hotel
24.10.2018
Kategorie: Ekonomika

Popravte ty hoteliéry!

Sdílejte článek:

NAFTALI

Přiznám se, že tahle zpráva odvysílaná nedávno v Českém rozhlase, který dávno považuji za stejnou žumpičku jako superkorektní ČT a I Běs, mi vyrazila dech. V Česku některých rekreačních oblastech, hlavně na horách, existují hotely, které se specializují na klientelu bez dětí a inzerují, že jejich hosté nebudou během pobytu rušeni řevem dětských asociálních eurospratků doprovázených rodiči patřících často do stejné kategorie spratek obecný, nevychovatelný.

Ovšem hosté si za ten luxus připlatí. Na tohle podnikání si, podle pana redaktora, může došlápnout Česká obchodní inspekce a pana hoteliéra pokutovat za diskriminaci, byť pan redaktor připouští, že existují na druhé straně hotely zaměřené výhradně na rodiny. Tak kurňa, kde je zas problém, bdělí sluncoidi, když si člověk může hotel vybrat? Co takhle ty odbojné hoteliéry rovnou poopravit?

Asi jsem naivní, ale domnívám se, že když soukromě podnikám a vlastním nějaký hotel, který je můj(!), a platím daně, je moje osobní volba, na jaký typ klientely se zaměřím, už podle toho, jak mi to posype. Ale to jsem opravdu naivní. Docela chápu majitele pěkného hotelu na horách, že se mu nechce do hotelu pouštět uřvané rodinky, dětičky s volnou výchovou, co všechno otlučou, zničí, rozbijí, aniž by jejich stejně tupí a nevychovaní havloidní rodiče byli ochotni škodu uhradit.

Chápu hoteliéry, co nechtějí mít v budově spratky, co ječí po chodbách, obtěžují, otravují, řvou vulgární nadávky a obtěžují ostatní hosty. Ano, může mě někdo považovat za asociála, ale myslím, že člověk má právo aspoň o dovolené na trochu klidu, zvlášť, když chování některých moderních eurospratků překračuje míru únosnosti. Jeden malý příklad, byť z autobusu, kterým denně jezdím do práce. Maminka, s potetovaným krkem, místo obočí dva vytetované oblouky a její sprateček, ječí na celý autobus, okopává cestující, buší pěstí do sedadla a mačká tlačítko pro cestující v nouzi. Zkuste malého lůzra napomenout! Matinka, sama zřejmě velký lůzr se div nepomine. Zvykli jsme si oslavovat dobu První republiky, je to nová móda, byť o První republice vlastně víme kulové. V tom případě by neškodilo připomenout si, že v době První republiky by se nad hotelem, který nabízí odpočinek jen dospělým, nikdo nepozastavil natož, aby trestal.

Nikoho by nenapadlo v době První republiky tahat dítě do kavárny, kde se scházeli dospělí pánové vedoucí dospělé řeči, natož do hospody. Pro děti byly cukrárny. My jsme si zvykli na jakousi podivnou představu absolutní rovnosti, která neexistuje. Pokud pitomý nápad trestání hoteliérů, kteří netouží po řvoucích rodinkách, přivedeme ad absurdum, můžeme za pár měsíců požadovat, aby hotely a restaurace měly jednotné ceny, aby do nich mohli neomezeně chodit i bezdomovci a nezaměstnaní, protože jinak je to diskriminace.

Přístup našeho zmutovaného Havlistánu mě nepřestává udivovat. V zahraničí jsou hotely pro dospělé naprosto běžné. Nelze čekat, že veškerá ubytovací zařízení budou vybavena pro pobyt s dětmi, stejně jako já nečekám, že v žádné restauraci ani hotelu nebudou dětské koutky. Podnikatel by si měl sám zvolit, jakým směrem se chce ubírat, myslím, že státu odvádí peněz dost.

Chci mít hotel pro lidi, kteří nemají děti rádi. Zainvestoval jsem, mám hotel. Odvádím daně? Tak kde je problém?

Chci mít hotel, kde budu primárně ubytovávat rodiny s dětmi, žádné singls nebo studenty nechci. Zainvestoval jsem, mám hotel. Platím daně? Tak kde je problém?

Jo, aha. To bychom museli zrušit funkce pro lehkoživky na všemožných státních úřadech a v neziskovkách.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2019: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Eva Myslivečková 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Marie Fulková 100,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Petr Pisan 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ludmila Karská 300,- Kč, Petra Rohlíčková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jana Hašlarová 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloš Kraus 300,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Šmrha 100,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč

Celkem za měsíc: 10 156,00 Kč
Vybráno 29.01%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 55 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (37 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
38 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.