22.9.2014
Kategorie: Multikulturní soužití

Polemika s opěvovateli multikulturního obohacování

Sdílejte článek:

OD: JURAJ POLÁČEK 22|09|2014

V novinách SME vyšel článek Benjamina Abtana, prezidenta Evropského antirasistického hnutí, který vyjadřuje přesvědčení, že prosperita Evropy plně závisí na míře přistěhovalectví. Že bez “čerstvé krve” se nebude moci Evropa dále rozvíjet a proto je třeba udělat všechno možné pro to, aby imigrace nejenže nestagnovala, ale naopak abychom radostně a s nasazením všech prostředků sem dotáhli co nejvíce přistěhovalců. A že jen takový postoj umožní prohloubit demokracii, podpoří inovace a ekonomiku.

 

 

S prominutím, větší hlouposti si nepamatuji od dob komunismu.

 

Je evidentní, že do Evropy dnes nikdo nejde budovat demokracii, ale jsou to ekonomičtí imigranti. V první řadě se chtějí mít dobře.

 

V lepším případě mají nějaké základy – pracovní, kulturní, jazykové. V horším případě nevědí nic, jsou kulturně úplně mimo, takže jsou nezaměstnatelní, odkázáni na živoření na okraji společnosti a po čase jejich frustrace narůstá. V nejhorším případě sem přicházejí za účelem doslova se přisát na štědrý sociální systém Evropy. Případ Turecké menšiny v Německu, kde 80% lidí nemá trvalou práci je varující …

 

 

Většinou jsou přistěhovalci ze zemí Afriky a Blízkého či Středního Východu integrovatelní jen těžko, v dnešní době, kdy se imigrantské komunity zvětšily na homogenní ghetta, které ztížily proces imigrace, jen zvětšují počet nepřizpůsobivých. Evropa má problém zaměstnat vlastní lidi, nezaměstnanost mladých dosahuje desítky procent. V takové situaci jsou noví imigranti prostě navíc.

 

Evropě, evropské kultuře a ekonomice masové neselektivní přistěhovalectví nepřináší nic – jen chaos, vzpoury, likvidaci původní kultury a jejich ekonomický přínos je záporný. Celá politika podpory tohoto procesu je jen o zvýšení vlivu podobných organizací, jaké jsou podobně té z článku a samozřejmě jsou to vítané voličské posily levicových stran. To se jasné ukázalo v Anglii, kde Labour Párty přiznala, že její podporou imigrace šlo o zvýšení preferencí nebo naposledy v Norsku, kde je politika levicové strany cíleně zaměřena na “zlikvidování rasových a kulturních předsudků” a odstranění jakýchkoliv překážek nových imigrantů. V Anglii přišli na to, že tato politika likviduje sociální systém a začínají výrazně omezovat možnosti imigrantů, v Norsku bohužel objevili nová ložiska plynu – tam je (finanční) prostor na pár milionů dalších nových “spoluobčanů”.

 

Námitka, že když se neotevřeme imigrantům, čekají Evropu těžké časy, a že je třeba zachovat a zvýšit tempo imigrace a investovat čas, finance a úsilí k odstranění problémů vychází ze špatného předpokladu. A to že imigranti jsou vždy posilou ekonomiky. Pokud však bude naopak jejich přínos záporný, tak dojde ke snižování ekonomické výkonnosti a kolapsu všeho co je odvozeno z hospodářského potenciálu.

 

Při současné neřízené imigraci, když se do Evropy valí všechno co má zdravé nohy a ruce, ale v podstatě neumí nic, co by jim pomohlo v jejich uplatnění se na pracovním trhu (jazyk, schopnosti, dovednosti, znalosti, pracovní návyky) musíme počítat s kolapsem sociálního systému, se snižováním úrovně školství, vědy, výzkumu a přepadem životní úrovně. Je absurdní předpokládat, že dnes se k nám stěhují lidé, kteří budou přispívat na budoucí evropské důchody.

 

Je mnoho příkladů, kdy je vidět jak si v rámci politické korektnosti Evropané sami podřezávají větev pod sebou. Thilo Sarrazin (špičkový člen SPD a člen předsednictva Německé banky) napsal knihu “Německo páchá sebevraždu” , kde na číslech dokládá jak multikulti zabíjí německu vzdělanost a jak upadá německá kultura. V článku na blogu ukazuji jak se taková cesta do pekla (viz práce našich neziskovek a sluníčkových hnutí …) vyrábí kdekoliv.

 

S nastupujícím islámem se budou prohlubovat rozpory mezi požadavky fundamentálního islámu a možnostmi systému. Heslo “Islám je řešení” rozhodně neplatí pro ekonomiku. Tam je to kontraproduktivní, protože preference jakýchkoli hledisek a řešení před přirozenými ekonomickými je vždy méně efektivní, nebo až s degradačním výsledkem.

 

Demografický problém je vážný, ale osobně si myslím, že řešitelný vnitřními silami Unie. Namísto stovek miliard na sociální benefity přistěhovalcům a jejich (i tak neefektivní) začleňování do společnosti, třeba stimulovat zakládání tradičních rodin s více dětmi původní populace, podporovat ženy na mateřské, usnadňovat bytové problémy mladých lidí apod. Unie jako vždy při definici svých řešení dívá přes ideologické prizma multikulturalismu (což je jen jiný název pro kulturní marxismus) a není ochotna se pravdě podívat do očí. Proto jsem maximálně skeptický při odhadu budoucího vývoje.

 

 

Řešení typu – imigraci třeba “rozhodit” do ostatních zemí Unie je prostě směšné. Od roku 2015 se mají v rámci společné azylové politiky Unie zavádět rovné podmínky ve všech zemích – tj stejné příspěvky a programy pro “integraci”, stejná povinnost ubytování, povinnost ukončit azylové řízení do šesti měsíců, stejné “právo na práci”, stejná sociální politika apod. Tj. namísto tvrdé selekce přistěhovalců bude problém jen rozmazávat napříč celou Unií za zvýšení finančních nároků.

 

Pokud vím, tak se připravuje zavádění průkazů na základě biometrických údajů. Podrobnosti dnes nevím, ale moje představa je taková, že imigrant bude v rámci rozdělování imigračních kvót na základě centrální evidence umístěný například do Česka nebo na Slovensko za stejných podmínek jako v Německu – benefity, jazyková příprava, ubytování, školy apod. Takže pokud bude chtít pobírat podporu a v bruselské evidenci bude mít záznam, že je přidělen sem, bude zde zřejmě muset zůstat.

 

Mimochodem, v ČR i na Slovensku si neumíme poradit s integrací tradiční menšiny, která se od nás příliš neliší po žádné stránce (kulturní, náboženské, jazykové) a známe ji skrz naskrz na základě staletých zkušeností. Už vidím, jak budeme integrovat desítky tisíc kulturně zcela nekompatibilních lidí, kteří navíc často integraci a priori odmítají na základě své náboženské či kmenové výlučnosti. Jsem realista, takže děkuji, neprosím.

 

ZDROJ: Juraj Poláček

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2019: *****

Milan Tahovský 1000,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Petr Macura 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Radek Mrňa 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Jitka Rytířová 800,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Věra Heyduková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč

Celkem za měsíc: 4 705,00 Kč
Vybráno 13.44%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 3 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-banner
11 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.