, hrubě tím poruší italské zákony a ohrozí na životě pobřežní stráže. Za svoje obdivuhodné počínání inkasuje směšné částky, které nemohou vyvážit nebezpečí, jemuž se vydává. Zaslouženým zadostiučiněním jsou mu pak čestná ocenění a frenetický potlesk poslanců orgánů EU.Spolu s oslavnými články v oficiálních médiích, která příkladnými chvalozpěvy jen hýří. Jak mravně ušlechtilé.

3/ Greta Thunbergová, která se obětavě pasovala na zachránce klimatu. Klimatickému úsilí obětuje vše. Raději zůstane nevzdělaná, bude vysedávat v zimě, větru a dešti před budovou švédského parlamentu s pracně vyrobenou papundeklovou cedulí, místo letu za oceán pluje za nelidských podmínek na jachtě milionáře z Monaka a přestože psychicky nemocná, bez oddechu vystupuje se svými emotivními projevy všude tam, kde je to nezbytně třeba. Její neutuchající úsilí již nese své zasloužené plody. Následují ji stovky (snad ne tisíce) mládežníků po celém světě, kteří také obětují svoje vzdělání smysluplným klimatickým cílům. Jak mravně ušlechtilé.

4/ Žadatel o azyl. který se jistě z hlubokého zoufalství dopustil násilného trestného činu (znásilnění školačky nebo dítěte, loupeže a přepadení…). Budiž mu po právu odpuštěno, protože jej k takovému činu jistě dohnaly nesnesitelné životní podmínky v některé z evropských zemí. Za jeho nespravedlivé utrpení ho my naopak po zásluze odměníme. Zavedením „institutu strpění“do právního řádu bude moci tento nebohý zločinec (a jemu podobní) svobodně pobývat na území EU, pobírat jistě dostatečné sociální dávky a obohacovat náš kulturně chudý evropský prostor. Jak mravně ušlechtilé.

P.S. Při stavbě biblické Babylonské veže došlo ke „zmatení jazyků“.

„Nuže, sestoupíme a zmateme jim tam řeč, aby si navzájem nerozuměli“, řekl Hospodin.

Myslím, že totéž se děje v posledním desetiletí v té kdysi nádherné, národními tradicemi a kulturními obyčeji obdařené Evropě. Dnes jde pro změnu o naprosté „zmatení pojmů“ (Pojmy a objektivní kategorie pravda a lež jsou na samostatný článek.)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2021: *****

Blahomír Skoupý 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dana Staňková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 300,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Miroslav Červenka 300,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Anonym 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Anonym 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Anonym poštou 500,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 13 333,00 Kč
Vybráno 38.04%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 917 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (30 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
10 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.