babisrepublika
18.6.2018
Kategorie: Politika

Porodní bolesti vznikající vlády. Může na ně umřít?

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 4,62 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

IN

Miloš Zeman jmenoval Babiše premiérem, ten nyní sestavuje svou vládu. Selekci mezi ministry za ANO umožňuje nečekaný výsledek referenda v ČSSD, který svým poměrem cca 58% souhlasících se vstupem této strany do koalice ku 42% odpůrcům tohoto kroku vypadá demokraticky. O demokracii tu však vůbec nejde, je třeba nějak zaplnit stranickou děravou kapsu a zároveň možná o poslední možnost nynější generace sociálních demokratů zvrátit úpadek strany. Otázkou zůstává, je li kolaborace s Andrejem Babišem tím pravým ořechovým.

Andrej Babiš se ujal moci v nejhorší možnou dobu. Tento člověk s egem výrazně převyšujícím morálku se díky svému záměru stát se nejbohatším občanem této země dostal ke zdrojům ve chvíli, když už sice zbývá relativně málo z toho, co se dá zprivatizovat, nicméně takový ČEZ je soustem nejlákavějším. Zatím se politici přetahovali o to, kdo v tomto energetickém kolosu bude mít moc, ale jak známe Babiše, jeho záměrem není mít vliv, on jej chce vlastnit. Podíváme li se na oblasti, ve kterých předseda vlády podniká, je třeba si uvědomit, že nic z toho, co dělá, není pro Čechy zrovna přínosné. V automobilovém průmyslu dělají paseku v motorech jím produkované složky tvořené z bohatě dotované a přírodu likvidující řepky. Samotné zemědělství nedoplácí pouze na skladbu plodin, ale zároveň v něm prosperují chemičky vyrábějící nejen hnojiva, ale i  neselektivní jedy hubící vše rostoucí, což naznačuje, že to nebude dobré ani pro živočichy. Postupné skupování půdy vede ke koncentraci moci a monopolizaci vývoje na trhu se vším, co lze na polích pěstovat. Potravinářský průmysl doplácí opět na Babišův monopol, nelze se tedy divit, že kvalita produktů z většiny výroben spadajících pod Agrofert patří k průměrným a horším. Samozřejmě díky jeho politické moci je nepravděpodobné, že by někdo někdy Agrofert postihnul.

V teritoriu finančních úřadů je zvůle Babiše nejzjevnější. Likvidace jak konkurence, tak i malých a středních podnikatelů pokračuje. Vzápětí je třeba konstatovat, že dotační programy, které jsou mimochodem v důsledku kontraproduktivní, přináší stále více firmám spojeným s Andrejem Babišem větší množství dotací, které už dávno převyšují jejich povinné odvody do českého daňového systému. Vezmeme li v úvahu, že Babiš využívá všech možností ke snížení vlastního daňového základu, tedy i těch přinejmenším hraničících s trestním právem, spíše tyto hranice překračuje, lze konstatovat, že jeho přínos pro státní pokladnu je nulový. Ohánění se tím, že zaměstnává 30 000 lidí, je tak trochu zavádějící, protože právě jeho společnosti jsou mezi těmi, které na mzdách šetří nejvíce.

Amorálnost Babiše je hrozbou i pro budoucnost celé země. Jeho proslulé lopingy v názorech a mlžení spojené s lhaním rozhodně nejsou příslibem pro jistou zásadovost ve vedení země a ve vztahu k zahraničním partnerům i soupeřům. V době, kdy se podepisují smlouvy podobné Dublinu IV, je naprosto nemožné akceptovat rozdíly v tom, co Babiš říká a co ve skutečnosti jeho vláda dělá. Vše naznačuje tomu, že se Babiš obává ztráty voličů, kteří ho pozvedli do premiérského křesla, zároveň koketuje s režimy, které spolupracují na devastaci evropské historie, současnosti a budoucnosti. Neustálým překrucováním vlastních polopravd, pláčem nad nenávistí ostatních a lhaním o své minulosti, která rozhodně nepatří mezi ukázkové, ztratil již dávno kredit hodnověrné osoby i pro řadu těch, kteří mu svůj hlas před necelým rokem dali. Pouze fanatici, idealisté a nějakou formou zkorumpovaní spoluobčané mu mohou projevovat podporu, aniž by vnímali svou spoluúčast na totální likvidaci velké části občanských svobod a porušování demokratických principů, na jejichž konci bude změna statutu polostátního ČEZu.

Sociální demokraté se snaží udržet u koryta za každou cenu, pro komunisty jde o návrat po dlouhé izolaci a některé z trafik stojí za to podpořit kohokoliv, přitom mohou nadále držet vládu v šachu. Jak sladká pozice to je. Vydrží li tato vláda do konce, půjde buď o zázrak, nebo budeme svědky ukázkového plundrování země a navíc lze očekávat ponížený předklon před těmi, kteří nás ovládají ze zahraničí.

Jediný, kdo na tom může mimo Babiše vydělat, je prezident Zeman. Pokud se záhy vládní koalice rozhádá, spadne mu do klínu možnost jmenovat úřednickou vládu, která bude dělat to, co bude on sám chtít. Je třeba si uvědomit, že jde o levicového politika vzhlížejícího ke švédskému sociálnímu systému, ovšem s vyloučením migrantů. Tak trochu kočkopes, že? A přidáme li tápající pravici zastoupenou ODS, vítače z TOP 09 a STAN nerespektující neutěšený vývoj migrace (k  té se staví odmítavě jen Maďarsko, Polsko, Rakousko a Itálie),  také sudetoněmecké příznivce z KDU-ČSL, není moc důvodů k optimismu. Pořád si tu někdo myslí, že nás čeká něco dobrého?

Autor: J3.K

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vít Fortelka 2019,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Jan Slaba 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč

Celkem za měsíc: 5 519,00 Kč
Vybráno 15.76%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
23 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.