the-police-state-rising
25.4.2016
Kategorie: Společnost

Policejní stát a šikana občanů

Sdílejte článek:

PAVEL MAKOVEC 25|04|2016

Každodenní drobná šikana represivních orgánů státu, na kterou si občané zvykli již za starého režimu, umožní plynulý přechod na policejní stát. Nejhorší je, že většině občanů tato šikana nejen ani nevadí, ale dokonce ji schvalují.

Dnes ráno v 8 hodin, jsem byl cestou z venkova do Prahy, podroben důkladné silniční kontrole. Důkladnost kontroly byla asi vyvolána mým dotazem na příslušníka policie, který mě zastavil, zda nepotřebují s něčím pomoci, případně ochránit. Odvětil, že se jedná o silniční kontrolu a žádnou pomoc ani ochranu nepotřebují. Dokonce prý ani nepátrají po žádných zločincích nebo teroristech. Navíc se ani nechystá žádné zvláštní opatření proti případným běžencům na hranicích našeho hlavního města Prahy. Prý to ani nijak nesouvisí s Putinem, Obamou, Si Ťin-pchingem, Babišem, Merklovou, Sobotkou nebo někým jiným stejně významným…

Smysl takových kontrol v sobotu ráno na prázdné okresní silnici mezi Třebotovem a Radotínem mně skutečně uniká. Jel jsem naprosto v souladu s dopravními předpisy povolenou rychlostí, zánovním vozidlem tovární značky Škoda, byl jsem řádně připoután, za jízdy jsem netelefonoval (používám hands free), před jízdou jsem nepožil, mám platnou STK, povinné i havarijní pojištění, lékárničku (rovnou dvě), zelenou kartu, občanský i řidičský průkaz, malý technický průkaz (velký se prý vozit nesmí, ale pokud jej bude policie vyžadovat, tak jej budu poctivě vozit), rezervu, svítí mně všechna světla, nemám sjeté pneu, dokonce i stěrače stírají, a přesto vše výše uvedené, s výjimkou stěračů, bylo podrobeno důkladné policejní kontrole. Ani na můj dotaz, komu svým jednáním pomáhají, případně koho a před čím chrání, jsem nedostal uspokojivou odpověď, stejně jako na moje dotazy, zda skutečně nemají nic jiného důležitého na práci než nesmyslnou buzeraci a jestli si dostatečně uvědomují, že jsou placeni z daní poctivých občanů, kterým by měli sloužit, stejně jako všichni ostatní státní zaměstnanci a politici.

Nejsem již nejmladší a čas, kterým mám tady na Zemi vymezen není bohužel nekonečný a každá minuta neřkuli 5 nebo 10 minut je mně příliš vzácných a drahých, než abych je trávil nesmyslnou buzerací od Policie České republiky. Nesmyslných kontrol a buzerace jsem si užil dost za starého režimu od Veřejné bezpečnosti (dobový název pro policajty). Dnes v době elektronické komunikace a existence databází všech možných informací, má policie možnost si během okamžiku zjistit, zda jsem držitelem platného řidičského oprávnění, zda má vozidlo platnou STK a je pojištěno nebo jestli nejsem třeba mezinárodně hledaná osoba. Proč musím předkládat nějaké plastové kartičky, případně zelené papírky (tím nemyslím dolary), skutečně nevím a neví to nejspíše ani řadoví příslušníci policie (což bych jim prominul), ale obávám se, že to neví ani jejich velitelé, včetně policejního prezidenta a ministra vnitra (tomu jsem to prominul již dávno…).

Ani nevím, kdo těm policistům vydal rozkaz k provádění silničních kontrol ve stylu výše uvedené nebo jestli je to jejich osobní iniciativa. Byl jsem na vojně (sic za starého režimu), a tak vím, že u ozbrojených složek se vše děje na základě rozkazů nadřízených velitelů a pro osobní iniciativu tam žádný velký prostor není. Ke cti příslušníků policie, kteří mě na základě něčího rozkazu dnes buzerovali (bezdůvodná kontrola není ničím jiným než buzerací) slouží, že se chovali slušně, pozdravili při setkání i rozloučení a dokonce mně popřáli šťastnou cestu. Doufám, že nebudou mou kritiku brát osobně a spíše se zeptají svých nadřízených, jestli by pro ně neměli příště nějakou smysluplnější činnost než buzeraci slušných občanů, řádně platících daně. Námětů na to, co by měla policie ve své činnosti zlepšit, je téměř nekonečné množství.

PS: Pokud si občané nechají líbit drobné denní nesmyslné buzerace nebo je budou dokonce schvalovat, tak se potom nesmí divit, až se jednoho dne probudí v policejním státě jménem Česká republika (pro cizince zkráceně Czechia). Excesy policie, kterých jsme byli svědky v minulých dnech v souvislosti s návštěvou čínského prezidenta, by se mohly stát každodenní normou.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2019: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Eva Myslivečková 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Marie Fulková 100,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Petr Pisan 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ludmila Karská 300,- Kč, Petra Rohlíčková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jana Hašlarová 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloš Kraus 300,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Šmrha 100,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Soňa Holcová 200,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč

Celkem za měsíc: 13 147,00 Kč
Vybráno 37.56%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 51 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,39 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
12 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.