DEMOPRAHA
20.10.2020
Kategorie: Společnost

Policie odvedla skutečně skvělou práci…

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝ…ne nepodobnou té v lednových dnech roku 1989. Nedělní demonstrace na Staroměstském náměstí byla předčasně násilně ukončena. Od počátku bylo jasné, že nejde o klasickou akci. Je zvláštní doba, kdy se téměř hovoří o vyhlášení stavu, kterému se za 2.světové války říkávalo Stanné právo. Ministrem zdravotnictví, který momentálně velí České republice, je bývalý voják z povolání. Z jeho kanceláře tak postupně vypadávají nařízení, o jejichž smyslu lze úspěšně pochybovat. Nelze očekávat nic dobrého.

Nedělní demonstrace na Staroměstském náměstí byla předurčena ke konfliktu. Byla namířena proti sporným opatřením týkajících se covidu 19. Omezování společenského a sportovního života dosahuje extrému. Přestože se ví, že spolehlivost veškerých testů na koronavir je mizerná, roušky více škodlivé než účinné a ekonomika v místech, ze kterých ji startovat bude těžší než roztlačit nefungující vysavač, Prymula nadále s požehnáním Hradu utahuje šrouby. Nemocnice jsou částečně skutečně zaplněné, většinou však bezpříznakovými pacienty, úmrtnost obyvatelstva nestoupá i přes ignoraci vážných případů jiných onemocnění a hysterie kolem smrtnosti těch covidových, což platí pro celý svět.

Obchod se strachem však jede na plné obrátky, důkazem je momentální rozepře mezi Prymulou a odborníky odkazující na celoplošné testování. Ministr by rád prosadil testy, které nakoupil on, ovšem s tučným bakšišem pro minimálně dva členy vlády, odborníci však protestují, protože jsou ještě méně spolehlivé než ty jimi prosazované. A to jsou v záloze nákupy zbytečných vakcín. Takže situace musí být dostatečně dramatická na to, aby lidé sami v obavách o svůj život podvolili všemu, co plukovník vymyslí. Část občanů si uvědomuje neúnosnost situace s tragikomickým nádechem, kdy 10 milionů lidí poslouchá jednoho bezedného nýmanda se suitou ovlivněných přisluhovačů včetně médií a nechají se rozeštvat na dva nesmiřitelné tábory. Jedni odmítají uznat doktrínu o smrtelné infekci. Zbývající žijí v obavách o své zdraví a často se dostávají do stavu fanatismu a šílenství projevujícími se nenávistí ke každému, kdo nesdílí jejich obavy. Dokonce až tak, že končí stará přátelství a svazky. A i o to tady jde.

Za této konstelace se zdá pořádání demonstrace nedomyšlené. Vystrašených rouškařů a vystresovaných občanů z šílených čísel cucaných z nekvalitních testů a doplněných často vymyšlenými úmrtími s covidem je momentálně dost na to, aby demonstranti vystupující proti opatřením vlády narazili na odpor i tam, kde by za jiné situace měli podporu. Rozeštvanost národa je natolik extrémní, že by i bez přispění policie mohlo docházet k fyzickému násilí mezi tolerantními popírači nebezpečnosti covidu a přímo fanaticky rozjitřenými obránci údernosti samotného koronaviru. Nelze tedy očekávat přílišnou solidaritu od těch, kteří demonstrovat prostě nepřišli. Což dává hamáčko-prymulovskému komandu daleko větší prostor při akci.

Přestože se na Staroměstském náměstí sešlo dost slušných lidí, na straně policie byla využita taktika provokatérů v civilu. Rozpoutat vřavu už pak není problém, davová hysterie nikdy nezklame. Zvláště, když kordóny těžkooděnců zablokovaly východy z náměstí. Pořádat demonstraci v pasti nebyl dobrý nápad. Zvláště, když taktika známá z roku 1989 je pořád stejná. Včetně těch provokatérů instruovaných před zásahem. A protože se demonstrace zúčastnili i mladí, kteří jsou chytlaví a k taktice uličního boje postrádají zkušenosti a rozum, nemohlo to v neděli skončit jinak než zatýkáním a zraněnými. Vzhledem k načasování navíc přijdou dvojnásobné tresty. Takže už víme, proč byl vyhlášen tento výjimečný stav. Nicméně demonstrace není to, co si elity představují. Stát na místě, potichu, čekat na konec. Nikoliv, je od toho, aby lidé nahlas projevili svůj názor. I za cenu určité míry konfliktu. Protože jen tak získáte pozornost a až čas ukáže, bude li mít stoupající či klesající tendenci. To i přes tendenční informování v médiích, která z nespokojených udělala agresivní rowdies.

Vendetou Prymuly za nedělní protesty v Praze je nařízení od středy týkající se dalšího rozšíření nošení roušek. To má ještě více naštvat jedny odmítající vdechovat vlastním tělem vyloučené jedy a utvrdit druhé ve spásu jdoucí shora v podobě ochránce Prymuly, věštce Flégra a vizionáře Gatese. Současně vyrazí do ulic policisté s pokutovými bloky. Teď už jde do tuhého. Skončila diskuse, nastoupilo gestapo a budou tresty za projev odporu. Opravdu Vám prováděcí rozkazy nepřipomínají praktiky STB, udávání a socialismus? Chybí už jen Lidové milice, tentokrát složené třeba ze zarputilých vyznavačů roušek. Obloukem se i díky koexistenci s EU vracíme k socialismu a řádu, který už starší generace jednou zažila, ta nejstarší dokonce 2x. No, a paradoxem zůstává, že boj se zveličovaným virem je stále tak neúspěšný, drahý a odstrašující. Úspěchy nikde, Romane a Andreji. Dokonce ani když Vašemu komandu a jeho práci tleská stále méně rozumný Miloš a obrovský dav vyděšených. Není už to moc nápadné?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Anonym poštou 222,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Petr Čermák 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ludmila Kárská 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Vítězslav Nováček 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč, Marie Kouklíková 300,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč

Celkem za měsíc: 20 371,00 Kč
Vybráno 58.20%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 164 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (39 votes, average: 4,33 out of 5)
Loading...
politicon.cz
61 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.