guns
12.12.2019
Kategorie: Společnost

Politický hyenismus vs. myšlenkový zkrat

Sdílejte článek:

J3K

Střelba v ostravské poliklinice téměř ještě ani nedozněla a v podstatě okamžitě se této tragické události chytili ti, pro které jsou zbraně třídním nepřítelem. Tragičnost celé situace podtrhuje množství obětí a jejich bezmocnost spojená s nemožností se na danou situaci připravit a eventuelně se adekvátně bránit. Spekulovat o tom, co by se dělo, kdyby byl náhodou někdo z návštěvníků nemocnice ozbrojen, je zbytečné. Nebyl a ani nemohl být, neboť v nemocnicích je zakázáno nosit zbraň. Nám nyní nezbývá nic jiného, než projevit upřímnou soustrast rodinám pozůstalých a nevěřícně zakroutit hlavou nad nenávistí skryté v jednom člověkovi.

Nejprve je třeba upozornit na to, že střelec a vrah byl ozbrojen nelegální zbraní. Až na svou hypochondrii se nejevil být nebezpečným, to i přes 3 záznamy v trestním rejstříku. Kde se v něm vzala potřeba zabíjet, to už se nikdy nedozvíme. Jakým způsobem si opatřil krátkou palnou zbraň, to je otázka dalšího vyšetřování a expertízy samotné zbraně. Nicméně černý trh je bohatě zásobený a získat nelegální zbraň je možné. Je však téměř jisté, že nepochází z legálního prostředí. Nepředbíhejme však, policie jistě bude hledat její původ a snad jej i zveřejní, bude li mít co.

Přestože se střílelo z nelegálně držené zbraně, okamžitě se ozvala řada našich spoluobčanů žádajících přijmout eurounijní směrnici vedoucí k zákazu zbraní. Tato iniciativa Evropské unie obhajovaná zdůvodněním omezení množství teroristických útoků nyní tak častých v Západní Evropě byla v České republice přijata částí veřejnosti s despektem a nevolí. Z historie již víme, že pokud došlo k odzbrojování veřejnosti, pak to vždy bylo z politických důvodů spojených s obavou elit z reakce obyvatelstva na vlastní způsob vládnutí. Čím větší diktatura, tím větší strach z lidu. Což naznačuje, kterým směrem se vládci Evropské unie vydali a kam směřují. To nic nemění na tom, že názor na zbraně v rukách prověřených jednotlivců jsou pro některé solí v ráně a mají potřebu proti nim aktivně vystupovat.

Legální vlastníky zbraní bychom mohli rozdělit do několika kategorií. Z praktiků, tedy těch, kteří zbraně aktivně používají a nejsou členy ozbrojených složek, jsou největší skupinou pravděpodobně myslivci. Jejich kulovnice a brokovnice jsou většinou rizikem maximálně pro kolegy při lovu, nicméně přísnost při jejich používání je vysoká, a pokud dojde ke zranění, pak to není z jiného důvodu než z nedbalosti. Opilost se již lovcům vyhýbá, čemuž napomohly pravidelné kontroly před začátkem honů. Druhou skupinou jsou sportovní střelci, které lze pravidelně potkávat na střelnicích. Někteří se tím živí, pro jiné jde o vášeň a koníček. Mezi ně patří samozřejmě i instruktoři, provozovatelé střelnic a obchodníci nabízející samozřejmě schválené zboží.

Zvláštní odrůdou držitelů zbrojních průkazů jsou sběratelé. Ti většinou obdivují preciznost mechaniky, technickou dokonalost a estetičnost. Jsou většinou majiteli více kusů zbraní, ovšem střelbě se věnují pouze okrajově, daleko více o zbraních vědí než to, jak se z nich střílí. Bohužel právě mezi sběrateli se občas objeví nějaká zajímavost, ke které však nejsou ,,papíry´´, nicméně většina z nich jsou zodpovědní sběratelé a jen tak pokušení nepodlehnou. A když ano, tak ne kvůli střelbě v nemocnici.

Další skupinou jsou ti, pro které jsou soukromě držené zbraně tím, co jim dává pocit bezpečnosti. Těsně po tzv. Sametové revoluci si řada podnikatelů pořídila zbrojní průkazy s vizí, že budou převážet velké částky v prostředí, kde není bezpečno. Po určité době je však přestalo bavit nosit zbraň u sebe, navíc po tak trochu divokých létech v dobách privatizace strach přešel. Z pravidelných návštěv střelnic se staly občasné, a především krátké palné zbraně se přestěhovaly do trezorů. S migrační vlnou, stoupající agresivitou a kriminalitou přistěhovalců, záměrnou neschopností policistů a soudů však dostává vlastní zbraň opět smysl. Přidáme li násilnou povahu islámu a zkušenosti s ní z Afriky a Blízkého Východu, jsou obavy o vlastní bezpečí oprávněné a u žen ještě o mnoho více. Přestože momentálně se u nás nic dramatického neděje, štěstí, jak známo, přeje připraveným.

Experti doporučují při přípravách na možnou blízkou budoucnost mít doma tři zbraně. Krátkou zbraň se zásobníkem, brokovnici aspoň na 5 nábojů (tzv. pumpu) a útočnou pušku schopnou střílet na krátkou i delší vzdálenost. Shodou okolností jsou právě tyto zbraně trnem v oku Evropské komise a snaží se je našim občanům odebrat. To i přesto, že všechny teroristické útoky jsou spojované s nelegální výzbrojí pocházející z kriminálních aktivit, vojenských skladů a od překupníků pohybujících se v oblastech, kde je zbraní stejně jako lidí. Zbrojařské koncerny chrlí totiž více produktů, než kolik jich přiznávají, vždyť po drogovém průmyslu jde o druhý nejvýdělečnější nelegální byznys, dokonce zajímavější, než je farmacie. Zločinci, teroristé a gangy si zbraně opatří vždy. Neukradnou je soukromým majitelům, ale pomocí obchodníků, pašeráků, diktátorů a v krajním případu i zručným malovýrobcům si je prostě opatří. A nebudou li mít obavu z možného protiútoku a momentu překvapení, budeme předurčeni k porážce.

Jak je vidět na západ od nás, absence legálně držených zbraní mezi obyvatelstvem bezpečnosti nepřispívá, naopak jsou oblasti, například v Itálii a Švédsku, kde žije místní obyvatelstvo ve strachu. Švédové dovedli svou kapitulaci k dokonalosti a trestají i ženy vlastnící primitivní obranné prostředky v podobě např. pepřového spreje. Národ, který nebrání své ženy, matky a děti, nemá právo existovat.

Událost v Ostravě je tragická. Vrah potrestal sám sebe, to ale nikomu z pozůstalých nepomůže. V hlavní roli nebyla ve skutečnosti jen zbraň, ale především blázen, který ji držel v ruce. Podobným situacím lze těžko předcházet, předpovídat je. V historii lidstva se podobné tragédie stávaly, stávají a stávat budou. A to nejen v Londýně, Paříži, Berlínu, ale i u nás. Odpůrci zbraní nechť si uvědomí, že ve Velké Británii, kde legální střelné zbraně mezi občany nejsou, zaznamenáváme řadu násilných činů vedených jejich bodnými a sečnými deriváty. Volání po odzbrojení Čechů jsou tak pouze ukázkou moci. Teroristé jsou výsledkem chyby v systému. Osamocený vrah, střelec či jinak ozbrojený jedinec není vzorkem chování veřejnosti. Je to koncentrované zlo vzešlé z osobních problémů. A to ovlivnit nedokážeme.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2021: *****

Blahomír Skoupý 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dana Staňková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 300,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Miroslav Červenka 300,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Anonym 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč

Celkem za měsíc: 10 650,00 Kč
Vybráno 30.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 345 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 4,62 out of 5)
Loading...
politicon.cz
26 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.