stopmigr
1.8.2018
Kategorie: Multikulturní soužití

Poprvé … aneb zděšení levicových sluníčkářských politruků

Sdílejte článek:

LIBOR ČÍHAL

Včera ráno se v několika italských novinách objevil titul „Poprvé“ a mělo to být poprvé a bez precedentu, v Evropské unie se vypověděla poslušnost politrukům v Bruselu. Italská obslužná loď ropné plošiny mezi Itálií a Libyí, když zaregistrovala gumový člun se 108 imigranty, kteří vyžadovali převoz do Evropy, na pokyn operativního centra ministerstva vnitra v Římě, koordinovala  záchrannou akci s libyjskou pobřežní službou a imigranty zachránila a vylodila v Tripolisu, kde o ně dál pečují Libyjci. Žádné televize to nenatáčely.
.
V minulých dnech komisaři Evropské unie vehementně proklamovali, že žádná evropská loď nesmí transferovat imigranty do Libye, prý je to proti jejich principům. Salvini v minulých dnech řekl, že muzika se změnila, jejich skuhrání nebude už dál respektováno.
 .
Italské noviny si nevšimly, že něco podobného se stalo minulý týden v Římě a  možná s ještě silnějším podtextem. Římská starostka Raggi nařídila likvidaci romského tábora v centru Říma Camping River (via della Tenuta Piccirilli). Denis Stefan, Rom z Kosova, starostku strašil, prý uvidí, co se stane. Už je to týden a nestalo se nic. Pořádkové síly vyklidily tábor 256 římských nomádů, kteří byli postrachem širokému okolí. Pro 130 žen, dětí a invalidů, jak se pravilo v policejní zprávě, se našlo systémové řešení, ale pouze do konce září, zdraví romští chlapi se musí postarat sami nebo se vrátit do kosovsko albánské vlasti. Romové si stěžují: „Před vyklizením nás Italové z okolí  přátelsky zdravili, ale teď cítíme, že jsou šťastni, že nás odtud vyhnali. Ale nezbaví se nás, všechny ulice tu zablokujeme.“ 
 .
Ještě před realizací rozhodnutí starostky o vyklizení, levicoví advokáti „Associazione 21“ v zastoupení tří Romů, požádali Evropský soud pro lidská práva o pozastavení rozhodnutí o vyklizení. A jak jinak, evropský soud jim vyhověl. Římská starostka Raggi se dotázala ministra vnitra Salviniho, ten prohlásil: „Právo a bezpečnost občanů na prvním místě, pokračuj ve vyklízení..“, a starostka se Salvinim v zádech výkon rozhodnutí nepozastavila. Raggi je opatrná, ale ví, že když půjde do tuhého, je na koho to svést. Raggi: „Pro město není přípustné financovat infrastrukturu podobných táborů, nemůžeme favorizovat vytváření ghett.“  Pořádkové síly zatím  hlídají domy blízko bývalého tábora, obyvatelé se obávají, že romští muži se pokusí i proniknutí do jejich obydlí.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2019: *****

Milan Tahovský 1000,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Petr Macura 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Jitka Rytířová 800,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Věra Heyduková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlatimil Běhan 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Tomáš Foldyna 751,44 Kč (30 eur)

Celkem za měsíc: 5 156,44 Kč
Vybráno 14.73%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 18 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (40 votes, average: 4,90 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-banner
189 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.