politika
28.8.2019
Kategorie: Exklusivně pro PP, Politika

Politici pozor, přichází čas převlékat kabáty

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

vylicilVe Francii v tomto týdnu probíhala, podobně jako u nás, obvyklá každoroční porada diplomatů s vedením státu. Takové výroční shrnutí situace, kde nejvyšší velení země ujasní pozice a stanoví priority. Zde jsme a tam směřujeme. Takhle to presentujte.

Ovšem zatímco u nás se ministr zahraničí omezil na ideologické fráze, že patříme na Západ, na Západ a na Západ, ve Francii to proběhlo úplně jinak. Žádná ideologie, žádné plané řečnění. Ale překvapivě akční brífing s  konkrétními direktivami k razantnímu obratu od dosavadní politiky.

K nečekané geopolitické otočce tam zavelel přímo president země, Emanuel Macron. Hned na úvod šokoval všechny přítomné otevřeným přiznáním, že éra naší hegemonie ve světě končí. Prohlásil, s jinde nevídaným realismem, že: “Vidíme konec západní hegemonie na světě.” Okolnosti se mění.” Což přičítá výraznému posílení nových a staronových hráčů. „Čína se posunula do první řady a Rusku se jeho strategie lépe daří….” (zde).

Po tomto truchlivém úvodu se, jako šéf firmy v nouzi, pokusil o vyhlášení zásad „demage control”, o minimalizaci škod, vzniklých ze změněné situace. Konstatoval, že dosavadní politika vůči Rusku byla nebetyčná pitomost. Tedy, slovy diplomatickými, že „Vytlačení Ruska z Evropy lze považovat za hlubokou strategickou chybu”. A že  „Bez Ruska není možné v Evropě vybudovat novou architekturu důvěry a bezpečnosti.”

S neobvyklou otevřeností pak konstatoval, že nadále už nelze „vytlačovat Rusko z Evropy a dovolit tak USA, aby ji proměnily v divadlo strategické konfrontace s Ruskem.” A že „Obrození samotné evropské civilizace je nemožné bez hlubokého přehodnocení vazeb s Ruskem.” Což jsou slova, v Evropě dosud neslýchaná. A proto Vám je taky asi ČT nepřinese….

 Následně pak vyzval přítomné diplomaty k zahájení všestranného „partnerství s Moskvou” a k vypracování „společné strategie s Ruskem v oblasti kosmu a kybernetické bezpečnosti”.

Je tedy zjevné, že Kavárna, ČT, Demoblok a spol. mají problém. Obrovský. Po desítky let byli jejich předáci, politikové a ideologové školeni, krmeni, pěstováni a tisícerými vlákny svázáni s americkou administrativou. S tou starou, „předtrumpovskou”. Přes všechny ty Aspeny, neziskovky, školení, „leadershipy” a nesčetné osobní vazby. A pak, náhle a nečekaně, jim máma uhyne! Naráz. USA mění administrativu na „neliberální” Trumpovskou a s tím i ambasadory, agenturu a instrukce…

Ubozí liberální sirotečkové náhle nevěděli, kam se uchýlit. Naštěstí se jich s láskou ujalo Merkelovské Německo. Které právě přebralo pokrokářskou štafetu. Jak jeho kancléřka prohlásila, že po (odejitém) presidentu Obamovi to bude právě Německo a jeho EU, které pozdvihnou a dál ponesou prapor „liberální demokracie”.

A teď, sotva se naši „liberální” politikové a ideologové stačili trochu zabydlet pod novou střechou, seznámit s novými pány a přečíst nové manuály….zase rána. Přímo do zad. No považte, zrádná Francie jen tak, bez dovolení či konzultace, začne otevřeně mluvit o záměrech (bývalé) administrativy USA na válku s Ruskem na území Evropy. A hrůza nejvyšší, taky o „obnově evropské civilizace”. Což by se dalo taky přeložit jako návrat od pokrokářských fantasmagorií k trochu normálnější agendě!

A proto je na místě otázka, kdo bude první? Kterýpak z „liberálů” zahájí hromadné převlékání kabátů?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Jiří Dostál 200,- Kč

Celkem za měsíc: 13 628,00 Kč
Vybráno 38.93%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 2 130 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 4,40 out of 5)
Loading...
politicon.cz
113 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)