POLICISTAMOTORKA
16.1.2019
Kategorie: Společnost

Policista nevinen. GIBS a státní zástupce zostudili státní aparát

Sdílejte článek:

PAVEL OPL

Ostudná kauza, která skončila dobře. Alespoň tentokrát. Ale stav bezpečnostních složek, orgánů činných v trestním řízení a obecný přístup k bezpečnosti v naší zemi je tragický a dále neudržitelný. Odvolací Městský soud v Praze definitivně osvobodil policistu, který služebním vozem ukončil šílenou jízdu motorkáře, při které ohrožoval obrovské množství lidí při své naprosto bezohledné jízdě v naší metropoli. Tento motorkář měl opakovaný zákaz řízení.


Ti, kteří nemají rádi policii, představte si, že by nějaký “magor” na motorce při rychlosti 145 km/hod. těsně míjel vaše blízké. Vás osobně, Vaše děti, Vaši manželku s kočárkem, Vaše špatně pohyblivé rodiče …

GIBS se patrně zbláznil, když chtěl odstíhat policistu, který se zachoval naprosto správně, což by měli všichni jeho pracovníci s ohledem na svoji předchozí praxi vědět. Honba za “čárkou” v tomto případě je naprosto nechutná. GIBS by měl řešit závažnou a latentní kriminalitu příslušníků bezpečnostních složek, které spadají do jeho kompetence, a ne si vyrábět účelové kauzy.

Situace v GIBSU je pro mne obrovským zklamáním. Je to orgán nepochybně potřebný, ale nesmí fungovat současným způsobem. Je mi to líto o to více, že v době jeho založení v něm na vedoucích postech pracovala řada skvělých lidí, které jsem dobře znal z dob mého působení u Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu služby kriminální policie a vyšetřování. Účelové personální rošády je bohužel dávno odvály.

Ovšem zcela ostudné je v této kauze i jednání státního zástupce, který tuto věc nezastavil, ačkoliv tak zjevně učinit měl. A tento člověk zcela ztratil soudnost a zvažuje dovolání v celé věci.
Skandálních pochybení orgánů činných v trestním řízení je přespříliš. Nyní bezpečnostní složky státu stíhají, šikanují a pronásledují slušné lidi a straní darebákům všeho druhu. To je naprosto nepřijatelný stav, který se musí rychle změnit.

Na evropské úrovni je potřeba kvalifikovaně vyřešit problematiku masové migrace. Sloužil jsem na “zelené hranici” počátkem 90. let, kdy probíhala masová migrace z oblasti Srí Lanky, kde zuřila občanská válka a Tamilští tygři masakrovali civilní obyvatelstvo. Exodus obyvatel se valil na náš kontinent a běženci (tak se jim tehdy oficiálně říkalo) mířili na západ. ČR pro ně byla pouze tranzitní zemí. Ovšem v té době byla migrace vnímána negativně a také se tak postupovalo. Přešel jsem na Ředitelství služby cizinecké a pohraniční policie Policejního prezídia ČR, kde se vymýšlely legislativní kroky a interní směrnice pro výkon služby, směřující k potlačení migrace a ztížení azylové a vízové politiky. Tyto kroky si dobře pamatuji a lze je velmi rychle zrealizovat.

Bezpečnostní složky potřebují jasná politická zadání pro výkon služby. Myslet si, že lidé a politické subjekty, který zoufalý stav bezpečnostních složek a obecně přístupu k bezpečnosti způsobili, udržují jej a profitují z něj, jej chtějí změnit, je naivní.

Současný stav EU je naprosto neudržitelný a je nezbytné, pokud stále ještě jsme její součástí, aby v evropském parlamentu byli lidé, kteří budou hájit národní zájmy jak po stránce politické, tak i odborné.

Autor: Pavel Opl

pavel-opl

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2019: *****

Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 350,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 1000,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Pavel Šána 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Mgr. Jana Lavičková 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Pavel Rliko 200,- Kč, Vlastimil 800,- Kč, Jan Rada 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Marie Kouklíková 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Petra Rohlíčková 300,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Petr Šantrůček 300,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč

Celkem za měsíc: 9 316,00 Kč
Vybráno 26.61%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 2 245 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (31 votes, average: 4,23 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
85 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.