17.12.2014
Kategorie: Společnost

Politická hyperkorektnost aneb kam se hrabe Orwell

Sdílejte článek:

LEA VOJTEKOVA 17|12|2014

Mysleli jste si, že to s politickou korektností nemůže být horší? Že její vrchol už byl dosažen? Omyl. Naše současná realita směřuje k děsivému uspořádání světa z románu 1984 od Orwella rychleji, než by se zdálo.

Na “newspeak” politické korektnosti jsme si už tak nějak zvykli a děláme si z toho spíše srandu. Stejně jako to, že místo argumentace používají sluníčkáři nálepky typu rasista, xenofob, nácek. Pozitivní diskriminaci už taky bereme tak nějak jako součást našich životů. Jenže další příval politické korektnosti bude jiný. Tentokrát to nebude jenom takový slejvák, tentokrát se jedná o docela pořádný uragán. 

Začnu Švédskem. Švédsko se koncem tohoto roku chystá zákonem zakázat veškerou kritiku imigrantů. Co je jedním z hlavních znaků demokracie a vývoje? Svoboda slova. Jenže tu se Švédsko drsným způsobem snaží omezit. Zřejmě si Švédové myslí, že když se o problému nebude mluvit, tak problém zmizí, všichni se začnou mít rádi a po ulicích začnou běhat duhoví jednorožci.

Další snahou o omezení svobody slova jsou i vtipy. Jedná se o klasický dvojí metr politické korektnosti. Vtipy o islámu jsou jaksi politicky nekorektní. Prý abychom je “neurazili”. Přitom vtipy o křesťanech, jeptiškách, Ježíšovi jsou docela časté a nikoho to nepobuřuje. A jestli to i nějaké křesťany pobouří, tak určitě nejdou protestovat na náměstí, nevyhrožují atentátem a nevypalují konzuláty (viz. aféra s karikaturami Mohameda). 

A pojďme dál. Tentokrát do Anglie. Britský premiér David Cameron říká, že “nenásilní konspirační teoretici” jsou nebezpeční zrovna tak jako IS (Islámský stát). Cože?! Chtělo by se zvolat. Takže jiný názor je stejně nebezpečný jako vraždící monstra, která se chovají jako nacisté? Pro Davida Camerona zřejmě ano. 

Teď zabrousíme do Kanady. Tam si zas lesbický pár vynutil, aby jejich syn mohl sdílet toalety a šatny s dívkami. Proč? Protože se tyto 2 ženy rozhodly, že svého syna budou vychovávat jako dceru! Připadá vám to šílené? V tom případě jste jasný homofob. Musí se vám to líbit. Musí a musí! Sluníčkáři vás už k tomu přinutí. Ano, až do takových absurdností došel tento nátlak různých menšin. 

11smash-cm

Ale přesuňme se do vedlejšího státu, do USA. Tam pro změnu chtějí přepisovat pohádky. Kreslený seriál Tom a Jerry si lidé v Americe pustí na internetové televizi nově jen s varováním, že může obsahovat rasistické a etnické předsudky, které kdysi byly ve společnosti rozšířené. Problematická je postava černošské služky Mammy Two Shoes, která se v některých dílech objevuje. A není to jediná pohádka, kterou provázejí diskuse o rasismu….

Ve Švédsku se jedná o Pipi dlouhou punčochu a u nás zas o knihu o kocouru Mikešovi od Josefa Lady. Jenže s tímto přepisováním pohádek nesouhlasí dokonce ani černoši a Romové. Sami k tomu říkají: ,,Rasismus v umělecké tvorbě představuje odraz doby, na kterou nesmíme zapomenout, a měnit ho k obrazu dnešnímu by bylo jako měnit historii a popírat, že se něco takového někdy vůbec stalo”. Ano, černoši i Romové mají více rozumu než politicky korektní “hlídači dobra”.  

A zastavme se ještě v IS. Tam teď islamisté vystavují na trzích zajaté ženy s cenovkami. Drží je v klecích s tím, že kdokoliv si je může koupit. Jako věc. Tyto ženy musí být samozřejmě povinně zahalené. Islámské zahalování žen je tedy v podstatě symbolem otroctví. A tohle obhajuje naše ombudsmanka Šabatová. Prý, že ve jménu svobody. Právo na otroctví. 

,,Kulturní marxismus politické korektnosti, stejně jako ekonomický marxismus, zjednodušuje celý historický vývoj jen na jedno hledisko. Ekonomický marxismus tvrdí, že veškeré dějiny určuje vlastnictví výrobních prostředků. Kulturní marxismus neboli politická korektnost tvrdí, že veškeré dějiny určuje moc, pomocí níž různé skupiny definované na základě rasy, pohlaví apod. ovládají ostatní skupiny. Všechno ostatní je lhostejné.” (William Lind)

Máme ještě dostatek sebereflexe, abychom se z této nové nastupující totality vymanili? 

 
  ZDROJ: Lea Vojtekova

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč

Celkem za měsíc: 12 078,00 Kč
Vybráno 34.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 70 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (33 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.