politkorekt
23.1.2019
Kategorie: Společnost

Politická korektnost je jako jed

Sdílejte článek:

ROMAN MALACH

Je mi jasné, že tímto článkem nahraju na smeč všem, kteří tvrdí, že jsme placeni z Ruska. Důvodem pro jeho napsání byly totiž dvě následující zprávy.

Ruský tanečník Sergej Polunin (i když narozený na Ukrajině) nebude vystupovat v pařížské Opeře, protože jeho vystupování se, dle ředitelky Opery, neshoduje s hodnotami tohoto uměleckého domu. A jaké je to vystupování? Polunin na svém Instagramu uvedl tento text: „Pochlapte se, všichni muži, kteří tančíte balet. Na scéně už jedna baletka je, není nutné, aby byly dvě. Muž by měl být mužem a žena ženou. Mužská a ženská energie vytvářejí rovnováhu. Proto máte koule.“ Četl jsem to několikrát a ať dělám co dělám, nic závadného tam nevidím.

Druhý případ je z Austrálie. V reakci na reklamu Gillette, která se snaží svést na kampani „Metoo“ a boji proti toxické maskulinitě, umístili hasiči jedné stanice v Sydney na svou nástěnku text v tomto znění: „Toxické jsou požáry, nikoliv naše maskulinita.“ Tedy až do tohoto okamžiku palec nahoru. Pak se ovšem na hasiče snesli, jako supi, bojovníci za politickou korektnost a celý případ skončil sundáním vzkazu a veřejnou omluvou.

Já jsem samozřejmě proti sexuálnímu násilí, a pokud je skutečně spácháno, má být pachatel tvrdě potrestán. Co se mi ovšem nelíbí je fakt, že dnes stačí obvinění, jakékoliv, nepodložené, nedokázané, a ten, jenž byl obviněn, je navždy vyřazen se společnosti, i když se třeba nakonec prokáže, že obvinění nebylo pravdivé.

V současnosti je až křečovitou snahou jedné skupiny lidí nikoho neurazit, zatímco proti nim stojí druhá skupina, která hledá jakoukoliv záminku k tomu, aby se mohla cítit uražena a poškozena a samozřejmě o tom hlasitě informovala celý svět. Mimochodem, výše zmíněný Polunin na sociální síti také napsal výzvu, aby lidé fackovali tlusťochy na potkání, protože jim to pomůže a povzbudí, aby zhubli. Je to hloupost? Zcela jistě je. Mám se jako člověk s nadváhou cítit uražen a žádat Poluninovo mediální odsouzení a upálení? Ani náhodou.

Svoboda slova buď je, nebo není. A pokud je, tak se vztahuje i na názory, které jsou podle mě hloupé nebo s nimi nesouhlasím. Uplatňovat svobodu slova jen na ten jediný správný názor a ostatním ji upírat je dost velké pokrytectví, bohužel v současné době velmi rozšířené. Proto mě i mrzí, že australští hasiči se za svůj názor omluvili, ale – pravda – nevím, jak velký na ně byl vyvíjen tlak.

Každopádně si dnes často připomínám Orwellův román 1984, kde hlavnímu hrdinovi jeden jeho známý vysvětluje, jak je důležité pro ovládání společnosti měnit jazyk, protože když pro něco neexistuje slovo, lidé o tom nemohou mluvit, a kdo ovládá jazyk, ovládá i společnost. Pan Orwell se bohužel stále více projevuje jako vizionář a já jen mohu doufat, že se nenaplní všechny jeho vize, jako je třeba Ministerstvo pravdy.

 

Autor: 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč

Celkem za měsíc: 10 678,00 Kč
Vybráno 30.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 197 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (36 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
72 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.