DUDA1
14.7.2020
Kategorie: Politika

Polsko nezhynulo!

Sdílejte článek:

HERAKLEIOS STALKER

Jak se zpívá v polské hymně, „Ještě Polsko nezhynulo, dokud my žijeme“, a to platí dvojnásob o současných událostech u našich sousedů…

Právě tam skončilo dlouho očekávané a napjaté klání mezi dvěma silně nevyrovnanými soupeři. Stávajícím presidentem Andrzejem Sebastianem Dudou, který měl na své straně pouze podporu místních zdrojů, úspěchy polské vlády Práva a spravedlnosti a vize jiného, a lepšího Polska do budoucnosti, na jedné straně a Rafalem Kazimírem Trzaskowskim, který měl na své straně podporu soukromých zdrojů, opozičních organizací, zahraničního mainstreamu, potažmo celé Evropské unie a mezinárodní politické scény, novinářských organizací a všemožných aktivistů, na straně druhé.

Vítězem v tomto těsném klání se stal president Andrzej Duda. Andrzej Duda vyhrál s 51% a získal celkem 10,44 miliónu hlasů. Rafal Trzaskowski získal, navzdory veškeré masivní podpoře, kterou měl, z domova i z emigrace, 49% a 10,01 miliónu hlasů. Duda navýšil počet hlasů o 1,8 miliónu, ale v procentech mírně oslabil o půl procenta oproti roku 2015. Opoziční kandidát navýšil o skoro dva milióny hlasů, ale nestačilo to. Čeští novináři o tom informují jen kuse, občas přinesou hrozivý komentář o budoucnosti Polska, prskají a vřískají, ale je vidět, že prohráli. Oni i jejich Evropská unie.

Celá kampaň se pochopitelně nesla v duchu nenávisti vůči „hloupým“, „nevzdělaným“ venkovanům a důchodcům. Bylo vysvětlováno, že polští elitáři, kteří se o Polsko nezajímají, jsou největší záchranou pro Polsko a polskou „demokracii“. Že vystudovaní intelektuálové chápou potřeby Polska lépe, než ti, kteří Polsko zbudovali. No, tak tahle „vyspělejší“ a „kulturnější“, „osvícenější“ a „tolerantnější“ část Polska, která v různých prohlášeních žádal, aby důchodci nešli volit, tak ta opět prohrála bitvu. Stejně jako prohrála v evropských a parlamentních volbách.

Ještě k výsledkům. Z podrobných exitpollů, které jsem měl možnost vidět, mně překvapili dvě věci, které zmíním. Podle exitpollů organizace IPSOS, zhruba 8% voličů levicového LGBT kandidáta Roberta Biedrońe, zástupce progresivní, feministické a levicové aliance „Jaro“, dalo hlas Andrzeji Dudovi. Celkem překvapivé. Ještě překvapivější, ale bylo číslo 60%. Plných 60% voličů radikálně konzervativního Krzystofa Bosaka z pravicové Konfederace, dalo hlas Trzaskowskemu. Nechali se chytit na Trzaskowského falešné sliby o snižování daní a pravicové hospodářské politice. Nicméně zbylých 40% mělo rozhodující vliv na vítězství polského lidu, stejně jako řada vlastenecky orientovaných polských lidovců a dalších menších pravicových skupin.

Vítězství je o to pozoruhodnější a poskytuje Dudovi silný mandát, že k němu došlo uprostřed koronavirové krize, a při extrémně vysoké volební účasti. 68,18% lidí šlo k volbám. To je naprostý rekord, a dokonce překonalo první kolo, kterého se zúčastnilo „jen“ 64,51%, což byl taky historický rekord. Většina komentátorů se domnívala, že druhé kolo bude mít nižší účast, ale stal se pravý opak, protože Poláci si uvědomili důležitost těchto voleb.

Je příznačné, že evropská progresivní levice byla poražena jen měsíc před 100. výročím bitvy o Varšavu, kde Poláci taky porazili bolševiky, a taky zastavili šíření komunismu do své země, a taky se tak stalo v době, kdy nikdo nevěřil, že by Poláci mohli zvítězit. I nyní se celá Evropská unie, a zejména Německo, těšili na nové dělení Polska do svých rukou. A tak jako Poláci přinutili bolševiky škemrat o mír, tak nyní musí přinutit Evropskou unii škemrat o vstřícnější vystupování a o uznání suverenity polského státu. Polsko se musí nyní změnit z Třetí republiky na Čtvrtou republiku, bez nadvlády eurokomunistických elit a se suverénní demokracií.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2020: *****

Petr Andres 500,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Doc. RNDr. Richard Čapek 5000,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Zdeňka Brancuská 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč

Celkem za měsíc: 10 711,00 Kč
Vybráno 30.60%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 119 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 4,82 out of 5)
Loading...
politicon.cz
15 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.