usacongres
13.10.2019
Kategorie: Politika

Politika demokratů v USA je „hrubým omylem“

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonJen malé množství názorů v liberálních angloamerických médiích si dovolí pokus demokratů sesadit Donalda Trumpa procesem impeachmentu nazvat „hrubým omylem – blunder“.

Jedinou stanicí s celoamerickým dopadem, která většinově kritizuje politiku Demokratické strany, je stanice Fox News. Pod titulkem David Bossie: Impeachment inquiry? No, Americans are witnessing an impeachment conclusion stanice informuje v tom smyslu, že Demokratickou stranou zahájené vyšetřování (inquiry) je ve skutečnosti snůškou závěrů (conclusion). Demokraté tudíž nejen že nevyšetřují, pouze jen hromadí zprávy, které podle nich jasně svědčí o tom, že Donald Trump porušil zákony a zradil USA. Nic se nevyšetřuje, všechno je „jasné“.

Je zajímavé i porovnání posledního procesu impeachmentu proti Billu Clintonovi se současností, opět na této stanici. Proces impeachmentu byl z Republikánské strany zahájen v polovině roku 1998 před volbami do Kongresu na podzim tohoto roku. Jeho výsledkem bylo to, že ve Sněmovně reprezentantů získala Demokratická strana navíc pět křesel a v Senátu se poměr sil nezměnil. Z toho lze odvodit, že politika impeachmentu tehdy Republikánské straně nejen že nepomohla, ale byla vlastně hrubou chybou v jejich kalkulacích. Komentář také připomíná, že tehdejší období se v USA vyznačovalo stabilním ekonomickým růstem a voliči dali přednost kontinuitě vlády Clintonovy administrativy.

Nemohl jsem si naopak nevšimnout výrazného odklonu od objektivního zpravodajství z USA od Davida Miřejovského na ČT. Ten se nyní ve svém zpravodajství omezuje jen na informace z Demokratické strany. Demokraté nyní viní Trumpa z toho, že ohrožuje národní bezpečnost USA tím, že hrozí útěk islamistů z táborů, které kontrolovali syrští Kurdové. Že ani Trump své soupeře nešetří, pak Miřejovský dokumentoval projevem Trumpa, který označil svého možného vyzyvatele Joe Bidena za hloupého, který svou politiku založil na tom, že „líbal prdel (ass) Baracka Obamy“. To má zřejmě u českých posluchačů zpráv vyvolat „správný“ dojem Trumpova hulvátství.

Současný stav americké politiky přitom zdaleka není pro nás, obyvatele Česka, něčím, čemu bychom nerozuměli. Máme za sebou druhý, tentokrát neúspěšný pokus o ústavní žalobu na prezidenta Miloše Zemana. Argumenty proti Zemanovi se v lecčem podobaly těm americkým. Samozřejmě, USA jsou stále ještě nejsilnější světová velmoc a souboj Demokratů (silně ovlivněný radikálním socialistickým křídlem uvnitř této strany) a Republikánů má na rozdíl od malého Česka celosvětový ohlas.

Připadá mi, že pro samotného Trumpa je impeachment tou nejlepší možností jak prodávat svou vnitřní i zahraniční politiku. Plně totiž využívá svých bohatých zkušeností z televizních show, v níž šlo o to prosadit se mezi řadou účastníků (soutěž The Apprentice). A je stejné i mediální pokrytí současných událostí a těch v roce 2016, v němž všechna progresivní média nepochybovala o vítězství Hillary Clintonové. Nyní se v této kampani proti Trumpovi zveřejňují jenom výsledky průzkumů, které údajně svědčí o tom, že většina Američanů by Trumpa chtěla z funkce prezidenta sesadit a opět se objevují průzkumy, podle nichž by Trump měl prohrát téměř s každým možným vyzyvatelem z Demokratické strany.

Přikláním se proto k těm komentátorům, kteří politiku Demokratické strany nepovažují za chytrou a která povede spíše k posílení Trumpovy pozice. Navíc, impeachment je v samém počátku a podobně jako s „ruskou stopou“ nelze zájem veřejnosti udržet na tomto bodě dlouho, zvláště když se vystřílí všechen prach. Pokud se americké ekonomice bude dařit i v roce 2020 tak jak doposud, má Donald Trump vyhlídky na znovuzvolení vysoké.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč

Celkem za měsíc: 10 678,00 Kč
Vybráno 30.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 179 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
25 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.