banksters-pigs-at-the-trough
5.6.2018
Kategorie: Politika

Političtí nenasytové

Sdílejte článek:

RUDOLF MLÁDEK

Je to až dost zarážející, jací političtí nenasytové se u nás nalézají. Třeba takový Jan Čižinský, který je od roku 2017 poslancem, k tomu starostou Prahy 7 a vlastníkem dalších mnoha funkcí veřejně prohlašuje, že plánuje zůstat poslancem, být primátorem hl.m.Prahy a ještě být dále starostou městské části Prahy 7.

Voličům jistě bude Čižinský tvrdit, že každou z těchto funkcí bude dělat na 100 procent. Což, jak každý ví, nejde. A pokud chybíte na důležitém hlasování Prahy, protože ve stejném čase je jiné v Poslanecké sněmovně, rozhodně tím dobře svůj mandát vykonávat nebudete. Jde totiž de facto o souběh poslance a hejtmana neboť volby v Praze mají charakter voleb krajských. Tzv. „Rath efekt“ tedy stále funguje. (Pozn. Davith Rath byl poslancem i zároveň hejtmanem, a aby mohl být ministrem musel se velmi nerad na nátlak tehdejšího prezidenta Klause vzdát funkce prezidenta České lékařské komory).

Móda mnoha funkcí

Již Jan Hus kritizoval tzv. Mnohoobročnictví. To byl církevní nešvar pro příjem z více obročí, tedy z farností. Nemorálnost mnohoobročnictví a trvalé protesty proti takovým praktikám přinutila tridenský koncil k jeho zrušení. Nebylo by vůbec špatné, kdyby se Parlament České republiky tímto inspiroval. Aby funkcionáři těžící se své mediální popularity (budiž jim přána) toho postavení nezneužívali k obsazování všech dostupných veřejných i neveřejných funkcí. Dnes tak mnozí činí a to se i ten Jan Hus musí na onom světě jenom divit. Po tolika staletích stále stejné manýry.

Nenasytové

Není to jen Čižinský, který se z poslaneckých lavic žene do i do komunálních resp. krajských voleb. Mediální známost poslanců či senátorů samozřejmě převyšuje známost jakéhokoliv komunálního politika. Pokud se strany a hnutí v Poslanecké sněmovně rozhodnou, že obsadí svými poslanci čelní místa svých komunálních kandidátek, je to nejen vůči voličům nepoctivé, ale především to vyžene z voleb ty, kteří by v místě své obce chtěli ve veřejné funkci odpovědně pracovat. Zákon sice takové chování poslancům dovoluje, aby kandidovali do komunálního či krajského zastupitelstva, ale morální a správné to není. Ostatně pamatujeme jednu političku, která také kandidovala všude kde se jen dalo a to jí nakonec zlomilo onen pověstný politický vaz.

Parlament zatím nekoná

Jak se ukazuje, historie se od doby Jana Husa jenom opakuje. Ale základem tohoto snažení poslanců není něčemu pomoci, základem je lidově řečeno jejich nenažranost a touha po extrémní moci. Oboje je natolik špatné, že by voliči měli, pokud takového poslance či poslankyni na komunální kandidátce spatří, velmi pečlivě kroužkovat ve prospěch jiných kandidátů. Zatím jinou možnost nemají. A to je více než škoda. Není-li ze zákona možné, aby poslanec byl zároveň senátorem, pak další úprava střetu zájmů by měla být předmětem jednání Parlamentu. Sběrači funkcí a prebend obvykle slouží jenom sobě a nikoliv voličům. Pokud vedení stran a hnutí staví poslance i do komunálních voleb, svědčí to o tom, že se politické sekretariáty na zájmy voličů neohlížejí. Volič by měl takovou stranickou přezíravost podle toho i „odměnit“.

MLADEKR

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2019: *****

František Šmíd 600,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 350,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marie Švajdová 200,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Luděk Kurka 100,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Šána 100,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč

Celkem za měsíc: 6 738,00 Kč
Vybráno 19.25%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 21 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
11 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.