top1
23.4.2019
Kategorie: Politika

Politik musí umět nést následky svých činů

Sdílejte článek:

J3K

Velikonoční svátky jsou za námi a nutno konstatovat, že přinesly několik zajímavých událostí. Několik set mrtvých křesťanů na Srí Lance je obrovská tragédie, která nám však přinesla i zajímavá zjištění. Díky ČT jsme se dozvěděli něco o historii nepokojů na tomto malebném ostrově, a také nám bylo připomenuto, jak zlotřilí dokázali být Tamilští tygři. Zároveň už víme, že jsou tam zastoupena 3 hlavní náboženství, tedy hinduisté, budhisté a křesťané. Navíc je tam sice pár mohamedánů, ale to není podstatné, i když jich je cca přibližně stejně, jako křesťanů. A atentáty mohl způsobit kdokoliv mimo muslimů, samozřejmě. Tolik ČT a její zpravodajství.

O den později už bylo zatčeno plno vyznavačů Alláha a prokázalo se, že za explozemi a mrtvými, kterých je už kolem tří set, stojí právě ta umouněná menšina muslimských agresorů. Což ovšem vyvážení zpravodajové ČT tak nějak zkoušeli ututlat. Mimochodem, není podezřelé, jak rychle se přestalo mluvit o Novém Zélandu, tedy zvláště poté, co se objevily i jiné videozáznamy, na nichž se děly podezřelé věci v rozporu s oficiálním zpravodajstvím. Dozvíme se někdy, jaká byla skutečnost? Opravdu si myslíte, že koncesionářské poplatky končí jinde, než v žumpě? ČT v ohýbání pravdy nastavila opět novou úroveň. A zase beztrestně?

Skutečným hitem Velikonoc však pro redaktory médií u nás byla rychlá moravská bitka, při které mladý politik Top09 Feri dostal po čuni. Vrátíme li se o pár let zpět, pár facek rozdal i jeho nynější mentor Miroslav Kalousek. Pro připomenutí… před budovou Parlamentu ČR jej slovně napadnul jakýsi mladík a Kalousek se nerozpakoval mu uštědřit pár políčků. Můžeme si o Kalouskovi myslet cokoliv, ale pokud byl mladík skutečně drzý a nevychovaný, je i přes jisté postavení poslance za Topku vcelku pochopitelné, že zareagoval jako chlap a mladému ji prostě plácnul. Spory mezi muži se řešily soubojem mnoho tisíc let a toto drobné násilí a umravnění zároveň muselo chlapci jen prospět. Teď se však karta obrátila. Juniorský politik ze stáje Top09 sedící ve vyhřátém Parlamentu a pobírající tučnou výplatu, přestože o práci nikdy nezavadil, jehož názory jdou proti národním zájmům občanů této země, si vyrazil na degustaci vína do moravských krajů. Dostal tam také jednu dvě facky, o něco si roztrhnul košili a způsobil si šrám na zádech. Není úplně důležité, kolik vína v sobě měl on a útočníci, zajímavější by bylo se dozvědět, co té strkanici předcházelo. Pokud přišlo na politiku, není se vůbec čemu divit, reagoval li na něho někdo tak, jak se stalo. Byl li tam navíc alkohol, arogantní chování či cokoliv podobného, mohl by být Feri bílý jako vápno, stejně by mu jedna přistála. A pokud mu někdo řekl, že je nějaký černoch, v podstatě neřekl žádnou lež. Kdyby praštil plešatého, mohl by mu nadávat do plešounů, kdyby byl jednonohý, častovali by ho slovem mrzák. V hádkách se prostě nadávky používají. Rasismus vypadá úplně jinak a zneužívat ho při každém použití slovního označení se stalo normou ,,kvalitního´´ zpravodajství. Kluci se prostě pošťouchali, a kdyby nešlo o Feriho, tak by to nikdo nikdy neřešil.

Politik je víceméně veřejná osoba. Své názory projevuje příslušností k určité politické straně, kterou reprezentuje, prosazuje v ní své názory a pobírá slušné peníze. Za to, co říká, je plně zodpovědný a je li na dostatečně interesantním postu, ovlivňuje i dění ve společnosti. Politici už dávno lidi nespojují, ale svou agresivní rétorikou způsobují jejich rozdělení a vzájemnou nenávist. Někdo více, někdo méně. V každém politickém subjektu jsou výraznější jedinci a také ti méně významní.

Feri patří k tvářím Top09, jejíž preference se pohybují stále kolem hranice možného příštího zvolení. Připomeňme si, že dalšími tvářemi je havlista Schwarzenberk, provařený Kalousek, kolaboranti Niedermayer a potápějící se loď opustivší Štětina, všemu pak velí idealista a lidmi stále méně oblíbený Pospíšil schopný se spojit i s Piráty. Strana navíc patří k silně prounijním útvarům a proimigrační ideologii by mohla mít ve znaku. Vzhledem k relativnímu patriotismu Moraváků byla návštěva tamní oblasti jistým druhem Feriho odvahy a musel počítat s tím, že to nevyjde. Nestalo se nic tak dramatického, jako třeba jiným politikům, kteří se dostali do rukou někomu z lidu. Vzpomeňme na skutečný lynč rumunského prezidenta Ceausesca, který dopadl podstatně hůře.

Politik tedy musí umět nést následky svých činů. Pokud je Feri příznivcem migrace, navíc rozdává rozumy, které jsou při jeho mládí buď souběžným znakem nevyzrálosti a absencí moudrosti, nebo pouze předává dál to, co mu vštěpují do hlavy mentoři, nemůže se divit určité neoblíbenosti. Je li trochu inteligentní, měl se naučit vybírat místa, kde se bude cítit bezpečně. Je to určitá daň za popularitu a levný život. Není natolik významným, aby měl ochranku, ale je natolik známým, že je pravděpodobné setkání s těmi, kteří ho nemusí. Takový Babiš by také nikam sám už moc nešel, Fiala si také rozmyslí, kde se pohybovat, a Bartoš s Ferjenčíkem si o knokaut říkají nejen zjevem, ale i tím, co představují. Čistě teoreticky, kdyby byli všichni oblíbení, třeba i pro názory a povahu, kterými by se prezentovali, mohli by mezi lidi chodit bez obav. Možná jim to prochází v Praze, Pražáci jsou zvyklí na ledacos, ale považovat se za celebritu v moravském sklípku je prostě hloupost a možná v případu Feriho i trochu výzva. Chlapec tedy narazil, a tím by to mělo skončit. Daleko horší násilí zažívají politici AfD v Německu, kde na ně Antifa pořádá hony. Že o tom nevíte? Holt ČT o tom mlčí, pro ni to není aktuální. Tady se nic takového neděje. Takže mediální bublina splaskla a Feri příště pojede na víno do Teplic. Tam je přeci jenom více mezi svými.

Autor: J3.K


 


Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2020: *****

Anonymní dárce 800,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč

Celkem za měsíc: 4 900,00 Kč
Vybráno 14.00%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 683 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (32 votes, average: 4,97 out of 5)
Loading...
politicon.cz
loading...
36 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.