24.5.2013
Kategorie: Společnost

Politický systém spěje ke krachu

Sdílejte článek:

REDAKCE PP 24/05/2013

Pokud se nezmění princip fungování politické moci, nevyřešíme ekonomické problémy.

S tím, jak finanční krize pokračuje už pátý rok, se vlády dostávají do těžké situace. V eurozóně klesá HDP již šestý kvartál po sobě, což přináší vyšší nezaměstnanost a nižší daňové příjmy. Vlády tak při krachující sociálním systému, po dekádách nezodpovědného slibování, potřebují získat dodatečné příjmy. Nejjednodušším způsobem je přesvědčit nadpoloviční většinu voličů, že konfiskace peněz bohatší části populace je férová. Avšak férovost Bruselu má své limity.

 

 

Europoslanec Nigel Farage před pár dny v evropském parlamentu řekl: ” Boj proti daňovým únikům dává tomuto parlamentu silný morální tón. Jak řekl pan Barroso, všechno je to o chápání férovosti. Pokud se však podíváme na platy evropských úředníků pracujících pro Evropskou komisi nebo evropský parlament, nejvyšší kategorie zaměstnanců si odváží domů více než 100,000 liber ročně. No podle evropských daňových zákonů z toho platí daň pouze 12%. Toto je podvod. Jak může být toto považováno za férové? “

 

Skutečně férová daň je nulová. Neexistuje žádné morální právo, podle něhož by si mohl kdokoliv nárokovat  část z hodnoty práce toho druhého. Každá daň je nečestná a politicky motivovaná. Lidé však daně akceptují, protože vláda jim za ně nabízí pro ně to nejdůležitější – stabilitu. Fungující právní prostředí je alfou a omegou – bez něj zaniká společnost jako taková.

 

Právní stabilita má však k sociálnímu státu velmi daleko. Sociální stát je pouze falešnou nadstavbou toho, co lidé ve skutečnosti chtějí. Snaha demagogických politiků prodávat sociální služby a pomyslnou prosperitu za vyšší daně vždy narazí na stěnu reality. Vznikne politicko-ekonomický systém, který bude fungovat pouze tak dlouho, dokud je komu brát. A právě teď se svět dostává do fáze, že je třeba brát o to víc těm, kteří ještě mají.

 

Rychlým řešením daňového problému je snížit plošné daně a zjednodušit daňový systém. Lidé budou platit rádi a daňové příjmy budou růst. No opak je realitou, kde typickým příkladem je Česko i Slovensko, které zvyšují daně a rozbijí efektivní daňový systém. A to ještě s triumfálním výrazem, neuvědomují si, že dělají pravý opak toho, co lidé chtějí – rozbíjí stabilitu jménem pokřivených dogmat.

 

Je tak zřejmé, že současný politický systém spěje ke svému krachu. Opakování stejných chyb a ještě ve větším množství je známkou začátku konce politického uspořádání jak ho známe. I když nás trápí zejména ekonomické problémy, ty se nevyřeší, dokud se nezmění princip fungování politické moci. Naše společnost, která funguje na současných principech jen pár desetiletí, se nám může zdát pevná, ale přehnaná jistota v ni je klamavá.

 

 

Civilizace, která vytvořila nejdelší prosperující říši v historii trvající staletí, byli Římané. Ať skončili jakkoli, zárodkem jejich úspěchu byl neochvějný vztah ke svobodě, soukromému vlastnictví a státu. Politiku a ekonomiku neřídili myšlenky filozofů nebo ekonometrické modely, ale úcta k tradicím a pragmatický pohled na věc. Dva nejdůležitější státní úředníci byli přímo voleni, své funkce zastávali bezplatně a měli vůči sobě právo veta. Politika tak byla konsensem celého národa. Nejdůležitější rysem systému však bylo oddělení zákonodárné a výkonné moci. Zákony vycházely z lidu a byly pro lid. Neexistoval stav, aby titíž, kteří vládnou, vytvářeli zákony. Cílem bylo omezit moc politiků.

Dnes však vzniká tlak na předání dalších našich svobod do talónu pro boj za společné dobro. Dobro definováno politiky sloužící jejich vlastním cílům. To však není způsob, jak vyřešit naše problémy. Odpovědí není omezení naší svobody, ale jejich moci.

 

 

ZDROJ: RONALD IŽIP překlad PP.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Anonym poštou 222,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Petr Čermák 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ludmila Kárská 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Vítězslav Nováček 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč, Marie Kouklíková 300,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč

Celkem za měsíc: 20 371,00 Kč
Vybráno 58.20%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 76 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (4 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.