usacongres
13.10.2019
Kategorie: Politika

Politika demokratů v USA je „hrubým omylem“

Loading...
Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonJen malé množství názorů v liberálních angloamerických médiích si dovolí pokus demokratů sesadit Donalda Trumpa procesem impeachmentu nazvat „hrubým omylem – blunder“.

Jedinou stanicí s celoamerickým dopadem, která většinově kritizuje politiku Demokratické strany, je stanice Fox News. Pod titulkem David Bossie: Impeachment inquiry? No, Americans are witnessing an impeachment conclusion stanice informuje v tom smyslu, že Demokratickou stranou zahájené vyšetřování (inquiry) je ve skutečnosti snůškou závěrů (conclusion). Demokraté tudíž nejen že nevyšetřují, pouze jen hromadí zprávy, které podle nich jasně svědčí o tom, že Donald Trump porušil zákony a zradil USA. Nic se nevyšetřuje, všechno je „jasné“.

Je zajímavé i porovnání posledního procesu impeachmentu proti Billu Clintonovi se současností, opět na této stanici. Proces impeachmentu byl z Republikánské strany zahájen v polovině roku 1998 před volbami do Kongresu na podzim tohoto roku. Jeho výsledkem bylo to, že ve Sněmovně reprezentantů získala Demokratická strana navíc pět křesel a v Senátu se poměr sil nezměnil. Z toho lze odvodit, že politika impeachmentu tehdy Republikánské straně nejen že nepomohla, ale byla vlastně hrubou chybou v jejich kalkulacích. Komentář také připomíná, že tehdejší období se v USA vyznačovalo stabilním ekonomickým růstem a voliči dali přednost kontinuitě vlády Clintonovy administrativy.

Nemohl jsem si naopak nevšimnout výrazného odklonu od objektivního zpravodajství z USA od Davida Miřejovského na ČT. Ten se nyní ve svém zpravodajství omezuje jen na informace z Demokratické strany. Demokraté nyní viní Trumpa z toho, že ohrožuje národní bezpečnost USA tím, že hrozí útěk islamistů z táborů, které kontrolovali syrští Kurdové. Že ani Trump své soupeře nešetří, pak Miřejovský dokumentoval projevem Trumpa, který označil svého možného vyzyvatele Joe Bidena za hloupého, který svou politiku založil na tom, že „líbal prdel (ass) Baracka Obamy“. To má zřejmě u českých posluchačů zpráv vyvolat „správný“ dojem Trumpova hulvátství.

Současný stav americké politiky přitom zdaleka není pro nás, obyvatele Česka, něčím, čemu bychom nerozuměli. Máme za sebou druhý, tentokrát neúspěšný pokus o ústavní žalobu na prezidenta Miloše Zemana. Argumenty proti Zemanovi se v lecčem podobaly těm americkým. Samozřejmě, USA jsou stále ještě nejsilnější světová velmoc a souboj Demokratů (silně ovlivněný radikálním socialistickým křídlem uvnitř této strany) a Republikánů má na rozdíl od malého Česka celosvětový ohlas.

Připadá mi, že pro samotného Trumpa je impeachment tou nejlepší možností jak prodávat svou vnitřní i zahraniční politiku. Plně totiž využívá svých bohatých zkušeností z televizních show, v níž šlo o to prosadit se mezi řadou účastníků (soutěž The Apprentice). A je stejné i mediální pokrytí současných událostí a těch v roce 2016, v němž všechna progresivní média nepochybovala o vítězství Hillary Clintonové. Nyní se v této kampani proti Trumpovi zveřejňují jenom výsledky průzkumů, které údajně svědčí o tom, že většina Američanů by Trumpa chtěla z funkce prezidenta sesadit a opět se objevují průzkumy, podle nichž by Trump měl prohrát téměř s každým možným vyzyvatelem z Demokratické strany.

Přikláním se proto k těm komentátorům, kteří politiku Demokratické strany nepovažují za chytrou a která povede spíše k posílení Trumpovy pozice. Navíc, impeachment je v samém počátku a podobně jako s „ruskou stopou“ nelze zájem veřejnosti udržet na tomto bodě dlouho, zvláště když se vystřílí všechen prach. Pokud se americké ekonomice bude dařit i v roce 2020 tak jak doposud, má Donald Trump vyhlídky na znovuzvolení vysoké.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Eduard Ezer 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Roman Dejmal 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Richard Urinovský 200,- Kč, Vít Fortelka 2020,- Kč, Vlastimil Kornas 66,60 Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Miroslava Bardoková 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Milan Černý 1000,- Kč, Phar. Lubomír Vylíčil 7000,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, MUDr. Martin Volný 500,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Tibor Csillaghy 500,- Kč

Celkem za měsíc: 21 359,60 Kč
Vybráno 61.02%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 106 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
25 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.