politkorekt
18.4.2018
Kategorie: Společnost

Politická korektnost není cestou ke slušné společnosti, ale cestou do pekel

Sdílejte článek:

MARTIN KAVKA

Novinář Jan Moláček na aktualne.cz (1) sepsal dlouhý článek o politické korektnosti, ve smyslu, že Češi to nechápou a jak na Západě jsou dál než my. Prostě jsme zaostalí, nic nechápeme. Něco jako před 1989 vzhledem k SSSR.

Nechci polemizovat se vším co pan Moláček píše a vydává jako znak vyspělosti, zvláště proto že některé jeho myšlenky bych podepsal. Přesto mě zarazily, slušně řečeno rozpory uvedené v dotyčném článku. Jan Moláček píše: Politická korektnost není cenzura. Nenutí nikoho, aby mlčel o „kriminalitě imigrantů“, o tom, že pachatelem byl Rom, a podobně. Pouze požaduje – pokud to někdo chce tématizovat, ať také dokáže obhájit, že je to relevantní informace, a ne pouze zlovolný útěk ke stereotypu. Případně jak pokračuje: Ať si každý odpoví na otázku jaká motivace je za titulky typu „Muslim v Německu přepadl ženu“ na dezinformačních serverech. Myslím, že odpověď je jednoznačná: posílit klišé „muslimové přepadají ženy“.

Na rozdíl od pana Moláčka si myslím, že uvedení všech informací samo o sobě neposiluje stereotypy a nevytváří klišé. Navíc, myslím, že by se mělo konečně vyjasnit co je to stereotyp, neboli klišé. Protože uvedení informace, že pachatelem byl Rom není zlovolný útěk ke stereotypu, ale pouze uvedení informace. Stereotypem by bylo říci, že pachatelem je Rom, protože všichni Romové jsou kriminálníci a asociálové. Stejně tak informace „Muslim přepadl ženu“ neposiluje negativní pohled na muslimy. To posiluje chování samotné chování muslimů a v pozadí je další otázka na kterou lidé jako pan Moláček neradi odpovídají, proč se muslimové chovají jak se chovají, proč mezi Romy je tak vysoké procento lidí na sociálních dávkách a proč má tolik Romů problémy se zákonem?

To však není předmětem mého blogu.

Pan Moláček pokračuje ve smyslu, že politická korektnost má smysl a ukazuje to na příkladu Romů, kde podle něj pořád přemýšlíme o této skupině „Čechů a Češek“ jako o Romech, se všemi stereotypy, tak v Británii se z nich najednou stávají úspěšní studenti, zaměstnanci, podnikatelé, či policisté s vyznamenáním od Jejího Veličenstva. Dále pokračuje, kdy dává za příklad Ameriku a blahodárný vliv politické korektnosti na začlenění Afroameričanů. Přičemž uvádí, že Češi si na mnoho „novot ze Západu“, tvoří názor na základě spíše okrajových excesů, kterým se nelze zcela vyhnout.

Dobře.

Pokud je informace, že pachatel byl Rom irelevantní a jen posiluje stereotypy, tak jakou má hodnotu informace, že Romů s titulem přibývá? Jakou hodnotu má informace, že romský policista pracuje jako policista a dostal vyznamenání od britské královny? Jakou hodnotu informace o tom, že muslim zachránil ženy před teroristy? Je relevantní informace , že muslim zachránil Židy,v souladu s tím, co píše Jan Moláček? Nejsou tyto “marginálie” zbytečné?

Když pan Moláček píše o Romech v Británii, ví, že Britové je nemají moc v lásce a jen díky „politické korektnosti“ se o tom nepíše? Že v USA Afroameričané tvoří sice jen 13 procent populace, ale ve věznicích je jich 50 procent?Že nejnebezpečnější města USA jsou města, kde mají Afroameričané většinu jako je Detroit?(2) Že v západních zemích existuje něco jako útěk bílých a to i v zemích s „rozvinutým“ multikulturalismem a politickou korektností jako ve Švédsku?

Politická korektnost se totiž stala synonymem pro cenzuru. Protože napsat, že ženu znásilnilo několik Švédů, nezatře skutečnost, že to Švédové nebyli. Napsat, že pachatel byl psychicky nemocný už dnes je automaticky synonymem pro muslima. A nelze jen říci, že se jen jedná o české specifikum. Zkuste si někdy přečíst diskuse v britské tisku po té co se stane nějaký teroristický útoky a tisk píše o mentálně postiženém jedinci. Politická korektnost vede jen k tomu, že lidé používají jazyk politické korektnosti a místo Romové používají mladící. Místo muslim mental illness. Skutečnost se nemění, jen slova dostávají jiný význam a politická korektnost se stává bičem na ty, kteří věci pojmenují jak jsou.

Otázkou je, komu to pomůže. Těm Romům, kteří se chtějí prosadit určitě ne, protože společnost je bude brát jako protekční. Muslimům, kteří upozorňují na nebezpečí v učení islámu také ne, protože ti jsou zase odmítání Dobromily a Dobromilami, protože to co říkají je v rozporu s tím, co oni vytváří v rámci politické korektnosti. A Černochům v Americe nepomůžou demonstrace proti policejnímu rasismu, pokud se bude zamlčovat, že policisté nejednají rasisticky, ale na základě zkušeností.

Pokud politická korektnost nebude o slušnosti, ale bude o zamlčování, tak se jedná o cenzuru. I kdyby pan Moláček napsal knihu, že tomu tak není.

   

1

martin-kavka19803062_0
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2019: *****

Milan Tahovský 1000,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Petr Macura 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Jitka Rytířová 800,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Věra Heyduková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlatimil Běhan 50,- Kč

Celkem za měsíc: 4 255,00 Kč
Vybráno 13.08%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 5 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-banner
30 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.