avignpoliceFRANCIE
25.5.2021
Kategorie: Multikulturní soužití

Policisté volají po vojenské intervenci za účelem obnovení práva a pořádku ve Francii

Sdílejte článek:

SLOVANKA

Jsou to právě ti, kdo přicházejí nejčastěji do křížku s muslimskými gangy. Právě oni si nejlépe uvědomují situaci, do níž dospěla islamizovaná Francie.

Ve vzácném kroku se všechny policejní odbory ve Francii – celkem 14 organizací – dohodly na společné demonstraci ve středu 19. května před Francouzským národním shromážděním na protest proti násilí a vraždám, jehož jsou policisté stále více oběťmi. Svůj hněv také nasměrovali proti nadměrné shovívavosti soudců a nečinnosti politických vůdců.

Mnoho občanů se připojilo k demonstraci, aby je podpořilo, což vedlo k protestům až desetitisíců lidí. Mezi demonstranty byla zastoupena i většina politických stran a policii přišlo vyjádřit podporu i několik osobností, například herec Gérard Lanvin nebo novinář a spisovatel Éric Zemmour. Ministr vnitra Gérald Darmanin se na protestu pokusil připojit k policii, aby vyjádřil svou podporu, ale byl vypískán.

Poslední kapkou byla nedávná vražda policisty zastřeleného z bezprostřední blízkosti drogovým dealerem během kontroly v jižním městě Avignonvražda administrativní zaměstnankyně na policejní stanici Rambouillet nedaleko Paříže tuniským džihádistou. Nedávná soudní rozhodnutí také šokovala policisty a veřejnost, například slabé tresty vynesené v případu 13 mladých mužů, kteří v roce 2016 napadli a upálili zaživa policisty v jejich autě ve Viry-Châtillonu, také na předměstí Paříže.

Soudnímu systému ve Francii dominuje ultralevicová unie Syndicat de la Magistrature, jejíž členové podporují kulturu shovívavosti do extrémů a domnívají se, že vězení obecně není řešením. Dalším problémem je celkový nedostatek vězeňského prostoru, protože výstavba nových věznic byla pozastavena za předsednictví Macronova předchůdce a mentora Françoise Hollanda z ideologických důvodů, což znamená, že tresty jsou vykonány jen částečně nebo vůbec.

Někteří policisté plně sdílejí názory řady vojenských důstojníků, kteří v sérii otevřených dopisů nedávno varovali politickou třídu před rizikem občanské války ve Francii.

prvním dopise zveřejněném 14.5. přirovnali situaci ve Francii k tomu, co tito důstojníci viděli v Afghánistánu, Mali, Středoafrické republice a jinde. Důstojníci, kteří stojí za dopisem vysvětlují, že měli kolegy, kteří nabídli svůj život, aby zničili ten islám, kterému politici činí ústupky. A dále říkají: “Vidíme násilí v našich městech a vesnicích. Vidíme, jak se nenávist k Francii a její historii stává normou… Tyto symptomy jsme viděli v mnoha zemích v krizi. Míříme ke kolapsu. Ten předznamenává chaos a násilí a na rozdíl od toho, co tu a tam tvrdíte, tento chaos a násilí nepocházely od  armády, ale z občanského povstání.”

Kapitán Jean-Pierre Fabre-Bernadac, důstojník četnictva ve výslužbě, který byl iniciátorem prvního dopisu říká:

“Tohle je budíček. Je zřejmé, že tam ještě nejsme, ale dostáváme se k tomu. Naši kolegové v aktivních silách se snaží být vizionářští, jak jsme se snažili být v tomto otevřeném dopise, který jsme zveřejnili a který jsem napsal, aby vláda zohlednila tuto realitu. Budou konečně brát tyto skutečnosti v úvahu? Francie musí být dnes zachráněna. Musíme zachránit Francouze, kteří už to neunesou, kteří dosahují bodu nasycení. Teď se musíme společně rozhodnout, že budeme čelit nepříteli a bojovat s ním. Tento nepřítel má dvě formy: ideologickou formu s “dekonstrukcí” a “rasismem” a agresivní formu jak s islamismem, tak s těmito gangy předměstské špíny, které mezi sebou velmi často mají vazby. “

Zdá se, že mnozí policisté s tímto postřehem armády souhlasí. 13. května zaslalo prezidentu Emmanuelu Macronovi otevřený dopis dvaadevadesát policistů ve výslužbě. Zatímco dopis od aktivních důstojníků byl také podepsán asi 300 000 Francouzi, dopis napsaný policisty ve výslužbě dosáhl do dnešního dne více než 45 000 podpisů, včetně podpisů mnoha policistů, kteří jsou stále ve službě. V tomto dopise policisté žádají prezidenta Macrona, aby “udělal vše, co je v jeho silách, aby ukončil vážnou situaci, kterou Francie prochází, pokud jde o bezpečnost a veřejný mír. Dnes je autorita státu podkopávána násilnými menšinami. Zákony již nejsou vymáhány na ztracených územích republiky. ”

Dopis těchto policistů také varuje před riziky občanské války ve Francii, a to velmi jasně:

“Rostoucí počet útoků a násilných útoků proti našim policistům ukazuje odmítnutí našich republikánských hodnot, našich zvyků a našeho modelu společnosti v celých částech našeho národa. Brutální vražda jednoho z našich policistů v Avignonu je toho tragickým příkladem. Útoky na policejní stanice, které s otevřenou silou provádějí hordy ozbrojených osob a osob v kápích, se beztrestně šíří po celém našem území, násilí páchané na jednotlivcích se šíří do soukromí rodinných domů a jedinou reakcí na tyto zločiny proti silám zákona jsou soucitná zaklínadla, která zůstávají bez vlivu na každodenní život Francouzů. Jak jeden ministr vnitra poukázal na odchod z úřadu, země se rozdrobila na enklávy, kde lidé žili bok po boku a nyní žijí proti sobě v konfrontaci, která živí komunitarismus a ohrožuje občanský mír.”

Dříve, 6. května, policejní unie France Police – Policiers en colère – také poslala varování  francouzskému prezidentovi a vyzvala k použití armádních posil k “uzavření 600 ztracených území republiky s kontrolou a omezením vstupů a výstupů z těchto zón kontrolními stanovišti, založenými na izraelském modelu oddělení s palestinskými územími.”

Policejní odbory poté doporučily francouzskému prezidentovi, aby se inspiroval “brazilským a filipínským modelem v boji proti narkoteroru”, protože vysvětlují: “Prezidenti Bolsonaro a Duterte mají skvělé výsledky tím, že dali policii volnou ruku, aby převzala kontrolu nad oblastmi bez zákona. … S teroristy a drogovými dealery nemůže být žádný kompromis. Váhání, politická váhavost a další odkládání prospívá narkoteroristům.”

Pokud nebude jednat, varuje unie, Macron ukončí své funkční období “s nejhoršími bezpečnostními výsledky v novodobé historii”.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč

Celkem za měsíc: 13 432,- Kč
Vybráno 38.37%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 337 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (31 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
35 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)