17.12.2014
Kategorie: Společnost

Politická hyperkorektnost aneb kam se hrabe Orwell

Sdílejte článek:

LEA VOJTEKOVA 17|12|2014

Mysleli jste si, že to s politickou korektností nemůže být horší? Že její vrchol už byl dosažen? Omyl. Naše současná realita směřuje k děsivému uspořádání světa z románu 1984 od Orwella rychleji, než by se zdálo.

Na “newspeak” politické korektnosti jsme si už tak nějak zvykli a děláme si z toho spíše srandu. Stejně jako to, že místo argumentace používají sluníčkáři nálepky typu rasista, xenofob, nácek. Pozitivní diskriminaci už taky bereme tak nějak jako součást našich životů. Jenže další příval politické korektnosti bude jiný. Tentokrát to nebude jenom takový slejvák, tentokrát se jedná o docela pořádný uragán. 

Začnu Švédskem. Švédsko se koncem tohoto roku chystá zákonem zakázat veškerou kritiku imigrantů. Co je jedním z hlavních znaků demokracie a vývoje? Svoboda slova. Jenže tu se Švédsko drsným způsobem snaží omezit. Zřejmě si Švédové myslí, že když se o problému nebude mluvit, tak problém zmizí, všichni se začnou mít rádi a po ulicích začnou běhat duhoví jednorožci.

Další snahou o omezení svobody slova jsou i vtipy. Jedná se o klasický dvojí metr politické korektnosti. Vtipy o islámu jsou jaksi politicky nekorektní. Prý abychom je “neurazili”. Přitom vtipy o křesťanech, jeptiškách, Ježíšovi jsou docela časté a nikoho to nepobuřuje. A jestli to i nějaké křesťany pobouří, tak určitě nejdou protestovat na náměstí, nevyhrožují atentátem a nevypalují konzuláty (viz. aféra s karikaturami Mohameda). 

A pojďme dál. Tentokrát do Anglie. Britský premiér David Cameron říká, že “nenásilní konspirační teoretici” jsou nebezpeční zrovna tak jako IS (Islámský stát). Cože?! Chtělo by se zvolat. Takže jiný názor je stejně nebezpečný jako vraždící monstra, která se chovají jako nacisté? Pro Davida Camerona zřejmě ano. 

Teď zabrousíme do Kanady. Tam si zas lesbický pár vynutil, aby jejich syn mohl sdílet toalety a šatny s dívkami. Proč? Protože se tyto 2 ženy rozhodly, že svého syna budou vychovávat jako dceru! Připadá vám to šílené? V tom případě jste jasný homofob. Musí se vám to líbit. Musí a musí! Sluníčkáři vás už k tomu přinutí. Ano, až do takových absurdností došel tento nátlak různých menšin. 

11smash-cm

Ale přesuňme se do vedlejšího státu, do USA. Tam pro změnu chtějí přepisovat pohádky. Kreslený seriál Tom a Jerry si lidé v Americe pustí na internetové televizi nově jen s varováním, že může obsahovat rasistické a etnické předsudky, které kdysi byly ve společnosti rozšířené. Problematická je postava černošské služky Mammy Two Shoes, která se v některých dílech objevuje. A není to jediná pohádka, kterou provázejí diskuse o rasismu….

Ve Švédsku se jedná o Pipi dlouhou punčochu a u nás zas o knihu o kocouru Mikešovi od Josefa Lady. Jenže s tímto přepisováním pohádek nesouhlasí dokonce ani černoši a Romové. Sami k tomu říkají: ,,Rasismus v umělecké tvorbě představuje odraz doby, na kterou nesmíme zapomenout, a měnit ho k obrazu dnešnímu by bylo jako měnit historii a popírat, že se něco takového někdy vůbec stalo”. Ano, černoši i Romové mají více rozumu než politicky korektní “hlídači dobra”.  

A zastavme se ještě v IS. Tam teď islamisté vystavují na trzích zajaté ženy s cenovkami. Drží je v klecích s tím, že kdokoliv si je může koupit. Jako věc. Tyto ženy musí být samozřejmě povinně zahalené. Islámské zahalování žen je tedy v podstatě symbolem otroctví. A tohle obhajuje naše ombudsmanka Šabatová. Prý, že ve jménu svobody. Právo na otroctví. 

,,Kulturní marxismus politické korektnosti, stejně jako ekonomický marxismus, zjednodušuje celý historický vývoj jen na jedno hledisko. Ekonomický marxismus tvrdí, že veškeré dějiny určuje vlastnictví výrobních prostředků. Kulturní marxismus neboli politická korektnost tvrdí, že veškeré dějiny určuje moc, pomocí níž různé skupiny definované na základě rasy, pohlaví apod. ovládají ostatní skupiny. Všechno ostatní je lhostejné.” (William Lind)

Máme ještě dostatek sebereflexe, abychom se z této nové nastupující totality vymanili? 

 
  ZDROJ: Lea Vojtekova

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2019: *****

Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 350,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 1000,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Pavel Šána 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Mgr. Jana Lavičková 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Pavel Rliko 200,- Kč, Vlastimil 800,- Kč, Jan Rada 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Marie Kouklíková 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Petra Rohlíčková 300,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Petr Šantrůček 300,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Marie Svajdová 200,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Roman Martínek 100,- Kč, Tatiana Vráblová 200,- Kč

Celkem za měsíc: 12 449,00 Kč
Vybráno 35.56%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 18 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (33 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
4 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.