NETANJAHU
9.1.2020
Kategorie: Politika

Pokud na nás Írán zaútočí, odpovíme „zdrcujícím úderem“, varoval Netanjahu

Sdílejte článek:

ARUTZ SHEVA

Premiér varoval, že pokud Íránská islámská republika zaútočí na Izrael, Izrael odpoví „zdrcujícím úderem“.

Při vzrůstajícím regionální napětí poté, co USA zabili nejvyššího íránského generála, varoval ve středu na konferenci na Koheletském fóru v Jeruzalémě Benjamin Netanjahu, že pokud by Írán na Izrael zaútočil, bude izraelskou odpovědí „zdrcující úder“.

„Každého, kdo na nás zaútočí, drtivě zasáhneme,“ řekl premiér ve středu v Jeruzalémě na konferenci v Koheletu poté, co Írán zahájil odvetné raketové útoky na základny amerických jednotek v Iráku.

Netanjahu označil cíl amerického dronového útoku z minulého týdne – generálmajora Qassema Soleimaniho, velitele zahraničních operací Íránskách revolučních gard – za „šéfa teroristů“.

„Qassem Soleimani byl zodpovědný za smrt nesčetných nevinných lidí, destabilizoval mnoho zemí po celá desetiletí, zaséval strach, bídu a utrpení a plánoval mnohem horší věci,“ řekl Netanjahu.

„Byl architektem a vůdcem íránské teroristické kampaně na Středním východě a ve světě.“

Izraelský premiér ocenil amerického prezidenta Donalda Trumpa za jeho „rychlé, odvážné a rozhodné konání“ při zabití Soleimaniho.

„Prezidentovi Trumpovi bychom měli poblahopřát za to, jak rychle, odvážně a rozhodně proti tomuto šéfovi teroristů konal. Ten byl architektem a vůdcem íránské kampaně krveprolití a teroru na Středním východě a po celém světě.“

„To, co zde dnes otevřeně říkám a co jsem říkal i v posledních dnech, si myslí mnoho, mnoho vůdců na Blízkém východě. Je velmi důležité říct, že Izrael stojí plně na straně Spojených států. Znovu chci zdůtaznit, co jsem řekl už mnohokrát a dnes to znovu opakuji, protože je to zvlášť důležité. Amerika nemá lepšího přítele než Izrael a Izrael nemá lepšího přítele než Spojené státy americké.“

„Na Středním východě není žádný den jako druhý. Regionální otřesy pokračují. Boj mezi extremisty a umírněnými lidmi pokračuje v nezměněné intenzitě. Na jedné straně je radikální islám vedený Íránem, který se pomocí vražedného teroru snaží uchvátit velké části této oblasti. Sevřít nás, uškrtit a zlikvidovat, protože chápou, že největší síla západní kultury je ve státě Izraele. Chápou to velmi dobře.“

„Na druhé straně je pragmatický tábor, který je ohrožován islámskými extremisty. Tento tábor dobře chápe, že bojuje o existenci, o život a za budoucnost. Stát Izrael je kotvou stability v těchto bouřlivých vodách. Výzvy, kterým čelíme, se nezmenšují – naopak. Přesto tu pevně stojíme proti těm, kteří nám usilují o život. Jsme odhodlaní a silní. Každý, kdo se nás bude snažit zaútočit, zasáhneme zdrcujícím úderem.“

Íránské revoluční gardy (IRGC) v úterý večer varovaly, že pokud USA odpoví na raketový útok v Iráku, zasáhnou nejen USA, ale i americké spojence – včetně Izraele.

„Varujeme Velkého satana, krvežíznivý a arogantní režim USA, že jakýkoli nový akt zla nebo jakákoli další agrese (vůči Íránu) bude mít zha následek ještě bolestivější a drsnější reakce,“ uvedla IRGC v prohlášení citovaném zpravodajskou agenturou Tasnim.

„Varujeme všechny spojence USA, kteří poskytli své základny jejich teroristické armádě, a kteří poskytují své území k nepřátelským a agresivním činům proti Íránské islámské republice, že na ně zaútočíme,“ uvádí jejich prohlášení.

„V žádném případě nepovažujeme sionistický (izraelský) režim v těchto zločinech za jakkoli oddělený od zločinného amerického režimu,“ uvádí dál.

Navzdory těmto hrozbám však zdroje izraelských zpravodajských služeb ve středu odhadovaly, že reakce Íránu na poslední eskalaci bude přiměřená a že Írán s největší pravděpodobností nebude cílit na Izrael.

Írán odpálil na irácké základny, na nichž jsou umístěny americké jednotky o síle zhruba 5 000 vojáků, tucet balistických raket.

Nejsou žádné zprávy, že by při těchto útocích zemřel nějaký Američan.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, ing. Antonín Zlínský 1000,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Radek Láznička 150,- Kč, Jiří Langr 1000,- Kč, Jaroslav Vlk 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Anonym 333,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Věra Holá 200,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Zdeňka Horníčková 200,- Kč, Miroslav Andreska 500,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč

Celkem za měsíc: 19 349,00 Kč
Vybráno 55.28%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 399 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,28 out of 5)
Loading...
67 komentářů