zeman12019
21.9.2019
Kategorie: Politika

Polčák: Zemana vyřeší příroda

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonEuroposlanec Stanislav Polčák není prvním, který si přeje smrt Miloše Zemana. Něco velmi podobného prohlašoval nedávno režisér Václav Marhoul na iDnes.

Europoslanec Stanislav Polčák přebil meditování prezidenta Miloše Zemana o využití práva abolice na TV Barrandov a na svůj účet na twitteru napsal toto:

„Už víme, jaký je plán. Když státní zástupci sporně zastaví řízení, je vše ok. Pokud by náhodou nejvyšší reprezentant rozhodl opačně, prezident vše zastaví. Jeden Zeman hrozí tomu druhému. To by dramatik Havel nevymyslel. Kopanec právnímu státu přímo do zadnice,“

„Doufám, že nejvyšší státní zástupce rozhodne o zrušení usnesení městského státního zastupitelství až v samém závěru lhůty. Můžeme si jen přát, že souboj Zeman vs. Zeman do té doby rozhodne příroda,“ pokračoval Polčák v psaní.

Europoslanec doufá, že vláda abolici odmítne schválit. Nastal čas, kdy dostává klíčový úkol ČSSD.

Stanovisko Polčáka je pozoruhodné z několika důvodů. Tím prvním je, že státní zástupci na Městském státním zastupitelství zastavili trestní stíhání Andreje Babiše „sporně“. Polčák se ani nesnaží o vyjádření toho, že rozhodnutí „respektuje“. On ho podobně jako piráti nerespektuje. O stanovisku Zemana k případu zastaveného stíhání premiéra jsem se vyjádřil zde. Jde bezesporu o nátlak. V případu Čapího hnízda však bylo tolik „kopanců do zadnice právnímu státu“, že se mi tento poslední nezdá ani tak moc přehnaný. Již od počátku kauzy totiž existovaly jasné důkazy o tom, že udržování kauzy v éteru je zájmem protizemanovské a protibabišovské aliance politiků od ČSSD až po ODS a STAN. Téma trestně stíhaného premiéra znělo v jejich uších velmi libě a o ničem jiném se jejich politika ani netočila.

Pokud Polčák Pavlu Zemanovi radí, aby rozhodnutí oddálil právě až na tři měsíce a pak toto rozhodnutí svých podřízených zrušil, je rovněž podobně návodné, jako Zemanův postoj. Pokud ho navíc doplní tím, že během těchto tří měsíců „vyřeší Zemana příroda“ ( a bude pokoj – což dodávám já), je to skutečně velmi statečný politický postoj.

V obecné rovině bych totiž rád Polčákovi vzkázal něco velmi podstatného a tisíciletou historií ověřeného zákona přírody. Vše dnes živé jednou příroda „vyřeší“, někoho či něco dříve, někoho později, ale zákonům života a smrti se nevyhne skutečně nikdo. Spoléhat v demokratické společnosti na smrt politika, se kterým se názorově rozcházím, je velmi nechutné. Nepřeji nikomu nic zlého, ale upozorňuji na to, že je to v obecné rovině (pokud stále ještě můžeme či smíme(?) euroamerickou civilizaci považovat za křesťanskou) rouhání proti božím zákonům.

Zatímco prezident Zeman má skutečně Ústavou danou pravomoc udělovat milosti (jakkoliv jde o jistý archaismus z dob vlády monarchů), spoléhat na „vyřešení“ problému s prezidentem na přírodu je hluboká rána pod pás všem aktivním politikům a političkám. A opět jen musím připomenout, že něco velmi podobného probíhá velmi viditelně v USA, kde se odpůrci amerického prezidenta také vyjadřují v tomto smyslu (upozorňují na věk Donalda Trumpa jako na překážku „správného“ výkonu prezidentského úřadu).

Panu Polčákovi bych jen připomenul, že příroda občas „vyřeší“ i problém s mnohem mladšími lidmi, než je náš současný prezident. Rozhodně mu nepřeji nic zlého, nic zlého by ale neměl přát ani on jiným.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2019: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Eva Myslivečková 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Marie Fulková 100,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Petr Pisan 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ludmila Karská 300,- Kč, Petra Rohlíčková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jana Hašlarová 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloš Kraus 300,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Šmrha 100,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Soňa Holcová 200,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč

Celkem za měsíc: 11 764,00 Kč
Vybráno 33.61%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 865 times, 3 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 3,82 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
44 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.