muzfantasy
27.1.2020
Kategorie: Politika

Pořádného chlapa v politice nevidět …

Loading...
Sdílejte článek:

EVA HRINDOVÁ

eva-hrindovaNáhodou jsem zahlédla krátký šot z kongresu ODS. Zaujala mě reakce Petra Fialy na nezvolení Alexandry Udženiji. Vypadal naprosto bezradně. V tom jeho výrazu bylo všechno. Celý jeho obličej jako by volal: „Co mám proboha teď dělat?“
Není sám, politiků, kteří jsou bezradní a vyhýbají se přímým konfrontacím, přibývá. Vlastně je jich většina. Schovávají se za všelijaká rozhodnutí předsednictva a vymlouvají se na legislativu a podobné berličky. Jejich řeč není ANO ANO nebo NE NE. Podle toho taky naše politika vypadá, rozplizlá a nevýrazná. Až se nefeministicky chce říct, že je taková nějaká ženská.:-) Bohužel ve smyslu slabá, nejednoznačná, opatrná.

Chlapi v politice prostě chybí. Není se tomu co divit. Ona demokracie moc chlapská není. Všechno to hlasování, domlouvání, vyvažování a respektování. Pokud se drží demokracie v režimu „vítěz bere vše“, může to ještě fungovat. Ale jakmile začnete empaticky přemýšlet o tom, jak neurazit poraženého a jak mu také zajistit podíl na moci, vše se začne hroutit. „Vítěz bere vše“ vede k funkčním řešení, ale „vlk se nažere a koza zůstane celá“ nás nutí stát na místě a vlastně se neřeší nic. Za „vítěz bere vše“ se navíc nic neschová, je jasné, kdo za co může a proč něco nefunguje. V režimu „kozy“ bují intrikaření a vymlouvání a silní jsou paradoxně oslabení, protože jejich síla je jim na nic. Síla totiž neumí intrikařit.

Zavinili jsme si to sami. Nechali jsme se oblbnout líbivými řečmi, jak bez demokracie nelze nic dosáhnout.  Nejsem jejím odpůrcem, jen si myslím, že v demokracii prostě musí mít zvolený lídr větší moc a důvěru těch, kteří ho zvolili. Zažila jsem to na vlastní kůži. Nejlépe jsme to mohli pozorovat na už neexistujícím Bloku proti islámu. Vedení bylo mnohohlavé a Jana Volfová, která tomu ve skutečnosti šéfovala, tak díky tomu mohla ve skrytu řídit věci podle sebe. Jasný a nezpochybnitelný lídr, za kterého byl vydávaný Martin Konvička, by musel na sebe vzít mnohem větší zodpovědnost a také lidé by mu museli mnohem více důvěřovat. Ale tak věci k naší smůle nastaveny nebyly.

Nemá smysl plakat nad rozlitým mlékem, lepší je se z toho poučit. Pomáhá mi to pochopit, proč z nových stran fungují jen ty, kde členové důvěřují svému lídrovi – ANO a SPD. Jen díky tomu ty strany přežily, fungují a nezmizely z veřejného života.

Jakousi „kozí“ rozplizlost vidím i u nové strany Trikolora. Jako by se nechtěli vymezovat, jsou opatrní a kalkulují s voličskou přízní. To ale nefunguje. V nějaké jejich diskusní skupině jsem viděla debatu o Czexitu. Proboha, jasně musí zaznít, že EU je špatně! Lidi nejsou pitomí, vidí to. Mluvit o tom, že musíme být opatrní a nevystrašit lidi příliš radikálním postojem, je nechlapské a proto nefunkční. Když do toho nepůjdete po hlavě, odvážně (tedy i s rizikem neúspěchu), nic nezískáte.

Poptávka po pořádných chlapech narůstá – jak u žen v soukromí, tak u voličů v politice. Říkat jasné věci, tvrdou prací je prosadit a dotáhnout do konce, nebát se přijmout odpovědnost za rozhodnutí, nedělat si hlavu z mediálního humbuku, věřit si a mít jasnou vizi, nehroutit se z nepřízně. Pořádní chlapi si zálibně nevybírají stylové brýle, nečančají se před zrcadlem a nemají zálibu ve focení se v ateliéru. Pořádní chlapi dávají politickým kampaním obsah, ne formu.

Zatím je ale třeba říct, že nárůst poptávky po pořádných chlapech sice je, ale roste dost pomalu. Když se náhodou někdo jako chlap projeví, hned se řeší, jestli by neměl být empatičtější a tolerantnější. Ale protože chlapům bereme jejich mužnost, jsme tam, kde jsme. Já ale chci chlapy trochu míň citlivé a o to víc silnější a akčnější. Chci chlapy méně váhavé, ale o to víc v jejich rozhodnosti zodpovědnější. Chlapy méně tolerantnější, ale o to víc motivující. Prospěje to všem, dětem, ženám a také celé společnosti!  

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2020: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Koubský 500,- Kč, Jiří Nováček 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Zdeněk Palička 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Pavel Janeček 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Tomáš Klikar 1000,- Kč, ing. Jiří Lechner 800,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Josef Malý 250,- Kč, MUDr. Jiří Roh 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Mario Valent 484,78 Kč (20 eur), Karel Kubela 50,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Pavel Jurášek 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Zuzana Karlová 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Richard Kovaříček 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč


Celkem za měsíc: 16 237,78 Kč
Vybráno 46.39%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 449 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 4,52 out of 5)
Loading...
loading...
Loading...
17 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.