the-police-state-rising
25.4.2016
Kategorie: Společnost

Policejní stát a šikana občanů

Sdílejte článek:

PAVEL MAKOVEC 25|04|2016

Každodenní drobná šikana represivních orgánů státu, na kterou si občané zvykli již za starého režimu, umožní plynulý přechod na policejní stát. Nejhorší je, že většině občanů tato šikana nejen ani nevadí, ale dokonce ji schvalují.

Dnes ráno v 8 hodin, jsem byl cestou z venkova do Prahy, podroben důkladné silniční kontrole. Důkladnost kontroly byla asi vyvolána mým dotazem na příslušníka policie, který mě zastavil, zda nepotřebují s něčím pomoci, případně ochránit. Odvětil, že se jedná o silniční kontrolu a žádnou pomoc ani ochranu nepotřebují. Dokonce prý ani nepátrají po žádných zločincích nebo teroristech. Navíc se ani nechystá žádné zvláštní opatření proti případným běžencům na hranicích našeho hlavního města Prahy. Prý to ani nijak nesouvisí s Putinem, Obamou, Si Ťin-pchingem, Babišem, Merklovou, Sobotkou nebo někým jiným stejně významným…

Smysl takových kontrol v sobotu ráno na prázdné okresní silnici mezi Třebotovem a Radotínem mně skutečně uniká. Jel jsem naprosto v souladu s dopravními předpisy povolenou rychlostí, zánovním vozidlem tovární značky Škoda, byl jsem řádně připoután, za jízdy jsem netelefonoval (používám hands free), před jízdou jsem nepožil, mám platnou STK, povinné i havarijní pojištění, lékárničku (rovnou dvě), zelenou kartu, občanský i řidičský průkaz, malý technický průkaz (velký se prý vozit nesmí, ale pokud jej bude policie vyžadovat, tak jej budu poctivě vozit), rezervu, svítí mně všechna světla, nemám sjeté pneu, dokonce i stěrače stírají, a přesto vše výše uvedené, s výjimkou stěračů, bylo podrobeno důkladné policejní kontrole. Ani na můj dotaz, komu svým jednáním pomáhají, případně koho a před čím chrání, jsem nedostal uspokojivou odpověď, stejně jako na moje dotazy, zda skutečně nemají nic jiného důležitého na práci než nesmyslnou buzeraci a jestli si dostatečně uvědomují, že jsou placeni z daní poctivých občanů, kterým by měli sloužit, stejně jako všichni ostatní státní zaměstnanci a politici.

Nejsem již nejmladší a čas, kterým mám tady na Zemi vymezen není bohužel nekonečný a každá minuta neřkuli 5 nebo 10 minut je mně příliš vzácných a drahých, než abych je trávil nesmyslnou buzerací od Policie České republiky. Nesmyslných kontrol a buzerace jsem si užil dost za starého režimu od Veřejné bezpečnosti (dobový název pro policajty). Dnes v době elektronické komunikace a existence databází všech možných informací, má policie možnost si během okamžiku zjistit, zda jsem držitelem platného řidičského oprávnění, zda má vozidlo platnou STK a je pojištěno nebo jestli nejsem třeba mezinárodně hledaná osoba. Proč musím předkládat nějaké plastové kartičky, případně zelené papírky (tím nemyslím dolary), skutečně nevím a neví to nejspíše ani řadoví příslušníci policie (což bych jim prominul), ale obávám se, že to neví ani jejich velitelé, včetně policejního prezidenta a ministra vnitra (tomu jsem to prominul již dávno…).

Ani nevím, kdo těm policistům vydal rozkaz k provádění silničních kontrol ve stylu výše uvedené nebo jestli je to jejich osobní iniciativa. Byl jsem na vojně (sic za starého režimu), a tak vím, že u ozbrojených složek se vše děje na základě rozkazů nadřízených velitelů a pro osobní iniciativu tam žádný velký prostor není. Ke cti příslušníků policie, kteří mě na základě něčího rozkazu dnes buzerovali (bezdůvodná kontrola není ničím jiným než buzerací) slouží, že se chovali slušně, pozdravili při setkání i rozloučení a dokonce mně popřáli šťastnou cestu. Doufám, že nebudou mou kritiku brát osobně a spíše se zeptají svých nadřízených, jestli by pro ně neměli příště nějakou smysluplnější činnost než buzeraci slušných občanů, řádně platících daně. Námětů na to, co by měla policie ve své činnosti zlepšit, je téměř nekonečné množství.

PS: Pokud si občané nechají líbit drobné denní nesmyslné buzerace nebo je budou dokonce schvalovat, tak se potom nesmí divit, až se jednoho dne probudí v policejním státě jménem Česká republika (pro cizince zkráceně Czechia). Excesy policie, kterých jsme byli svědky v minulých dnech v souvislosti s návštěvou čínského prezidenta, by se mohly stát každodenní normou.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč

Celkem za měsíc: 11 594,- Kč
Vybráno 33.12%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 220 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,39 out of 5)
Loading...