africa
9.2.2018
Kategorie: Multikulturní soužití

Pomoc Africe může spustit další migrační vlny

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

FILIP VÁVRA

Specialista na Afriku Stephen Smith varoval, že na obzoru je další migrační krize, protože populace Afriky roste a západní pomoc, především vzdělání, může mít vliv na to, že Afričané budou hledat lepší život v Evropě, říká v rozhovoru pro Europe 1.

Smith, který je autorem nové knihy Rush to Europe (Spěch do Evropy), varuje, že explodující populace Afriky bude mít přímý dopad na Evropu. Podle Smithe budou mladí Afričané v příštím desetiletí migrovat do Evropy, protože ekonomicky slabé země jejich původu jim nebudou schopné poskytnout práci.

“Je tu věková pyramida, ve které 40 procent Afriky je mladší 15 let,” říká Smith a dodává: “Migrační tlak se může jen zvýšit.”

Smith také vyvrací běžné mylné představy, že ti, kdo přicházejí do Evropy, jsou z chudého prostředí. Podle něj se jedná o africkou střední třídu, která má představu o světě, která ví, kam jít, která je na Facebooku, která má mobil a potřebných 2 až 3 tisíce eur na cestu.

Podle Smithe migrační krizi pomáhá i západní rozvojová pomoc. “Je to hrozný paradox,” říká. “Rozvojová pomoc. Zkoušíme jí už 60 let. Došlo k nějakému úspěchu?”

Smith nicméně odmítá, aby se Evropa opevnila. Nemá to podle něj smysl. “V současnosti máme v pohybu 200 tisíc Afričanů ročně. Až jich budou desítky milionů, zeď je nezastaví.”

“Nechceme být kontinentem obklopeným ostnatým drátem,” dodal. Kromě své chmurné předpovědi a toho co nedělat Smith ale bohužel nenabídl řešení, co dělat.

Autor: Filip Vávra

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Nikola Bornová 250,- Kč, Tomáš Foldyna 1003,08 Kč (40 eur), Jan Bezděk 2000,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč

Celkem za měsíc: 8 076,08 Kč
Vybráno 23.07%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
46 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.