politkorekt
19.10.2020
Kategorie: Společnost

Politická korektnost a podobné jedy

Sdílejte článek:

ŠIMON MIČA

 

Od šedesátých let minulého století panuje přesvědčení, že ve společnosti existuje věc zvaná institucionální rasismus. To znamená, že společnost, která je z většiny tvořena bílými lidmi je systémově rasistická, nastavená na utlačování všemožných menšin. Podle levicových aktivistů je potřeba s tím bojovat. Proto vymysleli politickou korektnost.

Politická korektnost je termín užívaný radikální levicí pro používání takové mluvy, která není urážlivá pro žádného příslušníka jakékoli menšiny (etnické, sexuální, sociální…). Koncept politické korektnosti tkví v tom, že je potřeba potlačit svobodu slova, aby nedocházelo k diskriminaci menšin. Nahradit tzv. free speech (svobodná řeč) fair speech (spravedlivá řeč). Při definici toho, kdo je politicky korektní se pak pozná, kdo jím není. Bílý muž si musí dávat setsakra pozor na to, aby náhodou někoho neurazil. Černá žena to má mnohem jednodušší. Ledacos jí projde. Uvedu jednoduchý příklad z letošního léta. Když jedna profesorka indického původu z univerzity v Cambridgi na svůj Twitter napsala, že „na životech bílých nezáleží,“ tak ji univerzita ještě povýšila. Přiznám se, že na univerzitě v Cambridgi bych opravdu pracovat nechtěl.

Vysoké školy na Západě chrlí jednu podobnou myšlenku za druhou. Dalším takovým objevem je tzv. mikroagrese (microagression). Koncept, který byl popsán již v roce 1970 černošským profesorem psychiatrie na Harvardu Chesterem Piercem, zase označuje různé údajně urážlivé výroky – ať už úmyslné nebo neúmyslné – vůči příslušníkům nějakých skupin. Příklad mikroagrese může být například prohlášení, že „Amerika je země příležitostí,“ protože to údajně podporuje mýtus meritokracie – tedy, že každý má to, oč se zaslouží.

Aby došlo k ještě většímu okleštění svobody slova, tak by se podle radikální levice bílý muž vůbec neměl vyjadřovat k problémům například černochů a jiných menšin, neboť je příslušník jiné skupiny obyvatelstva a tudíž jejich problémům nemůže rozumět. Nejlépe tedy, aby se nevyjadřoval k ničemu.

Lidstvo by už konečně mělo opustit rozdělování obyvatelstva do skupin a začít na sebe zase pohlížet jako na jednotlivce. Nedívat se na sebe jako na oběti, ale snažit se toho dosáhnout v životě co nejvíce, pracovat na sobě a neustále se zlepšovat. Jak říká americký politický komentátor Ben Shapiro: „Pokud na sebe přestaneme pohlížet jako na příslušníky menšin a začneme o sobě uvažovat jako o jednotlivcích, Amerika znovu zažije svůj vzestup.“ K tomuto výroku bych pouze dodal, že nejenom Amerika, ale celý svět může zažít vzestup o jakém se mu ani nesnilo.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Anonym poštou 222,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Petr Čermák 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ludmila Kárská 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Vítězslav Nováček 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč, Marie Kouklíková 300,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč

Celkem za měsíc: 20 371,00 Kč
Vybráno 58.20%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 142 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,94 out of 5)
Loading...
politicon.cz
11 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.