POLITIKA
5.10.2021
Kategorie: Politika, Volby 2021

Politika je svinstvo, na to nezapomínejme

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝBlížící se volby odhalují politiku v části její nahoty. Je záludná, krutá, zdá se být nekompromisní a ve vypjaté době ignoruje potřebu dohody na kompromisech. Ve skutečnosti totiž v demokratickém systému nejde o nic jiného než se právě na nich se nějak sejít. Pouze diktátorské režimy a mocenské útvary založené na vládě jednotlivce mohly stát na vůli jednoho člověka, případně určitém triumvirátu.

My se pár dní dozvídáme věci, o kterých se sice mohlo povídat dávno, ale vytaženo to je před dnem D. Andrej Babiš krade ještě o něco více. Mimochodem offshorky jsou využívány mnoha bohatými lidmi k odklonění daní, které jsou naopak předurčeny k placení těm, kteří je neumí obejít nebo se jim to nevyplatí, tedy především běžným občanům, a ne až tak výrazně úspěšným podnikatelům. To ale není nic překvapivého, dělal to vždy a bude to dělat nadále. Zákony vytváří elity, tedy dělají je tak, aby v nich zůstali kličky a zadní vrátka. Ostatně tu byly korunové dluhopisy, v kterých jel Babiš také. A opět zdaleka ne sám. Budiž, ať využívá děr v zákonech, ale ať poté nemoralizuje ostatní. Finanční úřady momentálně dostaly za úkol látat díru ve státní pokladně a zaklekávání na firmy pokračuje. Státní úředníci pověření kontrolou podnikatelských subjektů dělají vše proto, aby si své čertovské peníze slíbené za vymožené a často vyloženě vymyšlené daňové nedoplatky náležitě zasloužili. Jestliže zloděj křičí chyťte zloděje, je třeba se zamyslet nad tím, nakolik jde o zastírací manévr. Kdo věří Babišovi, je slepý a hluchý. Je velmi smutné, že tu máme ještě větší hrozbu.

Pokud nevíte, co jí je, pak tedy evropský neomarxistický liberalismus v podání hned dvou koalic, tedy Spolu a Pirátů se STAN. Jistě jste zaznamenali počínající problémy s elektrickou energií, jejíž nynější nedostatek a ceny poukazují na chmurnou budoucnost, a jakékoliv ukončování těžby uhlí a zavírání elektráren na klasická paliva a dokonce na Západu i těch jaderných je ukázkou vrcholné idiocie a ignorací reálných možností Evropanů. Jako špatný vtip poté vyznívá informace o nedostatku vody v norských hydroelektrárnách, které měly být pojistkou pro nenasytný německý energetický trh. Přidejme ještě náš konflikt s Ruskem, kdy my jsme s ním v obchodně-politické válce, Němci si dostavují Nord Stream II a Maďaři v poklidu obešli s úsměvem Ukrajinu a dohodnuli se také přímo s Rusy. Jen naši prounijní ideologové především z těchto koalic a výjimečně ve shodě s ANO poslali Rusko k šípku. Ovšem za cenu, že už nikdo nikdy nepřistaví další blok v Dukovanech, a když, tak dráž a nekompatibilní se stávajícím vybavením této elektrárny. Plyn a uhlí nám Rusové za levno také nedají, a ještě se u toho budou popadat za břicho. A až nám EU zakáže topit v kamnech dřívím, s čímž si můžou políbit šos včetně jejich posluhovačů z řad našich politiků, bude ještě hůře. To je jen jedna z mnoha budoucích komplikací schovaných za Green Deal a Great Reset. Takže tito výše uvedení jsou volitelní pouze pro ty, kteří si neumí spočítat 1+1.

Chtěli jsme se zeptat, ČSSD už zaplatila za své sídlo? Ne? Pak není třeba k této straně cokoliv říkat.

Komunisté jsou marxisté, což je momentálně lepší vysvědčení, než mají neomarxisté. Nicméně je to levice, která na rozdíl od té prounijní inklinuje k Rusku. Jednou by mohli působit jako styčná strana s touto velmocí. Cože? Opravdu se tu píše, že komunisté by mohli být jednou záchranou? Pohrobci Husáka, Štrougala a dalších? Plno lidí už s jistou pokorou vzpomíná na dobu před rokem 1989 (nikoliv na padesátá léta minulého století), což znamená, že se Západ hrne do opravdového bahna. I proto má KSČM své příznivce, dokonce nově i v řadách mladší generace,

Pravice nyní bojuje o každý hlas, a ještě se mezi sebou tluče. SPD poskytuje zajímavé osobnosti, jenže také nic moc zásadovosti. Trikolora se v rámci vytvoření koalice zbavila mnoha lidí, kteří se nedostali na její kandidátky. Což nadšené otráví, nicméně to je právě ta politika. Do té jdou s otevřeným hledím idealisté neschopní dosáhnout pro svou poctivost a naivitu úspěchu. K tomu jsou předurčeni kariéristé a hráči. Platí to tedy i pro pravici včetně Volného bloku. Neodsuzujme je za to, každý má možnost si to zkusit a většině poctivých lidí se zvedne žaludek a skončí. Nebo do toho jdete ze zištných důvodů, protože si uvědomujete, že koryto je tam hlubší a plnější než jinde. Pak se časem automaticky vzdálíte realitě.

Pro voliče je momentálně podstatné, kde se nachází menší zlo. Každý ho vidí jinde, my tady právě v těchto třech subjektech. V podstatě to chce jít krok po kroku. Zbavit se kolabující a prolhané EU, tedy nevolit Spolu a Piráty se STAN. Pak by to chtělo vypořádat se z Babišem a postupně odhalit všechny jeho lumpárny. Komunisté jsou obecnými strašáky, ale dost se modernizovali a dá se s nimi jednat. Aspoň o něčem. Oni vědí, že mají máslo na hlavě, ale také jim došlo, že dobrý vztah s Ruskem bude nutností. ČSSD ještě existuje? Přísaha je policejní složka, kterou je třeba sice registrovat, nikoliv však volit. No a nakonec pravice, která je tak trochu populistická (SPD a Volný blok), kapku ignorující vlastní členy (TSS), ale v podstatě logicky uvažující, byť to proevropští liberálové přímo nesnáší. Pokud někdo dopředu říká, že nebude spolupracovat s tím a tím, dotyčný nerozumí kompromisu a základům politiky a demokracie. A když se nakonec přeci jen dohodnou, pak jsou to zase křiváci, když to od začátku popírali. Takže z toho máte zamotanou a bolavou hlavu?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 520 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 4,96 out of 5)
Loading...
30 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)