13CHICAGO
16.4.2021
Kategorie: Společnost

„Policie v Chicagu zastřelila 13letého kluka!“

Sdílejte článek:

IVO CERMAN

Novinky.cz znovu šíří anarchistickou propagandu opsanou od amerických médií. Kde je spravedlnost pro policii?

V USA probíhá soudní proces s policistou, který při zásahu usmrtil slavného George Floyda, a krajní levice chystá na konec nové velké protesty. Bude to pokračování násilné kulturní revoluce, která neskončila ani s odchodem prezidenta Trumpa. Součástí mediální přípravy jsou medializované případy jiných takových policejních zásahů, které jsou vždy nějakým způsobem zkresleny a veřejnosti předloženy tak, aby podnítily emocionální nenávist k policii a získaly je pro anarchistickou představu o státu jako utlačovatelské instituci, kterou je třeba odstranit. Ochotně v tom pomáhají špinící novináři, kteří za to mají bezpracně získané „strhující příběhy“. Patří k nim i plagiátorská česká média Seznam Zprávy a Novinky.cz. Dnes Novinky.cz zveřejnily šokující zprávu „Policie v Chicagu zastřelila 13letého kluka, když se vzdával. Teď zveřejnila video.“ Autorkou je absolventka dějin umění Jitka Zadražilová, jež dle profilu ráda cestuje a napsala knihu Blondýna na cestách.

Co se stalo

Tím klukem má být Adam Toledo, který byl zastřelen při zásahu 29 III 2021. Není to tedy nový případ, ani nová zpráva. Pan Toledo má už vlastní heslo ve wikipedii.

Předně, chlapec velmi nevinný, byl ve skutečnosti ozbrojený. Jako každý slušný školák se procházel ve 2:30 v noci v zanedbané čtvrti Chicaga s dalším výtečníkem jménem Robert Romano a bavili se střelbou z pistole na kolemjedoucí auto. Střílel Romano. Jejich zábavu zaregistroval systém ShotStopper a vyrazila za nimi policejní hlídka.

Po příjezdu hlídky se Romano nechal zatknout, zatímco Toledo utíkal – ozbrojen – do postranní uličky. Kdyby neutíkal, nic by se mu nestalo. Celá diskuze je ve skutečnosti o tom, zda v milisekundě, kdy ho policista dohonil a vyzval, aby odhodil zbraň, ji opravdu odhazoval, nebo se naopak chystal střelit.

Kampaň, kterou proti policii vede tisková agentura Reuters, je založena na 14sekundovém videu z policistovy kamery, z něhož do fotografie vybrali záběr, na němž Toledo stojí s rukama vzhůru. Má to dokazovat, že v milisekundě výstřelu už zbraň nebyla v Toledových rukou, i když ty záběry v pohybu spíš dokazují, jak byla situace nepřehledná. V daný okamžik se v Toledově ruce něco zablesklo. Policista měl dle odborníků jen zlomek sekundy na to, aby učinil rozhodnutí, zda vystřelit či ne. Po výstřelu mu policista zavolal sanitku.

Manipulativní taktika

Titulek, který celou událost redukuje na sdělení, že „policie zastřelila kluka, který se vzdával“, je vědomě manipulativní. Zcela vědomě se zapojuje do kampaně krajní levice za odstranění demokratického státu, k čemuž jim útoky na instituci policie slouží jako záminka.

Stejně jako v jiných kampaních, které jsou jako přes kopírák, jde zde o to, že se zcela ignorují vnější okolnosti případu a předstírá se, že šlo o úmysl. Tedy, že policista ho chtěl zastřelit, přičemž se předstírá, že to měl chtít na základě svého rasismu – pro média se vybírají oběti s jinou než bílou barvou pleti – a dále, že ho směl zastřelit, jelikož policie je prezentována jako součást systému vědomého institucionálního útlaku. Tato taktika má zajímavou historii, která skutečně souvisí se snahou amerických komunistů diskreditovat v 50. letech demokratický stát. Ale to si nechám na jindy. V užším momentálním kontextu jde samozřejmě o mediální přípravu na protesty, které se chystají, až skončí proces s policistou Chauvinem.

Zdrojem je úřad pro protipolicejní propagandu

Jelikož jsem si ty informace taky musel dohledávat, došla mi při tom celá zrůdnost postupu manipulativní novinářky z Novinky.cz i politická motivace těch, od nichž opisuje. Zdrojem totiž není policie, jak mylně tvrdí Novinky.cz.

Zprávu rozšířila po světě tisková agentura Reuters. Ta ji ale převzala od záhadné instituce s názvem „Občanský úřad pro policejní odpovědnost“ (Civilian Office of Police Accountability), což je utopistická organizace vytvořená v roce 2016 městem na základě požadavků BLM. Má poskytovat jakousi amatérskou mediální kritiku policejní práce. I v tomto případě nezveřejnili jen „video s incidentem“, ale také video s výkladem advokátky Toledovy rodiny, která to lidem „správně zarámovala“. Je taky nasnadě, že právní stát by neměl provozovat instituce, které budou během vyšetřování kontroverzích kauz vydávat propagační videa s úmyslem ovlivnit veřejné mínění. Přesně toto je ale úkolem „Občanského úřadu“.

Chicagská kapitula BLM chce ve svém programu, aby se takovýto Občanský úřad dohlížející na policii stal postdemokratickým parlamentem. Jeho členstvo se má nejasným způsobem „volit dle čtvrtí“, nemají být „jmenováni buržoazií“. Chtějí také odklonit finance od policie k povídálkům, kteří přednášejí o whiteness a údajně převychovají obyvatelstvo.

Výsledkem je, že v čele utopistického úřadu je herečka (!) Angela Hearts-Glass, která předtím získala kvalifikaci tím, že hrála v seriálu Police Chicago. Ovšem je černošské rasy. Občanský úřad si totiž očividně nevybírá zaměstnance dle kvalifikace, nýbrž rasového původu. Dle veřejné tabulky je jich 42% bílých, 44% černých, a tak je to v pořádku. Jedna čtenářka mi psala, proč považuji tento nově vznikající systém za novou formu rasismu. Snad to teď je trochu jasnější.

Článek v Novniky.cz je pak psán dle zásad špinící žurnalistiky pozpátku. Začíná tím, co se stalo na konci, aby šokoval čtenáře a emočně mu vypnul mozek. Pak jde po událostech zpátky, takže to, že oba výrostci na ulici stříleli se dozvíte až na konci a vypadá to jako naprosto nedůležitá informace.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč

Celkem za měsíc: 11 700,00 Kč
Vybráno 33.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 186 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
36 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)