politkorekt
17.1.2020
Kategorie: Společnost

Politickokorektní morálka je pokrytecká a amorální, postavená na politické manipulaci

Loading...
Sdílejte článek:

LIBOR ČÍHAL

Hrůzná morálka, která si pomalu usurpuje západní svět. Přespříliš politické korektnosti škodí, s tím se dnes formálně ztotožňují i politickokorektní cenzoři. Podle hlasu mladší docent na UK ve fachu názorová svoboda, lektýruje na rádiu Klasik o svobodě a úžasných zkušenostech, které má z amerických a západoevropských univerzit, hvězdou jeho bezuzdné svobodné fantazie je velká demokratická matrona Hanka Marvanová.

Na amerických univerzitách je to úžasné, svobodné, multikulti hvězdné, o tamní vědě se v pořadu nehovoří, ale američtí studenti rádi na jeho seminář do Prahy, nemusí si tak dávat pozor na hubu a hlavně jim přes ni nikdo nedá. Aby nedošlo k omylu, mladší docent na rádiu Klasik explicitně naznačí satanskou inkarnaci v Okamurovi a populistech en bloque. Docentovo jemné politickokorektní kritické pohlazení obludné politické korektnosti.

Kritika politické korektnosti se tu a tam, aby se neřeklo, vyskytne i v jejích svatyních ve FrankfurterAllgemeine nebo v LeMondu. Ve Francii, Německu nebo v Itálii ti, kteří jsou schopni něco vytvořit a napsat, jako Finkelkraut, Houellebecq, Benoist, Onfray, Labini, Feltri, Sloterdijk, Botho Strauss atd. se vyjadřují zcela otevřeně a bez výhrad negativně. Výhrady velkých nemají ovšem sílu zastavit tuto obludnost a přes občasné kritické komedie, budou cenzoři typu pražského docenta a politkorektních svatyní cenzurovat dál, bohužel tato společenská obludnost pomalu usurpuje nejcitlivější společenský prostor, školství a převládá v diskursu mladých.

Politickokorektní morálka je pokrytecká a amorální, postavená na politické manipulaci. Např. finance politickokorektních rekonstruovaly Karlín, z pražské téměř periferie se stal šik rajón, poskytuje extra dobré joby tisícům politickokorektních mladých, v infantilních diskuzích v tamních dobrých kantýnách: jak úžasný multikulti svět se otvírá v Evropě a v Praze. Ovšem diskuze typu kam se odsunuly tisíce Romů, kteří v této oblasti před pár lety žily, se v tamních kantýnách nenosí. Řešení dlouholetého problému této pražské čtvrti odsunuto do severních Čech. Romské rodině se dávalo za opuštění bytu 300 000, jak velkorysé od politickokorektních dealerů a spol. Nietzsche jejich morálku nazýval moraline.

Politickokorektní profitéři a cenzoři plují na ideových manipulacích, demokratické principy jsou jim vzdálené, za kulisou jejich krásy se skrývají miliardy z neobskurnějších zdrojů, často finance z arabské ropy, které si zde kupují budoucnost. Myslet nonkonformně je traumatizuje, až posléze myslet vůbec.

Francouzský žurnalista Brice Couturier píše, že američtí studenti, v Karlíně to taky platí, jsou tak zmanipulovaní, že nerozliší názor na fakt od důkazové demonstrace faktu, pokud zkušenost osoby X není ve zkušenosti osob akceptované identity (ortodoxního pokroku), pak zkušenost osoby X není zkušeností a nepřipouští se. Podle spisovatele Bret Easton Ellise univerzitní absolventi se domnívají, že život musí být sladkou utopií, která odpovídá jejich citlivé moralistní senzibilitě, jsou dobře univerzitně vyškoleni zůstat věčně infantilními. Z videa na France24 se dovíme, že některé americké vydavatelské domy si najímají specialisty, aby vymazali z knih pasáže, které mohou urážet některé komunity. Svědčí to o tom jakou polohu v západní společnosti literatura vůbec má.

Opatrnost editorů je pochopitelná, nejsou až tak placení na to, aby si dovolili nekonečné soudní pře s nejistým výsledkem s pokrokovými společenskými segmenty. Rowlingová, jinak velmi politickokorektní, prošla 2016 velkou soudní šikanou, použila ve své knize indiánskou legendu, byla obviněna z kulturního kořistění a marginalizace amerických Indiánů. Podle televizního pořadu v Hledání ztraceného času vymazali američtí ediční cenzoři Charluse a paní Verdurinovou. Ovšem bez Charluse přestává být Proust Proustem, baron tam je zcela klíčový, navíc se desetidílný román musí velmi zkrátit, baron a paní Verdurinová jsou přítomní na stovkách stran.

Západní společnost se nezhroutí z materiálního důvodu, ale touto sebederatizující politikou. Literatura a umění už nejsou produktem lidského génia, ale výstup z dílny nějakých úředních cenzorů, univerzitní konformity a hollywoodské umělecké triviality. Redukovat svět a jeho obraz literaturu a umění do snůšky dobrých přání a pocitů znamená je úplně zlikvidovat a nastolit generální nudu. Sloterdijk někde napsal, že bohy západní svět musí už nudit a přestali nám přát.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2020: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Koubský 500,- Kč, Jiří Nováček 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Zdeněk Palička 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Pavel Janeček 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Tomáš Klikar 1000,- Kč, ing. Jiří Lechner 800,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Josef Malý 250,- Kč, MUDr. Jiří Roh 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Mario Valent 484,78 Kč (20 eur), Karel Kubela 50,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Pavel Jurášek 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Zuzana Karlová 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Richard Kovaříček 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč


Celkem za měsíc: 16 237,78 Kč
Vybráno 46.39%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 606 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
Loading...
4 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.