politkorekt
23.1.2019
Kategorie: Společnost

Politická korektnost je jako jed

Sdílejte článek:

ROMAN MALACH

Je mi jasné, že tímto článkem nahraju na smeč všem, kteří tvrdí, že jsme placeni z Ruska. Důvodem pro jeho napsání byly totiž dvě následující zprávy.

Ruský tanečník Sergej Polunin (i když narozený na Ukrajině) nebude vystupovat v pařížské Opeře, protože jeho vystupování se, dle ředitelky Opery, neshoduje s hodnotami tohoto uměleckého domu. A jaké je to vystupování? Polunin na svém Instagramu uvedl tento text: „Pochlapte se, všichni muži, kteří tančíte balet. Na scéně už jedna baletka je, není nutné, aby byly dvě. Muž by měl být mužem a žena ženou. Mužská a ženská energie vytvářejí rovnováhu. Proto máte koule.“ Četl jsem to několikrát a ať dělám co dělám, nic závadného tam nevidím.

Druhý případ je z Austrálie. V reakci na reklamu Gillette, která se snaží svést na kampani „Metoo“ a boji proti toxické maskulinitě, umístili hasiči jedné stanice v Sydney na svou nástěnku text v tomto znění: „Toxické jsou požáry, nikoliv naše maskulinita.“ Tedy až do tohoto okamžiku palec nahoru. Pak se ovšem na hasiče snesli, jako supi, bojovníci za politickou korektnost a celý případ skončil sundáním vzkazu a veřejnou omluvou.

Já jsem samozřejmě proti sexuálnímu násilí, a pokud je skutečně spácháno, má být pachatel tvrdě potrestán. Co se mi ovšem nelíbí je fakt, že dnes stačí obvinění, jakékoliv, nepodložené, nedokázané, a ten, jenž byl obviněn, je navždy vyřazen se společnosti, i když se třeba nakonec prokáže, že obvinění nebylo pravdivé.

V současnosti je až křečovitou snahou jedné skupiny lidí nikoho neurazit, zatímco proti nim stojí druhá skupina, která hledá jakoukoliv záminku k tomu, aby se mohla cítit uražena a poškozena a samozřejmě o tom hlasitě informovala celý svět. Mimochodem, výše zmíněný Polunin na sociální síti také napsal výzvu, aby lidé fackovali tlusťochy na potkání, protože jim to pomůže a povzbudí, aby zhubli. Je to hloupost? Zcela jistě je. Mám se jako člověk s nadváhou cítit uražen a žádat Poluninovo mediální odsouzení a upálení? Ani náhodou.

Svoboda slova buď je, nebo není. A pokud je, tak se vztahuje i na názory, které jsou podle mě hloupé nebo s nimi nesouhlasím. Uplatňovat svobodu slova jen na ten jediný správný názor a ostatním ji upírat je dost velké pokrytectví, bohužel v současné době velmi rozšířené. Proto mě i mrzí, že australští hasiči se za svůj názor omluvili, ale – pravda – nevím, jak velký na ně byl vyvíjen tlak.

Každopádně si dnes často připomínám Orwellův román 1984, kde hlavnímu hrdinovi jeden jeho známý vysvětluje, jak je důležité pro ovládání společnosti měnit jazyk, protože když pro něco neexistuje slovo, lidé o tom nemohou mluvit, a kdo ovládá jazyk, ovládá i společnost. Pan Orwell se bohužel stále více projevuje jako vizionář a já jen mohu doufat, že se nenaplní všechny jeho vize, jako je třeba Ministerstvo pravdy.

 

Autor: 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2019: *****

Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 350,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 1000,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Pavel Šána 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Mgr. Jana Lavičková 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Pavel Rliko 200,- Kč, Vlastimil 800,- Kč, Jan Rada 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Marie Kouklíková 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Petra Rohlíčková 300,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Petr Šantrůček 300,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Marie Svajdová 200,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Roman Martínek 100,- Kč, Tatiana Vráblová 200,- Kč

Celkem za měsíc: 12 449,00 Kč
Vybráno 35.56%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 100 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (36 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
72 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.