f201406270927701-53b2d50a68b73
15.10.2016
Kategorie: Politika

Politická korektnost je rakovinou Evropy

Sdílejte článek:

MARTIN KAVKA

Ti, kteří si pamatují dobu před rokem 1989, musí zažívat určitý pocit deja vu. To co se současným politickým špičkám nehodí, se přejmenuje, případně zakáže. Tedy nezakáže. Pouze se to nedoporučí, s patřičným zdůvodněním.

Naposledy v Nizozemí. Zemi, která je proslulá svou tolerancí k cizím kulturám. Nejde o nic menšího, než že začal vadit Černý Petr, který doprovází Mikuláše. Prý to připomíná otroctví, je to rasistické a ponižuje to nizozemské občany černé pleti. Myslím, že by bylo dobré po americkém způsobu říkat „Afroeuropany“. Co na tom, že jde o několik staletí století starou tradici, která ani není rasistická a rasismus nevyjadřuje. Problém je pro sociální inženýry a organizaci OSN už to, že Černý Petr je pomocníkem bílého Mikuláše. Být to naopak, tak asi by problém nebyl.

To mi připomíná americké filmy poslední doby. Například remake Sedmi statečných, kde je Asiat, Afroameričan, Indián a nějací běloši, kteří jsou tam do počtu. Možná by to nevadilo, kdyby tento remake nebyl vsazen do období Divokého Západu a toto složení v té době bylo stejně pravděpodobné, jako v americkém Robinu Hoodovi, kde v družině proslulého lapky je i tmavý Saracén. Prostě v rámci politické korektnosti se do historizujících filmů vrazí i postavy, které by se v době, o které jsou ty filmy natočeny, nevyskytly ani v nejbujnější představě tehdy žijících obyvatel.

Před pár lety jsme mohli číst, že slavná kniha o Pipi, dlouhé punčoše, byla upravena tak, aby vyhovovala dnešní době. Takže její otec už není černošský král, ale „král jižních moří“. Prostě kniha ve své původní podobě a vlastně i současné propaguje rasismus a stereotypy, jak se vyjádřila německá psycholožka Wollradová. Podobně se to mělo před lety s Tintinem, hrdinou belgických komiksů a oblíbenou dětskou postavou. A nelze si vzpomenou na „aféru“ skocourem Mikešem, kterého ukradli Cikáni. Je s podivem, že si ještě nikdo nevšiml, že v této knize se vyskytuje i bílý kocourek jménem Nácíček.

Ovšem vrátím se zpět k Nizozemí. Vzhledem k tomu, že Černý Petr je znakem rasismu a „stereotypů“, tak se vedení mnohých škol, rozhodlo, že Černý Petr při obvyklých besídkách již nebude doprovázet Mikuláše a v některých tyto besídky zrušili úplně. Dokonce i nizozemský obchodní řetězec Jumbo se rozhodl, že přestane prodávat i cukrovinky s vyobrazením Mikuláše. Co kdyby to uráželo Afroeuropany a muslimy? Nicméně islámský svátek Eid al-Adha tento a další řetězce slaví s velkou pompou. A to je ten problém.

Každý kdo jede na dovolenou do islámských zemí, respektuje tamní zvyky. I lidé, kteří se rozhodli odejít do islámských zemí, případně zemí neislámských, ale kulturně odlišných, se přizpůsobí zvykům a pravidlům daných zemí. Zato Evropané, upravují svoje zvyky tak, aby vyhovovaly i těm, kteří do Evropy přijdou žít. Nechce po příchozích, aby respektovali naše kulturní a společenské tradice, ale chce, aby Evropané respektovali kulturní a společenské tradice příchozích a zapomněli na tradice svoje. Na svoji historii a kulturní dědictví.

A mnozí nad tím jásají a vydávají to za evropské hodnoty.

Pro mě to je však jako kopat si vlastní hrob a tančit nad ním. Proč se bojíme říci, toto naše zem. Ne proto, že zde žijeme, ale proto, že nám jí odkázali naši předci? Že tento dům se stavěl po staletí a každý kdo sem přijde, se má chovat jako nájemník a respektovat pravidla? Není to rasismus, není to xenofobie, jsou to prostě pravidla, platící pro nás i pro ty, co zde chtějí žít.

Pokud to jednou říci nedokážeme, tak budeme sice hostitelé, ale v cizím domě.

martin-kavka19803062_0
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2019: *****

Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 350,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 1000,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Pavel Šána 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Mgr. Jana Lavičková 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Pavel Rliko 200,- Kč, Vlastimil 800,- Kč, Jan Rada 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Marie Kouklíková 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč

Celkem za měsíc: 7 966,00 Kč
Vybráno 22.76%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 29 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
83 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.