Donald_Trump_official_portrait
6.9.2018
Kategorie: Politika

Pomluvy Trumpa pokračují aneb od nositele Nobelovy ceny za mír Obamovi k “idiotovi” Trumpovi

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

V USA se chystá vydání další knihy ze „zákulisí“ Bílého domu. Tentokrát je autorem údajně uznávaný novinář, který má za sebou aféru Watergate.

Lidovky.cz pokračují v opisování z levicových amerických médií The New York Times a dalších. Tentokrát se jedná o novou „bombu“ mezi všemi podobnými „bombami“. Za novou knihou o Donaldu Trumpovi stojí totiž novinář Robert Woodward, jenž stál za odhalením aféry Watergate.

Pětasedmdesátiletý Woodward v nové knize Fear: Trump in the White House (Strach: Trump v Bílém domě) na základě rozhovorů s bývalými i současnými zaměstnanci Trumpovy administrativy, vesměs vypovídajícími pod podmínkou anonymity, i oficiálních vládních dokumentů líčí znepokojivou atmosféru v Bílém domě.

„Je to idiot. Nemá smysl se ho snažit o čemkoliv přesvědčit. Je úplně mimo,“ pronesl podle Woodwardových zdrojů na konto prezidenta při jedné ze schůzek v užším kruhu někdejší personální šéf Bílého domu John Kelly. „Je to Kocourkov. Ani nevím, proč tu jsme. Tohle je nejhorší práce, jakou jsem kdy dělal,“ dodal. Bývalý personální šéf Bílého domu John Kelly. Kelly popřel, že by kdy něco takového řekl. Stejně tak se od citací v knize distancoval Trumpův bývalý právník John Dowd. Ten měl údajně prezidentovi poradit, aby při vyšetřování ruských vazeb v jeho volebním štábu raději vůbec nevypovídal poté, co si s ním měl zkoušet výslech nanečisto. Jinak by podle něj Trump skončil ve vězeňském mundúru.

Jedna z pasáží také popisuje, jak bývalý ekonomický poradce prezidenta a bývalý šéf amerického finančního kolosu Goldman Salchs Gary Cohn dokonce z pracovního stolu Trumpovi preventivně ukradl klíčový dokument. Jediným podpisem by totiž prezident vyvázal Spojené státy z obchodní dohody s Jižní Koreou, což by mělo dalekosáhlé dopady i na bezpečnost na celém Korejském poloostrově. Totéž podle knihy několikrát udělal i bývalý personální tajemník Rob Porter. Velkou část pracovní doby prý trávil tím, že se snažil Trumpa držet dál od podobně zhoubných nápadů.

Co k výše uvedenému říci? Na rozdíl od autorky článku Ivany Milenkovičové mám také jasno, ne však v tom, jaký je Trump idiot, ale jak levicová, tak zvaná liberální média, dodnes nezkousla, že jejich předvolební kampaň ve prospěch Hillary Clintonové skončila fiaskem.

V Bílém domě zcela jistě pracují desítky lidí, kteří volili Clintonovou. Jejich informace „z první ruky“, co se uvnitř Bílého domu děje, jsou nejspíše hlavní informační náplní knihy. Pokud „uznávaný novinář“ cituje, co o Trumpovi řekl někdo z okolí prezidenta, a ti pánové to vzápětí popřou, nelze takové informace vůbec brát jako relevantní. Směšné jsou i údajné „krádeže“ z pracovního stolu, kterých se měli dopustit bývalí zaměstnanci, aby „zabránili dalekosáhlým škodám“.

O tom, že celá levicová alias liberální Amerika považuje Trumpa za neschopného idiota vést USA, byla i celá předvolební kampaň. V tom není nic objevného, natož třaskavého. Je to jen další pokus přesvědčit přesvědčené o tom, že Trump je inteligencí na úrovni dítěte. Velkou odezvu tato kniha najde u těch, co to o Trumpovi už dávno vědí.

Existuje však ještě jedna možnost. Porovnat působení Trumpa za rok a půl s tím, co za rok a půl udělal jeho předchůdce Barack Obama.

Barack Obama po nástupu do funkce prezidenta slíbil ukončení vojenského angažmá v Iráku. Pronesl na toto téma několik projevů a byl za to Nobelovým výborem odměněn udělením Nobelovy ceny za mír. Obama svou vizi o uspořádání světa přednesl dokonce v Praze. Přesto i tehdejší média poukazovala na názory těch, kteří udělení Nobelovy ceny pro Obamu považovali za velmi předčasné. V roce 2010 se Obama sešel v Praze s tehdejším ruským prezidentem Dmitrijem Medveděvem a podepsal s ním dohodu START o snížení počtu jaderných zbraní. To by mohly být impozantní výsledky, nebýt toho, že po skončení mandátu Medveděva a návratu Vladimira Putina do prezidentské funkce v Rusku se vztahy s Ruskem dostaly do hluboké krize, a nejen kvůli okupaci Krymu. V prvních dvou letech prezidentského mandátu Obamy bylo připraveno i stažení amerických jednotek z Iráku. Po odchodu Američanů se stal Irák „rodištěm“ Islámského státu, s nímž pak Obama „bojoval“ během svého druhého funkčního období. A nutno dodat, že neúspěšně.

Donald Trump začal po volbách realizovat svůj program, který byl veden pod jednoduchým sloganem Amerika na prvním místě. Prosadil v Kongresu snížení daní, které bývá porovnáváno s daňovou reformou Ronalda Reagana. Díky odporu nedávno zesnulého Johna McCaina se Trumpovi a republikánům nepodařilo odstranit zdravotní reformu Obamy ( Obamacare) a její demontáž bude záviset na výsledku letošních voleb do Kongresu. Během několik měsíců intenzivního bombardování pozic Islámského státu americkými letadly v Iráku (což Obama odmítal z důvodu ochrany civilistů) byl poražen IS i v Iráku. Teprve použití podobné vojenské techniky a taktiky, jakou použilo Rusko v Sýrii, byl IS poražen i v Iráku.

Trump vypověděl několik mezinárodních obchodních dohod, mimo jiné i dohodu o volném obchodu mezi Kanadou, USA a Mexikem. Dosáhl nové dohody s Mexikem a nyní se jedná s Kanadou, která se na podmínky vyjednané Trumpem s Mexikem zdráhá přistoupit. Jednání stále pokračují. Trump zavedl cla na dovoz hliníku a oceli do USA, následně je ještě zdvojnásobil pro Turecko a turecká měna kolabuje. Mimo jiné jde o to, že Turecko zadržuje amerického občana z důvodu jeho údajné podpory „terorismu“ proti současnému tureckému prezidentovi. Trump nařídil i přesun amerického velvyslanectví v Izraeli z Tel Avivu do Jeruzaléma a vztahy s Izraelem povýšil na výsadní v tomto teritoriu. Zredukoval až k nule pomoc palestinským uprchlíkům, protože podle jeho názoru tato pomoc neodpovídala zájmu USA a byla zneužívána teroristickou organizací Hamás. Trump uvalil na Rusko daleko tvrdší sankce než Obama z důvodu toho, že Rusko podle něj zorganizovalo útok na Sergeje Skripala a jeho dceru. Setkal se s vládcem Severní Koreje Kimem a prezidentem Ruska Putinem.

Zásadní rozdíl mezi Obamou a Trumpem je v tom, že zatímco Obama vystupoval jako spasitel celého světa, Trump dělá „přízemní“ politiku, kterou považuje za prospěšnou pro svou zemi. Trump je dokonce jakýmsi logickým vyústěním éry Baracka Obamy. Velká slova a ideály nestačily na Trumpovu argumentaci o tom, že USA budou v jeho pohledu vždy na prvním místě.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Jiří Dostál 200,- Kč, Anonym 673,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Suchý 500,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Karel Jeřábek 163,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 15 997,00 Kč
Vybráno 45.70%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 52 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 4,80 out of 5)
Loading...