norskomigrgang
25.2.2021
Kategorie: Multikulturní soužití

Poněkud jiný příběh

Sdílejte článek:

YNGVAR BRENNA

V centrální městské části Tøyen v Oslu, již převážně obývají migranti, se somálská rodina Jamů za dramatických okolností v zimě a za pandemie podle hlavních norských masmédií, televizních kanálů NRK a TV2, deníků Verdens Gang, Dagbladet a zpravodajského serveru Nettavisen ocitla na ulici údajně proto, že se odmítla odstěhovat, a to i přesto, že o vystěhování kvůli prodeji bytu ve vlastnictví města byla poprvé vyrozuměna rok předem.

Jaké má pro sedmičlennou rodinu o čtyřech samostatně si vydělávajících dospělých, z nichž minimálně jeden jakožto specializovaný pracovník pobírá na Norsko nadprůměrný plat ve výši 600 000 norských korun opodstatnění potřeba žít v bytě ve vlastnictví města? Při takových příjmech má člověk na pronájem z komerčního trhu. Přesto se štědří a důvěřiví Norové, stejně jako již tolikrát dříve uvádění v omyl, rozhodli za rodinu složit. Soused rodiny, údajný znalec poměrů, ve svém vyjádření namítl, že rodina měla na sehnání nového bydlení dost času, neboť byla o chystaném prodeji bytu vyrozuměna nejprve ústně rok předem, pak písemně půl roku předem. Rodina v městském bytě žila deset let i přesto, že takové byty jsou určené pro dočasné bydlení, dokud se daný člověk/rodina nedokáže uživit, a tak nikdo v takovém bytě nemá přebývat dlouhých deset let. Na webu města Oslo se uvádí, že obyvatelé městských bytů mají tři roky na to, aby si naplánovali, jak budou v budoucnosti žít „ve svém“. Na takové byty je dost těch, jež čekají dlouhé měsíce i léta.

Během vystěhování nabídlo rodině dočasnou střechu nad hlavou několik sousedů, i tak rodina tyto nabídky odmítla proto, že podle vlastních slov již měli kam jít. Neskončili na ulici tak, jak je předváděno v mainstreamových masmédiích, jež ve zvyklém stylu kauzu prezentuje jako další případ zoufale zjevného příkoří vůči migrantům naprosto bez sebemenší vlastní viny, případ hodný dalšího oplakávání neberoucího konce. Naopak může takový případ ještě více rozjitřit vztahy mezi migranty a etnickými Nory, když těm druhým se o podobném a k tomu neopodstatněném složení se může jen zdát. Je mnoho těch, jež takové rozdílné zacházení neberou na lehkou váhu a nazývají jej patetickým. Je divu, že Norové jsou mezi některými pro srandu králíkům?

Tehdy, když do bytu došli zástupci města jakožto vlastníka, aby byt převzali, tak rodina odmítla byt opustit a v důsledku toho město jakožto vlastník požádalo o pomoc policii, jež dojede ozbrojeně a vybavena štíty. Nemohli vědět předem jak velký bude rodina klást odpor a jestli přitom nedojde i k násilnostem. V nejlepším vysílacím čase toto bylo ve vícero norských masmédiích prezentováno jako komando s neomezenými pravomocemi.

Dosud neznámí Norové složili za den více než 1,5 milionu norských korun (a není to ještě konečné číslo) na to, aby si tato rodina mohla pořídit vlastní bydlení. Asi těžko by se to stalo kdekoliv, natolik naivní a neuvědomělí lidé se patrně jen někde nenajdou. Nikdo z Norů by tutéž velkoryzost neprokázal etnickému Norovi bez domova, samoživotelce, závislému na omamných látkách, hrách, či něčem jiném, psychiatrickému pacientovi, či dlužníkovi, to by ho každý nanejvýše odkazoval na sociální služby a žádné masmédium by tomu nevěnovalo ani řádek a ani jinde by se o tom nikdo nešířil. Nemluvě o etnických Norech zápasících s tím, aby měli dost peněz na zubaře, samoplátcích vlastních léčebních procedur atd. Nějaká rovnost (před zákonem a pravidly) je jim úplně cizí.

Během následující diskuse vyšlo najevo, že kdejaký etnický Nor musel přechodně žít ve svém autě, chatě nebo u příbuzných, známých atd. poté, co je znemožnil NAV (kříženec českého sociálního a pracovního úřadu) tím, že kvůli pochybení přišli o bydlení poté, co nedosáhli na refinancování a trh s bydlením se jim uzavřel. A nyní humorně, ale částečně pravdivě: pouze po výměně jména a za pomoci krému na boty se vám dostane obdobné pomoci. Nejste-li jedním ze zranitelných „dětí“ (přitom definice dětí je jaksi hodně široká) hodných pomoci, tak nic. Hanba tak má mnoho tváří, jenže pravda také občas zabolí a to pravověrci, jež stojí za režií těchto her ne a ne nedat připustit.

Obdob předmětné kauzy bych mohl vyjmenovat celou řadu. Před několika lety koloval v listu Østlandets blad případ, kdy správa okresu Ski prostřednictvím masmédií žadonila u široké veřejnosti o pomoc somálské rodině, jež se dožadovala bydlení v tomto okrese přesto, že již měla bydlení v nedalekém okrese Asker. Rodina byla za peníze daňových poplatníků na několik měsíců ubytována v hotelu. Taková opatření by byla pro nemigranty v takových situaci zcela bezpředmětná, byli by od podobné ochoty odříznuti.

Odhalení prostoty toho, pokud jde o scházející objektivita masmédií, již proběhlo díky tzv. alternativním masmédiím mnoho a vůbec jim nevadí, že je v sázce jejich již tak dlouho podlamovaná věrohodnost. Ve světle norských masmédií dostává slovo populismus jiné rozměry: medializace v zájmu politického aktivismu, na niž se pak vrhne jedna politická strana za druhou. Ovšem masmédia se na slitování a poučování o tom, jak ať dělá, co dělá je Norsko k migrantům zlé a neposlušné také přiživují a sice tím, že staví situace, okolnosti, příčiny a pohnutky na hlavu ve snaze ždímat ze čtenářů, diváků a posluchačů často neopodstatněnou a neoprávněnou, nezřídka přímo falešnou lítost, soustrast, vžívání se, sounáležitost a účast na lidských tragédiích. A kdo tyto dlouholeté praktiky indoktrinace zpochybní, tak je za bludaře a rasistu, spiklence a hned je hnán pryč z dobré společnosti.

Lži a podvody těch, jimž bylo vše jako nikomu jinému uzpůsobeno a usnadněno, se musí pochopitelně odměňovat. Loni bylo podle Statistického úřadu vystěhováno takřka 3500 rodin či samostatně žijících, z toho téměř 600 v samotném Oslu. Představte si, že byste byl majitelem bytu, či domu a chtěl oprávněně nájemníky vystěhovat, ovšem masmédia by na lžích stavěla kauzu, jež by vyústila ve sbírku na podporu Vašich nepřizpůsobivých nájemníků. Pravda existuje pouze v jedné verzi. Jak dlouho ještě se budou masmédii „hypnotizovaní“ etničtí Norové nechávat ve vlastní zemi diskriminovat či se klamat? Jenže není to jen tak probudit se, nevíte-li, že spíte.

Údajné problémy migrantů mobilizují jako máloco radost Norů z darování, a to i přesto, že novináři těm údajně ukřivděným nepoloží ani jednu palčivou otázku tak, jako by tak činili u jiných. Proč tato starostlivost vůči lidem, kteří by v Norsku správně neměli co dělat? A neskončí náhodou prostředky ze sbírky v Somálsku? Je to dost možné, vždyť Somálci v Norsku posílají domů stále více peněz, v r. 2019 to bylo podle serveru Nettavisen 280 milionů norských korun, meziroční růst o 52 %. Z ne nezanedbatelné části se tu jedná o peníze z dávek sociálního systému. 42 % “norských” Somálců žije z dávek.

Z kauz jistě budou čerpat inspiraci i další. Stačí se spojit s některým masmédiem. Jejich vedlejší účinky činí každý problém malicherným. „Vítačům“ a těm vřele se tvářejícím chybí svědomí, pokud jde o zhoubnost pro společnost, dokud pomoc potřebují úplně jiní lidé.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč

Celkem za měsíc: 11 583,- Kč
Vybráno 33.09%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 494 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
12 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)