UKRAJINAVALKAWAR
24.11.2021
Kategorie: Politika

Pokud to má Ukrajina nahnuté…

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Tak jsme se zase dozvěděli, že zlé a diktátorské Rusko pod vedením šíleného a krvežíznivého gosudara Putina chystá útok proti hodné demokratické Ukrajině plné mírumilovných banderovců a ještě hodnějších oligarchů, kteří tak nesmírně touží po demokracii amerického střihu. Útok přijde koncem ledna nebo začátkem února, hned jak se ochladí, protože to je z nějakého mně nepochopitelného důvodu ten nejlepší čas k útoku. Když je -30°c, tak nastává ta pravá chvíle pro invazi. 

Tohle jsme si mohli přečíst prakticky ve všech pravdomluvných médiích, která citovala šéfa ukrajinské tajné služby. Antiruské servery to doprovodily i výčtem techniky a vojáků, které Rusko soustřeďuje u Ukrajinských hranic a samozvaní kovaní experti, kteří vždy mluví pravdu a nic než pravdu k tomu dodali spoustu podrobností. Jako že útok přijde z Donbasu, Krymu i Běloruska. Zaznamenal jsem dokonce zajímavé věci – články o tom, jak se Rusko rozpadá, jaký tam je marast, jak se tam nedá žít a hned vedle toho článek o tom, jak Ruská armáda během několika dní obsadí Pobaltí a jak NATO nemá šanci… Samozřejmě to šéfredaktorovi vůbec nepřišlo jako protimluv. 

U Kmenty na Fóru jsem si přečetl dalekosáhlou analýzu o ruských plánech a záměrech a měl jsem z toho pocit, že se tady už fakt všichni zbláznili… 

Já sám jsem před časem napsal, že po rozhovoru s ukrajinskou částí mé rodiny jsem měl také pocit, že se něco chystá, protože tentokrát je opravdu příliš velké ticho. Kolem Doněcka se střílí ostošest, obě strany se jako obvykle obviňují z eskalace násilí, Rusko opravdu drží v pohotovosti spoustu vojenských jednotek a veškerá cvičení se v poslední době zaměřují na koordinaci a vysokou mobilitu. Ukrajina si zase trénuje svoje turecké bezpilotníky a zkouší si azerbajdžánskou taktiku. 

A náš demokratický Západ samozřejmě kritizuje Rusko za provokace a eskalaci násilí. 

Tož to zkusíme po Vidlácku…  takový stratég jako u Kmenty… to umím taky:  

1. Pokud se Putin rozhodl skoncovat s Ukrajinou, tak tam nemusí vjíždět. Stačí aby tam podnítil příslušné oligarchy a Ukrajina se rozpadne sama. Ruská armáda rozhodně  nebude dělat invazi, ale nastolovat pořádek. Nejprve přijde vhodná záminka, pak nepokoje, pak povstání, pak krveprolití, pak různé druhy Majdanů a pak teprve překročí hranice Ruské jednotky, aby vítány obyvatelstvem ukončily vraždění a chaos. 

2. V dnešní době se každá válka vždycky začíná bordelem.  Na dnešní Ukrajině se dá udělat takový brajgl, že se v tom nikdo nevyzná. To aby hoši z NATO byli řádně vykolejeni, nevěděli co si mají myslet a pak už jen zpětně zjistili, že se tam pohybovali zelení mužíčci, kteří se postarali, aby ukrajinská armáda ideálně ani nevyjela z kasáren. Ruská rozvědka ví o Ukrajině všechno. Všude má své lidi, všude má své zájmy, všude má své oči. Pokud na něco dojde, tak určitě ne podle přání ukrajinských a západních struktur a rozhodně ne ve chvíli, kdy na to budou všichni čekat. 

3. Letos je opravdu ideální čas skoncovat s Ukrajinou. Zima by teoreticky měla být tuhá, V Kyjevě se ještě pořád nezačalo vytápět, protože nemají plyn ani uhlí, brzy se začne vypínat elektrika, začne kolabovat zásobování. Putin nemusí dělat nic, jen čekat, až to lidem začne vadit. A ono jim to vadit začne. Pak stačí jakákoliv jiskra v prachárně a budou se dít zajímavé věci. Samozřejmě ve všech davech, ve všech shromážděních, ve všech štábech a vlastně i ve všech jednotkách má Rusko svoje lidi. Ukrajinské vedení má tendenci lhát tak dobře, že oblbnou nejen svoje chlebodárce na Západě, ale i sami sebe. 

4. Proč by Putin měl živit čtyřicet milionů nepřátelských Ukrajinců? Kdepak… je zapotřebí si když tak zajistit jen pár oblastí na Východě, kde se mluví Rusky. Nebylo by od věci mít mít zajištěnou vodu na Krym dněperským kanálem a hodil by se možná i Mariupolský přístav. Hodí se doly a hutě na Donbasu. Ale rozhodně se nehodí ani Kyjev ani Lvov. Ty se ovšem hodí tu Polákům, tu Rumunům, tu Maďarům… I zde bude přístup úplně stejný – žádná armáda nebude dělat invazi, ale bude mírumilovně zachraňovat chudáky civilisty a nastolovat pořádek. Polsko a Rusko jsou sice na kordy, ale v tomto ohledu spolupráce pofičí jak za paktu Ribbentrop – Molotov. O Maďarech ani nemluvím… plyn, jaderná elektrárna… spousta společných zájmů… 

5. Ruské jednotky u hranic mi spíš připadají jako něco podobného, co teď dělají Poláci na hranicích s Běloruskem. Jestli na Ukrajině dojde uhlí, nebude elektřina a do toho začne nějaký pořádný bordel, hádejte kam budou lidi utíkat? Hodně jich bude utíkat směr Rusko. Pak bude zapotřebí se předvést  – zajistit stany, zajistit jídlo, zajistiti wifi, aby všechny chytré telefony chrlily do celého světa videa, jak se Rus stará o své bratry. A samozřejmě bude zapotřebí z davu vyzobat všechny diverzanty, nácky a případné kriminální živly. Sto tisíc mužů na ukrajinských hranicích by tohle tak akorát mohlo zvládnout. 

Rusko nikdy nebude Ukrajinu dobývat. To si jen vezme, co se samo a radostně poddá. Vezme si to až ve chvíli, kdy budou všichni na místě Putina prosit, aby konečně přijel a ukončil řádění v ulicích.

Pokud by na nějakou rozsáhlejší invazi přece jen došlo, bude to invaze ze všech stran. Polská, Maďarská, Rumunská a Ruská… a Běloruská a možná i Turecká. Ale nejdřív doje na pořádné občanské krveprolití.  

Ano, připouštím, že se to může stát letos, protože okolnosti jsou nadmíru příznivé – Evropa se bojí nedostatku plynu a blackoutu, Ukrajina mrzne už teď, Polsko je při chuti, Maďarsko je při chuti, protože Kačinskému i Orbánovi by to značně vnitropolitickou situaci a snadno by “díky krizi” mohli protlačit další zákony na které mají zálusk a nejspíš by jim to vyhrálo volby. Make Hungary/Poland great again. 

Pokud je Ukrajina opravdu letos v hledáčku generálních štábů a pokud je již rozhodnuto o jejím osudu, začne to občanským bordelem. Rozbuškou bude cokoliv. Zima, hlad, atentát… to je úplně jedno. A až to bude opravdu řádně nepřehledné a nepochopitelné, pak teprve se pohnou tanky kupředu. 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 951 times, 4 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,43 out of 5)
Loading...
75 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)