11.1.2014
Kategorie: Společnost

Politické panoptikum

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (5 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

KAREL ÁBELOVSKÝ 11|01|2014

Politika v aktuálním podání, či spíše jen jakési “panoptikum” rádoby odbornosti, hlouposti, nekompetentnosti, asi i pokřivených lidských vztahů a také výkladu významů slov, zákonů, či jen neprůhledných dohod, vyjednávání a mnohých dalších komplotů?

 

 

 To vše se dalo lehce předvídat, obzvláště pak po událostech, které tomu všemu předcházely. Počátek lze jistě hledat, už v dobách před krajskými volbami a volbami do senátu, které se díky ryze účelově levicí “přikrmované” a jistě i částečně oprávněné nespokojenosti obyvatelstva, zvrhl až do dnešní podoby. Podíl výsledku první přímé volby prezidenta, je také neoddiskutovatelný. Co s tím? To opravdu nevím.

 

 “Místy se mne zmocňuje pocit, že umřu smíchy. Pak se mi pro změnu chce plakat. Posléze nastoupí pocit rezignace, kdy se zdá vše být marné.” Toto vše se dá vyčíst mezi řádky, a to jak v článcích “článkovců” – rozuměj blogerů a blogerek, tak diskutérů, kde ovšem stále převládá řekl bych spíše chuť, dokázat autoru, že je ještě větší “tydýt” než oni politici o kterých autor píše. Dlužno říci, že za časté je to bohužel také pravda. Tito všichni, se dají jistě shrnout pod jednotné označení “občan – volič”. Čemu se kdo, proboha dnes diví?

 

 S odstupem času a pohledem rezignovaného pozorovatele, který už nad “českým voličstvem” dávno zlomil onu pomyslnou hůl, je to strašidelná podívaná, dokládající postupný rozklad české společnosti, neschopné se vyrovnat jednak s minulostí a podruhé tedy i s celkem “logickou” současností. Nevím vlastně ani, proč o tom zase píši, když jsem zlomil onu “hůl”, jak jsem zmínil. Asi to bude pouze proto, že prostě potřebuju napsat článek, aby mi nebyl zrušen blog. Kdo ví? Velmi dlouho jsem totiž nic nenapsal, a to z různých důvodů; například i dlouhodobé nepřítomnosti v zemi. Ovšem rozčarování člověka, navrátivšího se po delší době do vlasti a nemajícího možnost sledovat události a to už od doby před volbami, je vskutku nebývalé a nikomu bych ho nepřál. Snad vyjma oněch protagonistů. 

 

 

Kladete si pak celkem logicky otázku, co se to vlastně u nás stalo? Pak vám ale dojde, že vše má svůj důvod. Je mi opravdu líto občanů této země, kteří si nejdříve neuvědomují co činí, a posléze se tomu ještě diví. Není k tomu co říci a není nic, co se s tím dá dělat. Můžete jenom psát a opakovat svůj “hloupý” názor; ale jaký to má smysl, když jste se několikrát přesvědčil, že je to naprosto k ničemu? Lidé jsou nepoučitelní a jsou pro kus slíbeného žvance ochotni ztratit dokonale paměť a také zkušenost, a opět uvěřit lžím a planým slibům. Jo, já vím, opakuji se. Zatím jsem však na nic lepšího nekápl. Až se tak jednou stane, dám včas vědět.

 

 Když sledujete aktuální události, a snažíte se pochopit, co se za čtyři měsíce co jste byl mimo událo, když si postupně skládáte a doplňujete obraz událostí, kterých jste nebyl účastníkem ani pozorovatelem, a když pak vidíte výsledky, které jste dávno před tím tušil a předvídal, nemáte z toho ani radost, ani pocit zadostiučinění, jak by se snad mohlo zdát. Je vám jen smutno a napadá vás v takové chvíli pouze jediné – vše je marnost; a tak si nejspíš říkáte: “do prdele práce, s tím se už nedá hnout”! Nebo jo?

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vít Fortelka 2019,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Jan Slaba 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč

Celkem za měsíc: 5 519,00 Kč
Vybráno 15.76%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

PRAVÝ PROSTOR BYL OPĚT ZABLOKOVÁN NA FACEBOOKU. VELMI TÍMTO PROSÍME O SDÍLENÍ NAŠICH ČLÁNKŮ, NEBOŤ SAMI TO NYNÍ NEMŮŽEME UDĚLAT. DĚKUJEME
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
2 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.