panika3
20.9.2021
Kategorie: Společnost

Politici a vědci jsou zodpovědní za vznik kolektivní korona psychózy ve společnosti

Sdílejte článek:

ROMAN BEDNÁR

Protože velké množství lidí podlehlo této demagogicky vyvolané nebezpečné psychóze, tak se tento stav postupně již stává každodenní “normalitou”. Mnoho vnitřně snadno manipulovatelných občanů už dokonce z této korona psychózy vyvinuli v sobě specifickou korona neurózu, ze které se už sotva někdy sami osvobodí. Neurózy jsou obecně těžkou psychickou poruchou.

 

Erich Fromm ve své psychologické knize Wege aus einer kranken Gesellschaft – Východiska z jedné nemocné společnosti již před mnohým lety avizoval, že čím více politici trpí na narcismus, egocentrismus a na nenasytný hlad po moci, tím více společnost neurotizují a dělají ji nemocnou. Fromm věděl už tehdy, že způsob života západních kapitalistických společností lidí ničí a vyvolává v nich těžké psychózy a neurózy a věděl i to, že východiska z nemocných společností, které jsou natolik nemocné jako naše současné společnosti, existují jen v rovině teorie, i když to přímo neřekl.

A naše současná společnost se již dostala do této situace a její kolektivní korona psychóza je již v nebezpečně pokročilém stadiu (z mého pohledu, kdyby Erich žil, tak by to určitě potvrdil).

Tato korona psychóza způsobila mj. i zostření rozpolcenosti společnosti (známý psychoanalytik prof. Dr. HJ Maazel to označuje za normopatologický stav – něco jako “bláznovství, které se stalo normality a nebo normou”.

Korona a “automatismy”, které byly kolem ní vybudovány, vytvořili něco co lze nazvat kultem korony, kterému slouží stále větší počet jeho oddaných vyznavačů, a kterým nic nepřekáží v tom, aby se stali jeho samozvanými přísnými strážci, kteří smějí a mohou každého, kdo tento kult nevyznává a odmítá, napomínat a nebo dokonce mu nařizovat, aby se mu také pokořoval a podřídil, neboť v opačném případě je škůdcem společnosti.

To ale je nejlepší cesta do totalitního režimu, kde se jeho “dirigenti” vydávají za dobrodince lidstva a ty, kteří mají jiný názor, šikanují a různými opatřeními trestají.

V tomto stavu ztrácí velká část občanů smysl pro realitu a probouzejí se v nich iracionální strachy, které postupně sílí a mají za následek, že tito lidé přestávají samostatně myslet a samostatně posuzovat a hodnotit to, co se kolem nich děje a automaticky, takříkajíc jako roboti vykonávají to, co se od nich žádá a očekává.

Čím více občanů upadne do takto navozené kolektivní “hypnózy”, tím snadněji lze realizovat dávno naplánované transformace společenského pořádku.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 13 765,- Kč
Vybráno 39.32%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 091 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 4,76 out of 5)
Loading...
13 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)