NETANJAHU
9.1.2020
Kategorie: Politika

Pokud na nás Írán zaútočí, odpovíme „zdrcujícím úderem“, varoval Netanjahu

Sdílejte článek:

ARUTZ SHEVA

Premiér varoval, že pokud Íránská islámská republika zaútočí na Izrael, Izrael odpoví „zdrcujícím úderem“.

Při vzrůstajícím regionální napětí poté, co USA zabili nejvyššího íránského generála, varoval ve středu na konferenci na Koheletském fóru v Jeruzalémě Benjamin Netanjahu, že pokud by Írán na Izrael zaútočil, bude izraelskou odpovědí „zdrcující úder“.

„Každého, kdo na nás zaútočí, drtivě zasáhneme,“ řekl premiér ve středu v Jeruzalémě na konferenci v Koheletu poté, co Írán zahájil odvetné raketové útoky na základny amerických jednotek v Iráku.

Netanjahu označil cíl amerického dronového útoku z minulého týdne – generálmajora Qassema Soleimaniho, velitele zahraničních operací Íránskách revolučních gard – za „šéfa teroristů“.

„Qassem Soleimani byl zodpovědný za smrt nesčetných nevinných lidí, destabilizoval mnoho zemí po celá desetiletí, zaséval strach, bídu a utrpení a plánoval mnohem horší věci,“ řekl Netanjahu.

„Byl architektem a vůdcem íránské teroristické kampaně na Středním východě a ve světě.“

Izraelský premiér ocenil amerického prezidenta Donalda Trumpa za jeho „rychlé, odvážné a rozhodné konání“ při zabití Soleimaniho.

„Prezidentovi Trumpovi bychom měli poblahopřát za to, jak rychle, odvážně a rozhodně proti tomuto šéfovi teroristů konal. Ten byl architektem a vůdcem íránské kampaně krveprolití a teroru na Středním východě a po celém světě.“

„To, co zde dnes otevřeně říkám a co jsem říkal i v posledních dnech, si myslí mnoho, mnoho vůdců na Blízkém východě. Je velmi důležité říct, že Izrael stojí plně na straně Spojených států. Znovu chci zdůtaznit, co jsem řekl už mnohokrát a dnes to znovu opakuji, protože je to zvlášť důležité. Amerika nemá lepšího přítele než Izrael a Izrael nemá lepšího přítele než Spojené státy americké.“

„Na Středním východě není žádný den jako druhý. Regionální otřesy pokračují. Boj mezi extremisty a umírněnými lidmi pokračuje v nezměněné intenzitě. Na jedné straně je radikální islám vedený Íránem, který se pomocí vražedného teroru snaží uchvátit velké části této oblasti. Sevřít nás, uškrtit a zlikvidovat, protože chápou, že největší síla západní kultury je ve státě Izraele. Chápou to velmi dobře.“

„Na druhé straně je pragmatický tábor, který je ohrožován islámskými extremisty. Tento tábor dobře chápe, že bojuje o existenci, o život a za budoucnost. Stát Izrael je kotvou stability v těchto bouřlivých vodách. Výzvy, kterým čelíme, se nezmenšují – naopak. Přesto tu pevně stojíme proti těm, kteří nám usilují o život. Jsme odhodlaní a silní. Každý, kdo se nás bude snažit zaútočit, zasáhneme zdrcujícím úderem.“

Íránské revoluční gardy (IRGC) v úterý večer varovaly, že pokud USA odpoví na raketový útok v Iráku, zasáhnou nejen USA, ale i americké spojence – včetně Izraele.

„Varujeme Velkého satana, krvežíznivý a arogantní režim USA, že jakýkoli nový akt zla nebo jakákoli další agrese (vůči Íránu) bude mít zha následek ještě bolestivější a drsnější reakce,“ uvedla IRGC v prohlášení citovaném zpravodajskou agenturou Tasnim.

„Varujeme všechny spojence USA, kteří poskytli své základny jejich teroristické armádě, a kteří poskytují své území k nepřátelským a agresivním činům proti Íránské islámské republice, že na ně zaútočíme,“ uvádí jejich prohlášení.

„V žádném případě nepovažujeme sionistický (izraelský) režim v těchto zločinech za jakkoli oddělený od zločinného amerického režimu,“ uvádí dál.

Navzdory těmto hrozbám však zdroje izraelských zpravodajských služeb ve středu odhadovaly, že reakce Íránu na poslední eskalaci bude přiměřená a že Írán s největší pravděpodobností nebude cílit na Izrael.

Írán odpálil na irácké základny, na nichž jsou umístěny americké jednotky o síle zhruba 5 000 vojáků, tucet balistických raket.

Nejsou žádné zprávy, že by při těchto útocích zemřel nějaký Američan.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Daniel Kopecký 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč

Celkem za měsíc: 4 350,00 Kč
Vybráno 12.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 301 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,28 out of 5)
Loading...
politicon.cz
loading...
67 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.