politika
28.8.2019
Kategorie: Exklusivně pro PP, Politika

Politici pozor, přichází čas převlékat kabáty

Loading...
Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

vylicilVe Francii v tomto týdnu probíhala, podobně jako u nás, obvyklá každoroční porada diplomatů s vedením státu. Takové výroční shrnutí situace, kde nejvyšší velení země ujasní pozice a stanoví priority. Zde jsme a tam směřujeme. Takhle to presentujte.

Ovšem zatímco u nás se ministr zahraničí omezil na ideologické fráze, že patříme na Západ, na Západ a na Západ, ve Francii to proběhlo úplně jinak. Žádná ideologie, žádné plané řečnění. Ale překvapivě akční brífing s  konkrétními direktivami k razantnímu obratu od dosavadní politiky.

K nečekané geopolitické otočce tam zavelel přímo president země, Emanuel Macron. Hned na úvod šokoval všechny přítomné otevřeným přiznáním, že éra naší hegemonie ve světě končí. Prohlásil, s jinde nevídaným realismem, že: “Vidíme konec západní hegemonie na světě.” Okolnosti se mění.” Což přičítá výraznému posílení nových a staronových hráčů. „Čína se posunula do první řady a Rusku se jeho strategie lépe daří….” (zde).

Po tomto truchlivém úvodu se, jako šéf firmy v nouzi, pokusil o vyhlášení zásad „demage control”, o minimalizaci škod, vzniklých ze změněné situace. Konstatoval, že dosavadní politika vůči Rusku byla nebetyčná pitomost. Tedy, slovy diplomatickými, že „Vytlačení Ruska z Evropy lze považovat za hlubokou strategickou chybu”. A že  „Bez Ruska není možné v Evropě vybudovat novou architekturu důvěry a bezpečnosti.”

S neobvyklou otevřeností pak konstatoval, že nadále už nelze „vytlačovat Rusko z Evropy a dovolit tak USA, aby ji proměnily v divadlo strategické konfrontace s Ruskem.” A že „Obrození samotné evropské civilizace je nemožné bez hlubokého přehodnocení vazeb s Ruskem.” Což jsou slova, v Evropě dosud neslýchaná. A proto Vám je taky asi ČT nepřinese….

 Následně pak vyzval přítomné diplomaty k zahájení všestranného „partnerství s Moskvou” a k vypracování „společné strategie s Ruskem v oblasti kosmu a kybernetické bezpečnosti”.

Je tedy zjevné, že Kavárna, ČT, Demoblok a spol. mají problém. Obrovský. Po desítky let byli jejich předáci, politikové a ideologové školeni, krmeni, pěstováni a tisícerými vlákny svázáni s americkou administrativou. S tou starou, „předtrumpovskou”. Přes všechny ty Aspeny, neziskovky, školení, „leadershipy” a nesčetné osobní vazby. A pak, náhle a nečekaně, jim máma uhyne! Naráz. USA mění administrativu na „neliberální” Trumpovskou a s tím i ambasadory, agenturu a instrukce…

Ubozí liberální sirotečkové náhle nevěděli, kam se uchýlit. Naštěstí se jich s láskou ujalo Merkelovské Německo. Které právě přebralo pokrokářskou štafetu. Jak jeho kancléřka prohlásila, že po (odejitém) presidentu Obamovi to bude právě Německo a jeho EU, které pozdvihnou a dál ponesou prapor „liberální demokracie”.

A teď, sotva se naši „liberální” politikové a ideologové stačili trochu zabydlet pod novou střechou, seznámit s novými pány a přečíst nové manuály….zase rána. Přímo do zad. No považte, zrádná Francie jen tak, bez dovolení či konzultace, začne otevřeně mluvit o záměrech (bývalé) administrativy USA na válku s Ruskem na území Evropy. A hrůza nejvyšší, taky o „obnově evropské civilizace”. Což by se dalo taky přeložit jako návrat od pokrokářských fantasmagorií k trochu normálnější agendě!

A proto je na místě otázka, kdo bude první? Kterýpak z „liberálů” zahájí hromadné převlékání kabátů?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Alena Fuszteiová 300,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Přemysl Hrůza 1000,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Kamil Potoček 300,- Kč, Ivanka Podzimková 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Iva Floríková 300,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, ing. Josef Musil 200,- Kč, Richard Kovaříček 200,- Kč, Vlastimil Kornas 66,60 Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč


Celkem za měsíc: 11 847,60 Kč
Vybráno 33.84%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 049 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 4,40 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
113 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.