TRUMP3
6.10.2020
Kategorie: Politika

Portál iDnes znovu lže o Trumpovi

Sdílejte článek:

JITKA MOODY

moody-prikrylova8629960_0Líbezné „novinářské“ duo Ditta Kotoučová (dtt) a Adam Hájek (aha) jsou stálice fake-news na serveru iDnes v části specializovaném na Trumpa. Respektive, na vše proti Trumpovi. Ani jeden se veřejně nehlásí ke všemu, co vyplodí, jednoduchou nápovědou jsou závěrečná tři písmena ve webové adrese podezřelých anti-trumpovských článků. Zatímco z pera dtt jsou články úsměvně naivní, kdy holka prakticky překládá levicová média americká i britská, tak lež, kterou dnes vypustil aha je už dost za hranou.

Hned v titulku onoho lživého článku si může čtenář přečíst: Operace MAGA. Trumpův tým se snaží zachránit kolabující kampaň. Přesně ty samé lži, které před 4 léty šířila česká média včetně těch veřejnoprávních a jak to dopadlo.

Pojďme to vzít zkraje. Jak si vede Trump v kampani?

Podle článku, který dnes publikovala dtt Biden si po debatě polepšil a zvýšil náskok, na který Hájkův text odkazuje, všechny zmíněné průzkumy po debatě z minulého úterý údajně dávají o dost větší naději Bidenovi, a to o deset i víc procentních bodů. Za průzkumy přitom stojí levicová a otevřeně anti-Trumpovská média. Tak jako před čtyřmi léty, i nyní existují průzkumy, jež víc věří Trumpovi, ale o tom ani dtt ani aha ani nepípnou. Například podle pravicového bulvárního webu Sunday Express dlouhodobě vede žebříček právě současná hlava USA. A nyní, po uveřejnění, že Trump onemocněl Covidem-19, si pořád udržuje jednoprocentní náskok na Bidena.

Slečna dtt také tvrdí, že „většina lidí vnímá Trumpa negativně“ a i tady se ohání studií. Jednak nepíše o kolik a druhak ty studie budou stejně cinknuté jako ty preference z protitrumpovských plátků. Například Forbes letos v květnu napsal, že oba jsou nepopulární i když Biden o něco málo méně. A mladá generace nenávidí oba. Pokud rozdíl v těch, co Trumpa vidí negativněji je o dvě, tři procenta vyšší, titulek se slovem „většina“ to nemůže ospravedlnit.

Ale pojďme k článku, kde aha tvrdí, že Trumpův tým se snaží zachránit kolabující kampaň.

Co je to Operace MAGA podle CNN„Jde o mobilizaci top zástupců kampaně, koalicí a Trumpových příznivců k převzetí otěží, dokud se prezident nevrátí, aby sám bojoval.“ Co tvrdí presstitut Hájek? „Totální mobilizace sil k záchraně prezidentské kampaně“. Slovo zachraňovat implikuje, že je Trumpova kampaň v háji, že „kolabuje“, jak je v titulku, a je nutné to změnit. Nic takového ovšem ani Trump ani zahraniční média netvrdí. Není to pravda.

LEŽ.

O kousek dál pseudonovinář aha, který ale místo novinařiny vystudoval humanitární studia, předvedl, že ví prd o tom, jak v USA fungují prezidentské volby a co se děje chvíli před nimi. Jinak by nemohl napsat takovou oslovinu. Píše, že mobilizace přichází v moment, “kdy se na Trumpovu kampaň přichází jedna rána za druhou.“ (originální citace i s chybou).

Tím myslí „týden hrůzy“, což je mezititulek jak z Blesku. Pak vypočítává, že nejdříve NYT přišla s tím, že Trump léta neplatí skoro žádné daně, pak debata s Trumpem a nakonec Trump onemocněl Covidem-19.

Platí Trump daně? Přijde mi neuvěřitelné, že pokud se Trump vyhýbá placení daní, žurnalisté, kteří se okolo něj motají mnohem déle než během jeho prezidentování, by na to dávno nepřišli. Ale řekněme, že OK a že jak aha píše, „částečně proto, že jako podnikatel zdaleka není tak úspěšný jak s oblibou tvrdí”. Trump vybudoval obří impérium, jež zahrnuje na 500 firem. O jeho úspěšnosti tedy není pochyb, ani o tom, že je miliardář, na rozdíl od autora aha. Pokud ale některé jeho úspěšnější firmy “dotují” jeho prodělávající firmy, vzniká tím deficit, který si prezident logicky odepíše z daní. Jako by to udělal každý.

Kdyby fakticky přišel ten smolný den a Biden byl zvolen, jsem zvědavá, kolik špíny by vyhrabali na něj. Ale spíš by na něj byli jako plyšáci, stejně jako si hýčkali předchozího Demokrata, jehož jediný výsledek za 8 let prezidentování bylo, že byl pořád černý.

Prohrál debatu? Nejspíš na rozdíl od Ditty a Adama, já tu debatu viděla. Biden byl celou dobu pod tlakem a kdosi to glosoval slovy, že debatoval Trump s moderátorem Chrisem Wallacem a někde na pozadí se ozývalo lehké bzučení. Trump byl rozhodně lepší než slaboučký Biden. Jenže mnozí diváci a komentátoři jen kvitovali, že Biden nedostal na frak tak moc a tudíž byl v jejich očích vlastně vítěz. A říkají to otevřeně, stačí googlit.

Dostal koronu. Ano, tady se dá souhlasit, že jde o velmi smutnou zprávu. Ovšem teprve čas ukáže, jaký to bude mít dopad na výsledek. Pokud bude nemocný až do samotných voleb, asi prohrál. Jenže pokud se během několika dnů uzdraví, jak říkají jeho lékaři, tak Trump může nemoc obrátit ve svůj triumf chlapíka, kterého nic nezdolá.

A k tomu týdnu hrůzy. Úplně každé čtyři roky cirka dva měsíce před samotnými volbami je rivaly vyškrábávána kdejaká špína tak, aby vyplavala na povrch plánovaně v době, kdy to kandidáta nejvíc zasáhne. V politickém žargonu tomu říkají “October surprise”, tedy říjnové překvapení. A tak právě teď na Trumpa vytáhli jeho daně, právě teď vycházejí jedna knížka za druhou, všechny negativní z Trumpovy minulosti nebo prezidentování. Dokonce jednu sepsala i jeho vlastní sestřenice. Z evropského pohledu odporné, ale holt to je americká prezidentská kampaň. Proto mluvit o týdnu hrůzy může jen pitomec.

Musím dodat, že jsem pravidelným čtenářem iDnes už dlouho a měla jsem tam i svůj poměrně populární blog (Jitka Přikrylová). Jsem také plátcem předplatného – prakticky výhradně kvůli článkům Milana Vodičky, které bývají pouze v prémiové sekci. Mimochodem, i on napsal o Trumpovi a je to článek úplně z jiného světa. Férový, nezávislý a bez aktivistického smrádku.

Tento můj článek není hate vůči iDnes. Je to naprdnutý komentář k šíleným levicovým sluníčkům v jejich žoldu. Na rozdíl od tištěné MF Dnes, která se ještě dá číst, ta webová má sakra levicově aktivistický styl. Jasně, majitel si může nadiktovat, jak to chce.

Ale novináři zkrátka nemají lhát!

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč

Celkem za měsíc: 8 378,00 Kč
Vybráno 23.93%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 891 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (35 votes, average: 4,89 out of 5)
Loading...
politicon.cz
10 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.