svbures
27.6.2019
Kategorie: Politika

Pokud voličům ANO je třeba otevřít oči, potom kdo jim je má otvírat?

Sdílejte článek:

LUBOŠ ZÁLOM

lubos-zalom8847970_0Další a další zástupci kulturní fronty se vyjadřují k protestům proti Babišovi. Např. Bára Basiková: “Voliči ANO jsou ovládáni dezinformacemi. […] Ti lidé vůbec neznají pravdu, protože jsou obelháváni a je potřeba jim otevřít oči.” A já s ní souhlasím! Voliči ANO jsou skutečně ovládáni nepravdivými informacemi. Např. o tom, že stát lze řídit jako firmu. Nebo o tom, že inkluze ve školství je nutná. Nebo o tom, že živnostníci kradou. Nebo třeba že je správné zakázat kouření v soukromých hospodách. To všechno jsou teze, které utvářely a utváření celkovou politiku hnutí ANO. Není to něco, co se objevilo během posledních měsíců. Pokud tyto nepravdy, manipulace a překrucování nyní někomu vadí, kde byl posledních osm let?

Dezinformace však není něco, na co by měl monopol premiér Babiš a hnutí ANO. Všechny kolektivistické strany naší politické scény, od ODS až po komunisty, staví na nepravdivých tvrzeních. Mnohé z nich dokonce s hnutím ANO sdílejí – např. dlouholetý člen ODS pan Boris Šťastný, jeden z hlasitých zastánců zákazu kouření v soukromých hospodách, by se jistě na této věci shodl s ministrem zdravotnictví Vojtěchem, jmenovaným právě hnutím ANO. Nepravdy, kterými svoje voliče krmí všechny parlamentní strany, by zaplnily celou knihu: Evropská unie je původcem a zárukou míru v Evropě! Živnostníci jsou paraziti na sociálním systému! Panuje zde klimatická krize a musíme s tím něco dělat! Stát musí pobízet ekonomiku! Je třeba zajistit trvale udržitelný rozvoj! Ve Švédsku mají nejvyšší životní úroveň na světě! Komunismus je demokratický systém! Je třeba zajistit sociální soudržnost!

Pokud voličům ANO je třeba otevřít oči, potom kdo jim je má otvírat? Ti, kteří jsou sami obětí dezinformací ze strany jiných politických uskupení? Nebo snad ti, kteří tyto dezinformace a lži sami používají ve svůj prospěch? Co ví např. paní Basiková o ekonomii. Jak kompetentní je v otázkách politické filozofie nebo i filozofie obecně? Jak jsou v těchto tématech kompetentní další umělci, od Svěráka až po Uhlíře (nic proti nim – ale pokud chce člověk formulovat sebevědomé pravdy o ideových a politických otázkách, a ovlivňovat lidi, je třeba o tom také něco vědět; v opačném případě je to stejně směšné, jako kdybych dejme tomu já vylezl na jeviště a chtěl bych bez sebemenší průpravy a vzdělání zpívat místo Basikové ve skupině Stromboli nebo hrát v Divadle Járy Cimrmana hlavní roli ve hře Záskok místo Svěráka)?

Otevřít oči voličům, všem, to je oč tu běží. Jenže nástrojem takového prozření není Letná. Je to především racionální filozofie a etika. Pokud by většina lidí přijala správnou, racionální filozofii (a ono není zas tak těžké ji v základech pochopit, právě proto, že je přísně racionální), potom by Babiš splakal na výdělkem. Spolu s ním by ale plakali všichni Kalouskové, Schwarzenbergové, Polčákové, Bartošové nebo Hamáčkové a Okamurové. Protože stejně jako Babišova, i jejich politická kariéra závisí na tom, že lidé, voliči, mají zavřené oči.

Autor: Luboš Zálom, fb

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2019: *****

František Šmíd 600,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 350,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marie Švajdová 200,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Luděk Kurka 100,- Kč

Celkem za měsíc: 4 772,00 Kč
Vybráno 13.63%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 338 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 4,12 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
32 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.