KOUR
4.6.2017
Kategorie: Společnost

Pomoc, tady se kouří!

Sdílejte článek:

VÍTĚZSLAV DOBEŠ

Stačilo několik minut a tuzemští bonzáci začali úřadovat. Sotva – tedy několik minut po půlnoci z 30. na 31. května – začal platit zákaz kouření v restauracích, hned se našli duševní mrzáci, kteří zavolali na tísňovou linku pražské městské policie a oznámili, že se někde navzdory zákazu stále kouří.

Jediné, co je na tomto sdělení legračního, je spojení výrazů „tísňová linka“ a „městská policie“. Hovínková polopolicie, jejíž někteří členové možná ejakulují při asistenci u odtahu špatně zaparkovaného auta, nicméně tváří se u toho – se slunečními brýlemi a barety na hlavách – jako příslušníci speciálních zásahových jednotek, má v Praze už natolik skvělé renomé, že by ji o pomoc ve skutečné tísni volal skutečně jen naiva (čestným výjimkám se omlouvám). To ale opravdu není klíčovým motivem tohoto textu.

Jak je možné, že se v Česku vyskytuje tolik hnusných lidí, jimž dělá radost bonzovat, závidět, psát anonymy? Proč mají u průměrného tuzemského voliče takový úspěch politici, jako jsou Babiš a Zeman – ti, kteří ve skutečnosti „plebsem“ kolem sebe opovrhují a využívají ho jen pro své osobní cíle? To jsou ty hlavní otázky!

Odpověď je složitá stejně tak, jako byla spletitá cesta od listopadu 1989 k dnešku. Jedno je ale víceméně jasné: kdo volí oba jmenované po všem, co oba veřejně předvedli v posledních letech, nebo je kdykoli připraven někoho jiného anonymně udat, je buď tuplovaný hlupák nebo bezskrupulózní gauner.

Autor: Vítězslav Dobeš

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Hana Rohlíčková 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslava Kováříková 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Zdeněk Palička 500,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč

Celkem za měsíc: 4 736,00 Kč
Vybráno 13.53%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 30 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 4,67 out of 5)
Loading...
loading...

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.