pol
20.1.2016
Kategorie: Společnost

Polsko? Bezprecedentní útok EU na demokracii, svobodu slova a státní suverenitu

Sdílejte článek:

PETR PAULCZYNSKI 20|01|2016

EU se rozhodla vyšetřovat Polsko, které v rámci demokratických voleb vyměnilo vládní garnituru a ta holt není eurohujerská. Jednobarevná vláda PiS v souladu s mandátem přijala nový zákon o Ústavním soudu a posvítila si na televizi. No a co? Co je kromě Poláků komu co po tom? A Brusel rozjíždí vyšetřování Polska a Varšava prý může přijít o hlasovací právo. Britská stanice BBC nazvala krok Bruselu “bezprecedentním vyšetřováním.”

Sporná novela zákona o ústavním soudu předpokládá, že místo pětičlenného soudního senátu by většinu sporů rozhodovalo nejméně třináct členů soudu. A to dvoutřetinovou většinou. Děsně nekorektní, co? Podle polské opozice tak zákon paralyzuje činnost soudu. No není to sranda? Nikým nevolená EK které se polský vývoj nelíbí, může omezit hlasovací práva Polska v orgánech unie. Němci se také zřejmě chystají zneužít svého Jugendamtu (německý barnevernet, také s nepříliš dobrou pověstí) k šikaně lidí s nepohodlnými názory. Jelikož se ukazuje, že hrozba vyhazovu z práce začíná být málo, přistupují k výhrůžce odebráním dětí. A již to nemá být ani za neonacismus, ale prostě jen za nadávání na imigraci. Důvodem je zabránění výchovy dítěte názorově nevhodným člověkem. Možná mě nějaký historik opraví, ale toto nedělali ani komunisti, pouze nacisti. Opravdu tito politici říkají něco o ohrožené demokracii v Polsku?

Redaktor deníku Referendum (a člověk, jehož názory jsou velmi blízké premiéru Sobotkovi, jak víme od ukradení e-mailů) Jakub Patočka přišel s geniálním nápadem, jak zachránit českou demokracii. Bude založeno tucet neziskovek, stát do nich nasype několik miliard a ty neziskovky budou vydávat noviny a provozovat rozhlasové stanice. Když přijdete s nějakým politickým názorem, požádáte Sobotku a ten vám přidělí příslušné médium. Bude se to financovat zvýšením daní. Každý tak bude mít dostatek prostoru pro propagaci svých názorů a celé to bude zárukou demokracie. To jen pro ilustraci, jak to vypadá s mentální úrovní současných “elit”. To jsou ti lidé, kteří se cítí oprávněni převychovávat ostatní. Jo, a pan Patočka už pochopitelně ví, které názorové proudy se objeví. 90% české populace se nevejde do žádného z nich. Asi nepřekvapí, že pan Patočka je bývalý šéfredaktor, toho času nevyužitý. Úplně největším jeho úspěchem je legalisace 30 leté Aničky v kuřimské kauze, kde mu zdatně sekundovala dnešní ombudsmáňa.

A z Fialova kongresového projevu: „Představme si, že bych chtěl jít s přáteli večer na pivo. Chtěl jsem sice ještě pokácet starý strom na své zahradě, ale nesmím, protože o tom už rozhoduje stát. Odešli už i kontroloři, kteří proti mé vůli vnikli do mého bytu, aby zkontrolovali, čím topím v kamnech. To už se brzy také bude moct stát. Tak jdu tedy na pivo. Ve své obci už nemohu, hospoda tu byla zrušena. Její majitel už ji pro všechny předpisy a nařízení nedokázal udržet a tak ji zavřel. Musím tedy do sousední vsi. Jdu samozřejmě předpisově ustrojen, protože vláda mi nařídila, že mé oblečení musí obsahovat reflexní prvky. Uniformy přijdou teprve v další fázi. V hospodě mě žádní přátelé nečekají, nemají reflexní prvky, navíc jsou to kuřáci. A nebudou sedět večer v hospodě, kde si nemohou zapálit. Mohu si dát limonádu, z nařízení Sobotkovy vlády je povinně levnější než pivo. Pokud ovšem pojede elektronická pokladna s online připojením. Hostinský se jinak bojí mi něco vydat. Kontrol je v poslední době víc než zákazníků. Chtěl bych se aspoň najíst, když jsem tam tak sám. Ale hostinský mi nemá co nabídnout. Včera byl státní svátek, a to stát zakázal prodávat a nakupovat a tak to nemá z čeho uvařit. Sedím v hospodě sám nad limonádou a poslouchám nejmenovanou rozhlasovou stanici, kde zrovna pějí ódy na současného ministra financí, který ji náhodou vlastní,“ dodal Fiala a sklidil za tato svá slova potlesk. A pojďme na titulky:

Zachránili mě syrští uprchlíci, vzpomíná žena osahávaná na Silvestra v obřím davu v Kolíně hlásá titulek na Aktuálně. Do chaotického davu před kolínským hlavním nádražím se během silvestrovské noci připletla i americká studentka. Přítel se jí ztratil a skupina neznámých mužů ji sexuálně obtěžovala. Do bezpečí se dostala díky Syřanům, kteří v Německu čekají na azyl. Ti tvrdí, že se sami té noci v Kolíně necítili bezpečně. Německého přítele, který měl u sebe její mobil i peněženku, ztratila sedmadvacetiletá studentka neurověd v davu. A záhy ji obklopila skupina mladých mužů, které další oběti silvestrovských útoků popsaly jako cizince pocházející z arabského světa nebo ze severní Afriky. Jeden Američance stáhl čepici, další se ji snažil líbat na tváře a na krk. “Někdo další mě uchopil zezadu. Myslím si, že hledal něco v mých kapsách,” popisuje pro list New York Times. “Říkala jsem si, že je to trochu divné, ale že je přece Silvestr a lidé pijí, takže jen najdu přítele a vypadneme,” pokračuje. Policie ale začala dav vytlačovat. “Najednou jsem se dostala zpátky do této velké skupiny osmi nebo devíti mužů, kteří mě osahávali a tahali za vlasy,” říká. Nakonec se ze spárů útočníků dostala, pomoc ale nepřišla od policie ani od přítele, ale od syrských uprchlíků, kteří v Německu momentálně čekají na azyl. “Jak dav houstl a byl stále divočejší, objevil se cizinec s tím, jestli potřebuji pomoct,” vzpomíná Duncanová. Protože oba mluvili špatně německy, cizinec přivolal svého dalšího známého – dvaatřicetiletého Heshama Ahmada Mohammada, bývalého učitele na základní škole v Sýrii, který v září přes Turecko, Bálkán a Rakousko dorazil do Německa. Žena nakonec zachráncům svého přítele popsala a oni jej našli v budově vlakového nádraží.

A je to tady – vykopávají tradičně Bakalovy aktualne.cz, rodná sestra Respektu. Z davu osahávačů a lupičů se pomalu vyklubávají “hodní Syřané”. Postupně jich bude přibývat, zatímco osahávací dav bude čím dál méně alláhovský a čím dál více “opilý”. Přibližně za měsíc nám experti v ČT, a taky mama Merkel, milostivě sdělí, že vše bylo jinak a hodní mohamedánští kluci zachraňovali juchající ženy před davem chmatavých německých nácků – jo, a taky xenofobů. Pak budou volby, pak ČT rozpustíme a pisálci z aktualne.cz a Respektu prekabátí. Ale ještě nějakou dobu to potrvá.

Praha má nový, monumentální pomník Jana Palacha. Ježaté domy matky a syna. Dvacet let trvalo, než se naplnilo přání Jana Palacha a Češi se vzepřeli normalizační apatii. Čtyřicet sedm let od chvíle, kdy se upálil, má na nábřeží u Vltavy monumentální pomník. Jenom nikdo neví co představuje. Nastala další vlna privatizace, tentokrát čs. historie?

Ježka stavěl americký sochař s českými kořeny. Na akcí zazněla báseň amerického básníka. Pro ČT dojatě zahovořila americký velvyslankyně pan Schapiro. Kdysi bývalo zvykem, že se na významných pietních akcí vedle Štěpána, Jakeše a Husáka objevil i sovětský velvyslanec. Časy a vlajky se mění, podstata vztahu kolonie a řídící velmoci nikoliv. Dobře načasované přihřátí si chladnoucí polévky na mrtvém hrdinovi. Zlatej brněnskej Jošt.

„Osahávali holky v kruhu.“ Ne migranti, ale mladí na spartakiádě, říká Šiklová. Silvestrovské sexuální útoky běženců na ženy otřásají Evropou, jenže vlastně nejsou ničím novým. Naznačuje to alespoň socioložka Jiřina Šiklová, která v Právu upozornila, že hromadné osahávání dívek patřilo v minulosti i ke spartakiádě. Dělo se to tedy přímo v Praze. „V roce 1955 byla poprvé spartakiáda, byli tam dorostenky a dorostenci. Ti udělali kruh a ohmatávali tam holky,“ uvedla Šiklová, zakladatelka Gender studies, která se zabývá vztahy mezi muži a ženami. Reagovala tak nedávné události v německém Kolíně nad Rýnem, kde při silvestrovských oslavách skupinky mužů včetně uprchlíků sexuálně napadaly ženy. K tomuto názoru mimo mísu se přidala i hérečka Veronika Žilková která o problémech s imigranty usoudila: “Je to silný pud přírody. I mnoho evropských žen časem svůj pud určitě bude dobrovolně směřovat k novým samcům…,“ zamýšlí se v rozhovoru ParlamentníchListů.cz. A prý musíme zavést multikulti výchovu do každé školy. Co k tomu dodat? Jak napsal přítel: Žilková poudala, že to v tom Kolíně bylo jen volání/hlas přírody. Prý se jich musí zastat ne jako imigrantů, ale jako mužů. Budu ji držet palce, aby to “přirozené volání přírody” zvládla, až si ji odchyt někde v noci na ulici banda nadržených muslimů. Aby z toho volání přírody ale nakonec nebylo jen obyčejné volání o pomoc. A na Protiproudu komentují.  Na první pohled je to záhada: Zdivočelé české feministky “chápavě” obhajují nechutné sexuální teroristy (zvané politicky korektně “uprchlíci”), kteří dosud nevídaným způsobem zaútočili na bezbranné ženy v ulicích evropských měst.  Otázka dne zní: Co spojuje a motivuje neomarxistickou aktivistku, která se svou aktivní účastí v revoluční gerile stala ministryní v Sobotkově vládě s bulvární komediantkou, jejíž životní rolí se stala manželka ministra obrany a dnes “posvátnou” ideoložku havlismu a feminismu, která v padesátých letech aktivně “zaváděla” komunismus v naší zemi? 

A na závěr dnes opět z Brna, z dílny Shit Brno, očima VL: Žít Brno 2050 podle slečny Kašpaříkové. Hana Kašpaříková, brněnská zastupitelka z hnutí Žít Brno, představila občanům, jak se budou dopravovat městem v roce 2050. Z její “vize“ čiší delirantní prapodstata zeleného neomarxismu – zkrátka jsou to kraviny na kvadrát. Jsou to zpupné, nevtipné kraviny, inspirované pohrdáním občany města, jejich reálnými potřebami a problémy, a vlastně pohrdáním skutečností vůbec. Slečna Kašpaříková, bývalá bojovnice za čisté Tuřany (než se jí její vlastní lidé zbavili, protože co je moc, to je moc), tuřanská Jana z Arcu, která by se raději nechala upálit, než aby do města pustila společnost Amazon, mladá dáma proslulá tím, jak si na jednání zastupitelstva vynucovala od primátora oslovení „paní“, sepsala svůj text o dopravní strategii města zřejmě pod vlivem sojového latté z kavárny Tři ocásci, hlavního stanu brněnských neomarxistů. To je ta lepší možnost. Ta horší je, že to myslí vážně. Plán mobility, jak to milé dítě nazývá strašidelný slepenec socialistických báchorek bez jakéhokoli vztahu ke skutečné politice její koalice, má dva základní aspekty. Je potřeba snížit množství individuální automobilové dopravy a navýšit pěší, cyklistickou a veřejnou dopravu. Pro člověka je nejpřirozenějším pohybem chůze. Slečna vizionářka slibuje město fungující jako živá soustava důmyslně propojených místních center. Reálná politika Žít Brno a celé koalice (snad s výjimkou Kláry Liptákové a KDU-ČSL) však na městské části a jejich rozvoj bere ohledy jak na placaté kameň, jak by se řeklo v Brně ještě nepostiženém podobnými „vizemi“. Soustavu místních center bude muset z Brna udělat až koalice příští, protože pro Žít Brno a spol je městem vlastně jen Brno-střed. Jak jinak si vysvětlit, že na parkovací dům pro velocipédy kdesi u nádraží dá město 67 milionů, zatímco na školu v Bystrci, kde po ní rodiče zoufale volají, dá přesně nic. Slečna si myslí, že má mandát  k převýchově Brňanů na milovníky koloběžek a procházek kolem keříků od latté k latté. Řeší to jednoduše. V budoucnosti takové problémy nebudou, protože nebudete mít auto. Jak to? Co je to za otázky, vy blázínkové. Lolík, nejvíc velikánský lolíček! V roce 2050 přece v tom našem krásném novém Brně budou mít všichni jen bicyklíčky a vlastní nožičky, protože tak je to zdravoučké a tak to máme rádi. Autíčko je bakané. A tak plánuje.

 • – Strategické cíle: Zvýšit počet domácností nevlastnících auto (o 20% do r. 2050)
  – Nezvyšovat kapacity komunikační sítě pro IAD uvnitř města (vč. parkovacích kapacit) po dobudování ochranného dopravního systému (zachování celkového počtu parkovacích míst  v širším centru města na úrovni roku 2015?)
  – Zvýšit počet a kvalitu veřejných prostor (nárůst podílu spokojených obyvatel města s veřejnými prostory o 30% do r. 2030)
  – Zavést komplexní plánování dopravy zaměstnanců a návštěvníků velkých podniků a institucí včetně záměrů generujících dopravu (např. Plány mobility pro obchodní centra) (firemní plány mobility povinné pro organizace s více než 100 zaměstnanci do r. 2020, 50 zaměstnanci do r. 2025)
  – Zavést vzdělávání, školení, osvětu v oblasti městské mobility a informovanost účastníků dopravního provozu
   Takže v souhrnu: Odradit lidi od toho, aby vlastnili auta (soukromé vlastnictví je kapitalistický přežitek…), už nebudovat žádná další parkoviště (protože stav z roku 2015 je dostačující a když se nebude dát zaparkovat, tak lidi prostě nebudou používat auta…), naroste podíl spokojených obyvatel s veřejnými prostory o 30% – ale nenaroste podíl veřejných prostorů (!!!), jak a čím budeme jezdit do práce a na nákupy nám řekne radnice (svoboda 0%) a radnice Vás to naučí, protože – učit se, učit se, učit se! VUML v podání Žít Brno…

 • 20ti letý, syrskou válkou traumatizovaný uprdlík že Somálska znásilnil 88letou Němku. Nelze vyloučit, že německá stařena byla sexy oblečena a nebohého chlapce vydráždila frivolním mácháním francouzskými holemi. Stařena již byla zatčena za flagrantní narušení multikulturního soužití a xenofobní odmítání potřebných běženců.  Nebohý rapefugee je v péči psychiatra a Andělka se živě zajímá o jeho stav. Brzy se ukáže, že je talentovaný fotbalový trenér a bude mu nabídnuto trénování Bayernu Mnichov.
 • Uprchlíci byli poučeni a mohou v německém Bornheimu opět do bazénu. Jenom nechápou proč nemůžou do dámských šaten.
 • Brífink po jednání vlády by mohl pravidelně začínat takto: Dámy a pánové, na úvod vám sdělíme, co jsme se dnes rozhodli vám zakázat.
 • Ty hipsterky uplatňující právo na haranta v kavárně by potřebovaly, aby tu byl Barnevernet.
 • “Primitivní organismy, které přežily až do našich dnů,” poutá Prima ZOOM na nový pořad. Netušil jsem, že se o členech diskusního fóra na novinkách točí už i dokumentární pořady.
 • V blázinci musí být nádherně. 5 x denně jídlo a každý večer vám čtou pohádku o miliardáři, který v době Palerma vydupal z ničeho obří firmu.
 • Politické trosky vládnoucí EU chystají další šikanu obyvatel pod záminkou boje proti terorismu. Tentokrát to má být zákaz anonymních předplacených SIM karet. Věc, která nám dává takovou svobodu – operátor nás nemůže “natáhnout”, nikdy neprovoláme více než máme předplaceno, nehrozí omylem náklady za nevypnutá data v zahraničí. Přirozeně nám tato věc také zajišťuje soukromí. A to samozřejmě zeleným socialistům vadí. Tito lidé zbozňují odposlechy, špehování a sledování obyvatelstva. Je jasné, že když naši politici používají speciální zabezpečené telefony proti odposlechům, budou je používat i teroristé. A pokud budou úplní laikové, tak si prostě pošlou z wifi tramvaje zprávu přes jakýkoli chatovací program. Pochopitelně je tedy celá akce ne kvůli teroristům, ale kvůli sledování opozice a nespokojených občanů – viz kauza cenzury facebooku. Česká vláda a hnutí ANO tuto hanebnost samozřejmě podporují. Krajské volby se blíží – nezbývá než trestat!
 • Největší starost o to, co má ODS dělat a koho má mít ve vedení, mají ti, kteří ji nikdy nevolili.
 • Což o to, prakticky se vším, na čem se usnesl kongres ODS, se dá souhlasit. Jen kdyby boj za nízké daně nevyhlašovali ti samí, co je s Nečasem zvyšovali. A kdyby jen to. Ještě při tom stihli zlikvidovat všechny, kteří s nimi tenkrát nesouhlasili.

A fór na konec:

Do tramvaje nastoupí mladá hezká dívka a prosí sedícího pána, aby ji pustil sednout, že je v jiném stavu.

A to je dneska všecko.

ZDROJ: Petr Paulczynski

bloger_605

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč

Celkem za měsíc: 6 100,00 Kč
Vybráno 17.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 56 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...