hotel
24.10.2018
Kategorie: Ekonomika

Popravte ty hoteliéry!

Sdílejte článek:

NAFTALI

Přiznám se, že tahle zpráva odvysílaná nedávno v Českém rozhlase, který dávno považuji za stejnou žumpičku jako superkorektní ČT a I Běs, mi vyrazila dech. V Česku některých rekreačních oblastech, hlavně na horách, existují hotely, které se specializují na klientelu bez dětí a inzerují, že jejich hosté nebudou během pobytu rušeni řevem dětských asociálních eurospratků doprovázených rodiči patřících často do stejné kategorie spratek obecný, nevychovatelný.

Ovšem hosté si za ten luxus připlatí. Na tohle podnikání si, podle pana redaktora, může došlápnout Česká obchodní inspekce a pana hoteliéra pokutovat za diskriminaci, byť pan redaktor připouští, že existují na druhé straně hotely zaměřené výhradně na rodiny. Tak kurňa, kde je zas problém, bdělí sluncoidi, když si člověk může hotel vybrat? Co takhle ty odbojné hoteliéry rovnou poopravit?

Asi jsem naivní, ale domnívám se, že když soukromě podnikám a vlastním nějaký hotel, který je můj(!), a platím daně, je moje osobní volba, na jaký typ klientely se zaměřím, už podle toho, jak mi to posype. Ale to jsem opravdu naivní. Docela chápu majitele pěkného hotelu na horách, že se mu nechce do hotelu pouštět uřvané rodinky, dětičky s volnou výchovou, co všechno otlučou, zničí, rozbijí, aniž by jejich stejně tupí a nevychovaní havloidní rodiče byli ochotni škodu uhradit.

Chápu hoteliéry, co nechtějí mít v budově spratky, co ječí po chodbách, obtěžují, otravují, řvou vulgární nadávky a obtěžují ostatní hosty. Ano, může mě někdo považovat za asociála, ale myslím, že člověk má právo aspoň o dovolené na trochu klidu, zvlášť, když chování některých moderních eurospratků překračuje míru únosnosti. Jeden malý příklad, byť z autobusu, kterým denně jezdím do práce. Maminka, s potetovaným krkem, místo obočí dva vytetované oblouky a její sprateček, ječí na celý autobus, okopává cestující, buší pěstí do sedadla a mačká tlačítko pro cestující v nouzi. Zkuste malého lůzra napomenout! Matinka, sama zřejmě velký lůzr se div nepomine. Zvykli jsme si oslavovat dobu První republiky, je to nová móda, byť o První republice vlastně víme kulové. V tom případě by neškodilo připomenout si, že v době První republiky by se nad hotelem, který nabízí odpočinek jen dospělým, nikdo nepozastavil natož, aby trestal.

Nikoho by nenapadlo v době První republiky tahat dítě do kavárny, kde se scházeli dospělí pánové vedoucí dospělé řeči, natož do hospody. Pro děti byly cukrárny. My jsme si zvykli na jakousi podivnou představu absolutní rovnosti, která neexistuje. Pokud pitomý nápad trestání hoteliérů, kteří netouží po řvoucích rodinkách, přivedeme ad absurdum, můžeme za pár měsíců požadovat, aby hotely a restaurace měly jednotné ceny, aby do nich mohli neomezeně chodit i bezdomovci a nezaměstnaní, protože jinak je to diskriminace.

Přístup našeho zmutovaného Havlistánu mě nepřestává udivovat. V zahraničí jsou hotely pro dospělé naprosto běžné. Nelze čekat, že veškerá ubytovací zařízení budou vybavena pro pobyt s dětmi, stejně jako já nečekám, že v žádné restauraci ani hotelu nebudou dětské koutky. Podnikatel by si měl sám zvolit, jakým směrem se chce ubírat, myslím, že státu odvádí peněz dost.

Chci mít hotel pro lidi, kteří nemají děti rádi. Zainvestoval jsem, mám hotel. Odvádím daně? Tak kde je problém?

Chci mít hotel, kde budu primárně ubytovávat rodiny s dětmi, žádné singls nebo studenty nechci. Zainvestoval jsem, mám hotel. Platím daně? Tak kde je problém?

Jo, aha. To bychom museli zrušit funkce pro lehkoživky na všemožných státních úřadech a v neziskovkách.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč

Celkem za měsíc: 6 100,00 Kč
Vybráno 17.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 130 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (37 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...