TVRDIKZEMAN
21.5.2018
Kategorie: Politika

Politický galimatyáš

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 2,80 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

HELENA VLACHOVÁ

Tak tohle už je galimatyáš, a to pořádný. To, v čem se ocitla česká politická scéna, připomíná spíše chaos.

Motto “Přímé vede bezúhonnost, kdežto věrolomné zahubí pokřivenost.” (Přísloví Šalamounova, Druhá sbírka, 11.3)

Tak tohle už je galimatyáš, a to pořádný. To, v čem se ocitla česká politická scéna, připomíná spíše chaos.

Vezmeme-li příklad samotného prezidenta Miloše Zemana. Dal by se označit za sedícího prezidenta, nebo také pouze za prezidenta z fotografií. Svým výrokem, který vypustil v souvislosti s novičokem, ohrozil bezpečnost naší země. Místo aby se zastyděl, když se ukázalo, že jeho tvrzení neodpovídá skutečnosti, občanům pouze sdělil, že je odpovědný jen třem miliónům občanů. Abychom byli přesní, necelým třem miliónům, které jej volily. To má tedy znamenat, že si ostatní občané mají trhnout nohou?

Miloš Zeman otevřel dveře čínským obchodníkům, kam patří i společnost CEFC, vše vysvětloval tím, že u nás dojde k čínské investiční expanzi. Jeden z představitelů společnosti CEFC Jie Ťien-ming se stal jeho poradcem, a že jsou jeho kvality velmi diskutabilní, svědčí fakt, že tento muž zmizel, neb je vyšetřován kvůli korupci. Společnost CEFC u nás většinou skupovala nemovitosti a podíly v soukromých firmách.

Součástí této firmy se stal Jaroslav Tvrdík, bývalý ministr obrany ze Zemanovy vlády. Dalo by se říci, že kde se Jaroslav Tvrdík objeví, nastanou velké problémy. Stačí uvést, kam přivedl ČSA. Jak se zatím prezidentování Miloše Zemana jeví, bude zřejmě obdobím, kdy si bude vyřizovat účty s těmi, kteří jej nevolili a kritizují jej, dále bude zneklidňovat politickou scénu a bude zaměňovat parlamentní demokracii s prezidentskou. Ubohé, ale nebezpečné.

Stále tu máme vládu bez důvěry a nedá se říci, že by se blýskalo na lepší časy. Ke galimatyáši nemalou měrou přispívají i komunisté, kteří mají vládu podpořit. Ti se jen chovají jako vyděrači. Kladou si nové podmínky, což u této strany, která o sobě tvrdí, že je demokratickou, není nic nového. Nedá se jim ani v nejmenším věřit, a jestli se opravdu dostanou ke slovu, pak něco uvidíme. Minulost komunistů hovoří dostatečně.

K soudruhům můžeme přidat sociální demokracii, která zřejmě prožívá svůj blízký skon. Poslední záchvěvy a je možné, že ČSSD se stane minulostí. Nové vedení je velmi slabé, Jiří Zimola spíše vypadá jako hejhula, ale v porovnání s Jaroslavem Foldynou, jenž svým kouskem s Nočními vlky zostudil ČSSD, je jen slabým odvarem. Je nedůstojné, když předseda strany Jan Hamáček jde k prezidentovi, aby s ním probral nové ministry. Není prezidentova pravomoc, aby vybíral nové ministry, toto náleží pověřenému premiéru vlády. Jenže říkejte to našemu prezidentu. Můžeme zde použít staré české přísloví “Kdo se moc ptá, moc se dozví.” Platí o cestě Jana Hamáčka na Hrad. Moc se ptal, moc se dozvěděl. ČSSD se ocitla v konfliktní situaci, v níž si vybírá ze dvou záporných možností. Ať si vybere jakkoli, otevře si cestu do nikam.

Vláda bez důvěry tu zatím provádí personální výměnu na důležitých místech. Někteří z jejích ministrů odcházejí, někteří se kompromitují. Jako příklad snad postačí fotografie pudla Karly Šlechtové u památníku. Ve své mladické nerozvážnosti se znemožnila. A to velmi. Její kolega z ministerstva zdravotnictví Adam Vojtěch se sice nekompromituje, ale nejeví se jako muž na správném místě. Stačilo jej vidět v pořadu Michaely Jílkové “Máte slovo,” aby jeden usoudil, že tento mladý muž toho o zdravotnictví moc neví. Mlčet mu šlo asi úplně ze všeho nejlíp.

Galimatyáš. Nebo také fašírka, která je na vyhození. Tak lze vykreslit současnou politickou scénu. Jako by nám diktatura už klepala na dveře. Kdo nezažil, něco uvidí…

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Nikola Bornová 250,- Kč, Tomáš Foldyna 1003,08 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 5 676,08 Kč
Vybráno 16.21%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
politicon-banner
83 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.