636394_article_photo_4mlaepi_600x
29.11.2017
Kategorie: Politika

Pokud se Andreji Babišovi něco “opravdu podařilo”, tak je to resuscitace KSČM

Sdílejte článek:

MARIE JANDOVÁ

Po téměř třiceti letech se volební zisk KSČM konečně přiblížil výsledku, který bych si představovala a který by si zasloužila – někde okolo pěti procent, když pod pět by bylo ideálních – a v KSČM to okamžitě začalo vřít.

Nastalo tradiční hledání viníků a obviňování, kdo za to může víc a já už jsem se těšila, jak si komunisté vzpomenou na svoji nezastupitelnou historickou úlohu a předvedou nám, jak se s takovými lapáliemi dokázali v minulosti pomocí „přehmatů“ vypořádat. Bylo mi sice jasné, že k popravám by jako v padesátých letech nedošlo, když trest smrti je u nás zakázaný, ale aspoň nějaké pohovory, vylučování, normalizaci, nebo nějaké menší čistky by nám předvést mohli, doufala jsem a jeden čas to už už tak vypadalo.

Nedočkala jsem se. Z KSČM se totiž i přes nejhorší polistopadový volební výsledek stala díky Andreji Babišovi jedna z nejdůležitějších parlamentních stran, protože budou – společně s SPD Tomio Okamury – držet Andreje Babiše nad vodou.

A tak jsem se namísto sesazení Vojtěcha Filipa z funkce předsedy KSČM, nebo dokonce jeho vyloučení z této strany, dočkala toho, že tento komunista měl jednu z hlavních rolí při skládání poslaneckých slibů, když vyvolával poslance, kteří měli slib složit, aby byl následně bez problémů zvolen místopředsedou parlamentu. Dokonce začínám pochybovat o tom, že Filip nebude v dubnu kandidovat na funkci předsedy, jak původně oznámil, když vlastně dovedl komunisty do vládní koalice, i když skryté.

A o tom, jak zázračně soudruzi ožili a jak si začínají okamžitě vyskakovat, svědčí i včerejší Filipovo vyjádření na dotaz, jak budou komunisté postupovat, pokud je žádost o vydání Andreje Babiše stejná jako minule: “Kdyby to bylo stejné, tak bych se jako poslanec musel urazit. Protože v tom případě to znamená, že ten policista, který to vyšetřuje, od září neudělal vůbec nic! To by bylo velmi nekorektní,”  (Příznačné je, že mandátovému a imunitnímu výboru předsedá další komunista, Grospič.)

Opravdu by mě velmi zajímalo, co se tak asi mohlo stát, že vystudovanému právníkovi Filipovi před cca dvěma měsíci policejní žádost stačila k tomu, aby hlasoval pro Babišovo vydání a nyní je mu to málo, dokonce by ho to prý uráželo. Vždyť na podstatě žádosti o vydání nic nemění ani to, pokud by se v ní nezměnilo jediné písmenko. Naopak, tím spíše by si měl stát za svým prvním názorem.

Mě také uráží, když poslanci místo kvalitních a potřebných zákonů vypouštějí ze sněmovny zmetky a trvá jim to většinou mnohem déle, než ty dva měsíce, pokud si ovšem nepotřebují odhlasovat nějaké svoje výhody.

Pan Filip by si měl proto tyto pohádky nechat pro svoje vnoučata a nedělat si srandičky z dospělých lidí. Ať řekne na rovinu: “Andreje Babiše nevydáme, protože na tu bídu se s ním budeme mít jako někdo v žitě.” Bude to vůči nám, občanům, korektní.

Prosím, ani mi v diskusi nepište, že za to mohou občanští demokraté, protože s ANO do koalice jít nechtěli. S ANO bez Babiše by totiž do koalice šel každý.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Hana Rohlíčková 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslava Kováříková 100,- Kč

Celkem za měsíc: 2 136,00 Kč
Vybráno 6.10%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 50 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 4,24 out of 5)
Loading...
loading...

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.