guns
12.12.2019
Kategorie: Společnost

Politický hyenismus vs. myšlenkový zkrat

Loading...
Sdílejte článek:

J3K

Střelba v ostravské poliklinice téměř ještě ani nedozněla a v podstatě okamžitě se této tragické události chytili ti, pro které jsou zbraně třídním nepřítelem. Tragičnost celé situace podtrhuje množství obětí a jejich bezmocnost spojená s nemožností se na danou situaci připravit a eventuelně se adekvátně bránit. Spekulovat o tom, co by se dělo, kdyby byl náhodou někdo z návštěvníků nemocnice ozbrojen, je zbytečné. Nebyl a ani nemohl být, neboť v nemocnicích je zakázáno nosit zbraň. Nám nyní nezbývá nic jiného, než projevit upřímnou soustrast rodinám pozůstalých a nevěřícně zakroutit hlavou nad nenávistí skryté v jednom člověkovi.

Nejprve je třeba upozornit na to, že střelec a vrah byl ozbrojen nelegální zbraní. Až na svou hypochondrii se nejevil být nebezpečným, to i přes 3 záznamy v trestním rejstříku. Kde se v něm vzala potřeba zabíjet, to už se nikdy nedozvíme. Jakým způsobem si opatřil krátkou palnou zbraň, to je otázka dalšího vyšetřování a expertízy samotné zbraně. Nicméně černý trh je bohatě zásobený a získat nelegální zbraň je možné. Je však téměř jisté, že nepochází z legálního prostředí. Nepředbíhejme však, policie jistě bude hledat její původ a snad jej i zveřejní, bude li mít co.

Přestože se střílelo z nelegálně držené zbraně, okamžitě se ozvala řada našich spoluobčanů žádajících přijmout eurounijní směrnici vedoucí k zákazu zbraní. Tato iniciativa Evropské unie obhajovaná zdůvodněním omezení množství teroristických útoků nyní tak častých v Západní Evropě byla v České republice přijata částí veřejnosti s despektem a nevolí. Z historie již víme, že pokud došlo k odzbrojování veřejnosti, pak to vždy bylo z politických důvodů spojených s obavou elit z reakce obyvatelstva na vlastní způsob vládnutí. Čím větší diktatura, tím větší strach z lidu. Což naznačuje, kterým směrem se vládci Evropské unie vydali a kam směřují. To nic nemění na tom, že názor na zbraně v rukách prověřených jednotlivců jsou pro některé solí v ráně a mají potřebu proti nim aktivně vystupovat.

Legální vlastníky zbraní bychom mohli rozdělit do několika kategorií. Z praktiků, tedy těch, kteří zbraně aktivně používají a nejsou členy ozbrojených složek, jsou největší skupinou pravděpodobně myslivci. Jejich kulovnice a brokovnice jsou většinou rizikem maximálně pro kolegy při lovu, nicméně přísnost při jejich používání je vysoká, a pokud dojde ke zranění, pak to není z jiného důvodu než z nedbalosti. Opilost se již lovcům vyhýbá, čemuž napomohly pravidelné kontroly před začátkem honů. Druhou skupinou jsou sportovní střelci, které lze pravidelně potkávat na střelnicích. Někteří se tím živí, pro jiné jde o vášeň a koníček. Mezi ně patří samozřejmě i instruktoři, provozovatelé střelnic a obchodníci nabízející samozřejmě schválené zboží.

Zvláštní odrůdou držitelů zbrojních průkazů jsou sběratelé. Ti většinou obdivují preciznost mechaniky, technickou dokonalost a estetičnost. Jsou většinou majiteli více kusů zbraní, ovšem střelbě se věnují pouze okrajově, daleko více o zbraních vědí než to, jak se z nich střílí. Bohužel právě mezi sběrateli se občas objeví nějaká zajímavost, ke které však nejsou ,,papíry´´, nicméně většina z nich jsou zodpovědní sběratelé a jen tak pokušení nepodlehnou. A když ano, tak ne kvůli střelbě v nemocnici.

Další skupinou jsou ti, pro které jsou soukromě držené zbraně tím, co jim dává pocit bezpečnosti. Těsně po tzv. Sametové revoluci si řada podnikatelů pořídila zbrojní průkazy s vizí, že budou převážet velké částky v prostředí, kde není bezpečno. Po určité době je však přestalo bavit nosit zbraň u sebe, navíc po tak trochu divokých létech v dobách privatizace strach přešel. Z pravidelných návštěv střelnic se staly občasné, a především krátké palné zbraně se přestěhovaly do trezorů. S migrační vlnou, stoupající agresivitou a kriminalitou přistěhovalců, záměrnou neschopností policistů a soudů však dostává vlastní zbraň opět smysl. Přidáme li násilnou povahu islámu a zkušenosti s ní z Afriky a Blízkého Východu, jsou obavy o vlastní bezpečí oprávněné a u žen ještě o mnoho více. Přestože momentálně se u nás nic dramatického neděje, štěstí, jak známo, přeje připraveným.

Experti doporučují při přípravách na možnou blízkou budoucnost mít doma tři zbraně. Krátkou zbraň se zásobníkem, brokovnici aspoň na 5 nábojů (tzv. pumpu) a útočnou pušku schopnou střílet na krátkou i delší vzdálenost. Shodou okolností jsou právě tyto zbraně trnem v oku Evropské komise a snaží se je našim občanům odebrat. To i přesto, že všechny teroristické útoky jsou spojované s nelegální výzbrojí pocházející z kriminálních aktivit, vojenských skladů a od překupníků pohybujících se v oblastech, kde je zbraní stejně jako lidí. Zbrojařské koncerny chrlí totiž více produktů, než kolik jich přiznávají, vždyť po drogovém průmyslu jde o druhý nejvýdělečnější nelegální byznys, dokonce zajímavější, než je farmacie. Zločinci, teroristé a gangy si zbraně opatří vždy. Neukradnou je soukromým majitelům, ale pomocí obchodníků, pašeráků, diktátorů a v krajním případu i zručným malovýrobcům si je prostě opatří. A nebudou li mít obavu z možného protiútoku a momentu překvapení, budeme předurčeni k porážce.

Jak je vidět na západ od nás, absence legálně držených zbraní mezi obyvatelstvem bezpečnosti nepřispívá, naopak jsou oblasti, například v Itálii a Švédsku, kde žije místní obyvatelstvo ve strachu. Švédové dovedli svou kapitulaci k dokonalosti a trestají i ženy vlastnící primitivní obranné prostředky v podobě např. pepřového spreje. Národ, který nebrání své ženy, matky a děti, nemá právo existovat.

Událost v Ostravě je tragická. Vrah potrestal sám sebe, to ale nikomu z pozůstalých nepomůže. V hlavní roli nebyla ve skutečnosti jen zbraň, ale především blázen, který ji držel v ruce. Podobným situacím lze těžko předcházet, předpovídat je. V historii lidstva se podobné tragédie stávaly, stávají a stávat budou. A to nejen v Londýně, Paříži, Berlínu, ale i u nás. Odpůrci zbraní nechť si uvědomí, že ve Velké Británii, kde legální střelné zbraně mezi občany nejsou, zaznamenáváme řadu násilných činů vedených jejich bodnými a sečnými deriváty. Volání po odzbrojení Čechů jsou tak pouze ukázkou moci. Teroristé jsou výsledkem chyby v systému. Osamocený vrah, střelec či jinak ozbrojený jedinec není vzorkem chování veřejnosti. Je to koncentrované zlo vzešlé z osobních problémů. A to ovlivnit nedokážeme.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Alena Fuszteiová 300,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Přemysl Hrůza 1000,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Kamil Potoček 300,- Kč, Ivanka Podzimková 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Iva Floríková 300,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, ing. Josef Musil 200,- Kč, Richard Kovaříček 200,- Kč, Vlastimil Kornas 66,60 Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč


Celkem za měsíc: 11 014,60 Kč
Vybráno 31.47%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 280 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 4,62 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
26 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.