islam72018
23.6.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Politický islám očima matematickýma

Sdílejte článek:

BENJAMIN KURAS

Politický obsah islámu (na rozdíl od obsahu čistě náboženského) dnes ze všech současných analytiků islámu nejpodrobněji, nejsrozumitelněji, nejstručněji a nejpřehledněji zpracovává a publikuje americký matematik Bill Warner. Založil k tomu badatelský a informační institut zvaný Center for the Study of Political Islam. Analyzuje posvátné islámské texty a matematickými metodami odděluje náboženství od politiky, sleduje historické události islámskou politikou vytvářené a identifikuje její ambice, aktivity a metody získávání vlivu a vlády v současném světě.Bill Warner

 

A zjišťuje, že islám je systém víc politický než náboženský. Politický na něm je především jeho vztah k nemuslimům, pro něž má pojmenování „kafir“, do češtiny přeložitelné asi nejspíš jako „neznaboh“. Warner provedl počítačový rozbor islámské posvátné trilogie, k níž patří Korán (zápis kázání, která Mohamed údajně přijímal od archanděla Gabriela), Hadísy (příběhy ze života Mohamedova, z nichž se tvoří islámské tradice), a Síra (Mohamedovy citáty). Vyšlo mu, že kafirům se věnuje (téměř bez výjimky negativně) 64% textu Koránu, 32% Hadís a 81% Síry. A jen tak mimochodem mu taky vyšlo, že Korán obsahuje víc anti-židovských výroků než Hitlerův Mein Kampf.

V islámském politickém a právním systému má kafir jen čtyř možnosti koexistence s islámem. Konverzi na islám, smrt, otroctví, nebo (jen v případě Židů, křesťanů a zoroastriánů) status zvaný „dhimmi“, poddanské živoření bez plných občanských práv a s tvrdým zdaňováním zvaným „džizia“ (daň za „ochranu“, čili nezabití). Podrobnosti, co všechno je vůči kafirům dovoleno a co naopak kafiři nesmějí, jsou hlavním námětem Warnerovy knížky „Political Islam, Level 2“, čili něco jako Politický islám „pro pokročilé“. Ta teď vychází i česky pod titulem „Politický islám v kostce, úroveň 2“ ve Warnerově evropské pobočce sídlící v Brně (www.cspii.org/cz).

Za zvláštní pozornost z hlediska současných událostí, stojí Warnerova upozornění na příklady, do jaké míry se západní společnost už nechala uvést do statusu dhimmi ústupky sílícím muslimským komunitám a jejich požadavkům a hněvu. Zákaz projevovat neúctu Mohamedovi vidíme v trestech smrti nad dánskými karikaturisty nebo Charlie Hebdo a následné autocenzuře médií. Povinnost platit daň džizia už funguje v podobě nezaměstnanecké podpory vyplácené imigrantům – tak ji taky vysvětlují evropští imámové jako samozřejmé islámské právo dané Alláhem, ne jako laskavost hostitelské země.

Podrobný výklad je věnován džihádu, čili boji za celosvětové vítězství islámu. Ten nespočívá jen v násilných útocích a terorismu, nýbrž i v demografické, kulturní a politické transformaci společností, v nichž se islám zabydluje. Včetně překrucování faktů, zveličování pozitiv a zamlčování negativ, jemuž se říká „takia“, znamenající oprávněné klamání v zájmu šíření islámu. A včetně mírumilovného přesvědčování a lákání nemuslimů k islámu, čili propagace zvané „dawa“.

Hlavním a téměř už všudypřítomným projevem statusu dhimmi je, čemu Warner říká „oficiální islám“. Sebeklamné optimistické a utopické výklady islámu podle vzoru „přání otcem myšlenky“, protiřečící islámské realitě textové, historické i současné. Jako tyto:

Islám je abrahámské náboženství jako křesťanství a judaismus a ctí téhož boha. Náboženství míru, tolerance, svobody a spravedlnosti. Samotné slovo islám znamená mír. Teroristé jsou menšinoví extrémisté vyprovokovaní chudobou a útlakem od Západu. Stížnosti muslimů jsou oprávněné, proto se jim musí vyhovět. Západní civilizace byla utvářena islámskými intelektuálními tradicemi. Agresivní pasáže Koránu jsou vytržené z kontextu a nereprezentují ducha islámu. Absolutní většina muslimů je umírněná a extrémisté tvoří jen nepatrné procento. Všechny války islámu byly jen obranné.

Všechny tyto utopie Warner vyvrací historickými fakty, s upozorněním, že do jaké míry jim věříme, do té jsme už v mentálním područí islámu. Přidává k tomu stručné ale podrobné dějiny expanze islámu. Vysvětluje, že těch několik mírumilovných a tolerantních pasáží v Koránu pochází z počátečního období, kdy Mohamed usiloval o přízeň Židů a křesťanů, ale jsou zneplatněny pozdějšími projevy nenávisti a agresivity.

K zábavnějším matematickým objevům v Koránu patří přes 300 zmínek o strachu z Alláha, a jen 49 zmínek o lásce. Z těch 39 je negativních, vztahujících se na lásku k penězům, moci, jiným bohům, statusu a podobným neřestem. Tři verše přikazují lidstvu lásku k Alláhovi, 2 ujišťují, jak Alláh miluje věřící a 25 jak Alláh nenávidí neznabohy. Tři přikazují muslimům milovat své muslimské bratry, jeden přikazuje muslimům darovat pro lásku Alláhovu a jeden doporučuje z lásky darovat na dobročinné účely, ale pouze islámské. Láska k sousedovi, nebo chraňpánbůh cizinci, jak je přikazuje Mojžíšův Leviticus, se v islámských textech nevyskytuje.

Jo, a peklo, s děsivým mučením a utrpením, najdeme v Koránu 146krát. Z toho 9 je trestem za morální poklesky jako chamtivost a lakomost, 137 za ten hřích nejtěžší, jímž je nesouhlas s Mohamedem. Chraňpánbůh, aby si někdo hrál na disidenta.

A spousta dalších politických nepříjemností, před nimiž Warner doporučuje být bdělí, chceme-li zůstat tou pohodlnou a tolerantní civilizací, kterou stále ještě jsme, ale jejíž hladké pokračování se už nedá zaručit. Kdo o osud naší civilizace má obavy a potřebuje je pochopit ve formě jasné, věcné a srozumitelné, v oné příslovečné „kostce“, by Warnerovu drobnou knížku měl nosit s sebou v kapse a pokaždé když ho něco naštve, si v ní pár stránek zaříkat, aby si připomněl, že může být hůř. Mnohem hůř. A že ne tak daleko od nás už hůř je.

Autor: Benjamin Kuras

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč, Petr Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiří Sajbrt 1000,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Jiří Sika 200,48 Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Mojmír Prokop 1000,- Kč, Anonym 100,- Kč, Jiří Peterka 1000,- Kč, František Sous 200,- Kč, Renata Doležalová 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Otakar Ježek 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Novák 150,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč

Celkem za měsíc: 14 772,48 Kč
Vybráno 42.20%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 168 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
36 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)