jamal
18.10.2018
Kategorie: Společnost

Pořád čekám, kdy se začnou vyhošťovat saudsko-arabští diplomaté

Sdílejte článek:

JITKA MOODY

Když se Skripal škrábl o růži namočenou v novičoku, celý svět se předháněl, kdo vyhostí víc ruských diplomatů. Jakmile ale Saudové zaživa rozpižlají týpka v Turecku a co zbude, rozpustí v kyselině, to se opatrně žádá vysvětlení. Jsem jediná, kdo vrtí hlavou?

Tak nejdříve snad vezmeme toho agenta. To byl poprask, panečku. Takový agent 007 se může jen ukřivděně krčit v koutě.

V březnu našli v anglickém Salisbury otráveného Sergeje Skripala, rusko-britského nebo britsko-ruského agenta, jak mu to zrovna vyšlo. Otrávená byla také jeho dcera Julie a použit byl nervový jed novičok. Britové se dost naprdli, že prý jim po ostrovním království pobíhají ruští agenti a tráví agenty britské. Tak se začalo vyhošťovat.

Vzali to fakt z gruntu.

Britové vyhostili ruské diplomaty. Rusové docela překvapeným Britům vzápětí zavřeli celý konzulát. No a pak už se po diplomatických sítích světa stala velmi populární challenge #VyhosťSiSvehoRusa. Celkem 123 ruských diplomatů bylo vypuzeno ze dvou tuctů zemí. Pochopitelně ta naše nemohla chybět. Vykopli jsme zpátky do Ruska tři. Pro srovnání, Trump vyhnal 60 ruských diplomatů. Co naplat, velcí kluci mají velká tlačítka, že.

Přiznejme si, že novičok bude silnější než vodka a Skripalovi to měli v nemocnici asi i dost nahnuté. Jenže, a to si řekněme upřímně, vlastně se stalo celkem prd, ale následná šikana Ruska si nezadala se studenou válkou. Dnes si Skripalovi vesele běhají po světě a třeba mne mějte za bezcitu, ale z celého incidentu jim zbyly snad jen žaludeční vředy, fotky z nemocnice, publikovaná kniha no a Rusům zase ti vyhoštění diplomaté, že.

Incident číslo dvě, na to se vrátíme zpátky jen o dva týdny. I tahle polízanice se odehrála v Evropě, i když krapet jihovýchodním směrem. Na rozkaz saudskoarabské královské rodiny byl na saudském konzulátě v Istanbulu zavražděn saudský novinář Džamál Chášakdží a následně se vrazi zbavili těla. Když říkám zavražděn, mám na mysli mučení fyzické a psychické dokud nezemřel. No a pak chudák novinář skončil naporcovaný a rozpuštěný v kyselině. To se ale ještě nevědělo, když Saudové přišli s tím, že za smrtí toho umučeného chudáka byla pitomá nehoda.

Podle CNN je Saudská Arábie od té doby pod „intenzivním mezinárodním tlakem“. Wow, držte si klobouky, mysleli byste.

Tak prý že ministři zahraničí G7 se dožadují, aby viníci byli pohnáni k zodpovědnosti. Turecko rovněž ústy svého prezidenta Erdoğana celkem prská. Jinak nic moc, žádná silná slova na saudskou adresu jsem nezaznamenala.

Ač Trump není úplně fanda novinářů, tohle mu nejspíš přišlo už přehnané, a tak taky se ozval. Korunní princ, který velmi pravděpodobně sám vrahy na novináře poslal, americkému prezidentovi vzkázal, že bylo zahájeno vyšetřování a brzy budou zodpovězeny otázky.

V reakci na ten „mezinárodní tlak“ zvedli Saudové cenu ropy. V ten moment mi začalo trochu svítat, proč je tato diplomatická roztržka tak jiná od té ruské.

Zatímco Skripalova kauza připomíná špionážní komedii, tahle arabská záležitost je podstatně víc podobná zápletce v hororu typu Texaský masakr motorovou pilou. Kdybych si měla tipnout, co vzbudí vlnu nevole a rozhořčení a stovku vypoklonkovaných diplomatů, to bych se kurva spletla.

Tak, a teď mi vysvětlete, co mi sakra uteklo?

Autor: 

jitka-prikrylova8629960_0

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2019: *****

Ladislav Matoušek 100,- Kč, Miroslav Hlousek 100,- Kč, Richard Kovaříček 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Milan Zelina 200,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Roman Vašíček 2000,- Kč, Pavel Šubrt 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 400,- Kč, Jiří Dobruský 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jiřina Gyárfásová 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, Bohumil Loucký 1000,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Marie Kouklíková 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ludmila Karská 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Milan Tahovský 1001,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. František Žmolil 1000,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Luděk Kurka 100,- Kč, Petra Rohlíčková 400,- Kč, Pavel Šána 200,- Kč, Nezn. dárce 220,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Mužík 2000,- Kč, Jana Pejosová 500,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Petr Šantrůček 200,- Kč

Celkem za měsíc: 19 254,00 Kč
Vybráno 55.01%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 13 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
33 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.