banka
14.1.2020
Kategorie: Ekonomika

Pokud by lidé opravdu věděli, jak dnes fungují soukromé banky, tak by je ihned vypálili do základů!

Sdílejte článek:

RADAN BRUS

V první řadě je důležité si uvědomit, jak dnes skutečně vznikají nové peníze. Pouze 2% nově vzniklých peněz “vydávají” národní banky. Zbylých 98% vniká v bankách soukromých! To je to samé, jako byste měla možnost mít doma tiskárnu na peníze…

Kdo ovládá měnu/peníze, ovládá úplně všechno a všechny! Zkuste si představit, že máte tiskárnu peněz Vy někde na vsi. Co myslíte, za jak dlouho Vám bude ta vesnice patřit? Nebojím se tvrdit, že v řádu týdnů jste vlastníkem vesnice.

Jenže tato hra soukromých bank je globální, čímž se tento princip natahuje v čase a účetně to není také ihned patrné… To, že tento systém ovládání ale funguje vidíme na tom, že všichni pracujeme, všichni vytváříme nějaké hmatatelné hodnoty a přesto se všichni a všechno zadlužuje …státy, firmy, občané! Dluh je to, co slouží k tomu ovládání všeho… Věřitel je pánem, dlužník je nesvobodným kmánem!

Národní banky totiž nejsou pod kontrolou daných států, neb se tvrdí, že národní banky mají být na “státních vládách” nezávislé, ba dokonce je to kodifikováno mezinárodními zákony a úmluvami. Jenže pokud je národní banka nezávislá na své vládě, můžeme si myslet že je skutečně nezávislá, nebo je ta závislost jen přesunuta někam jinam… no jasně-že platí to druhé a národní banky jsou skutečně závislé, ale směrem ven, mimo dané území, tedy směrem ke globální soukromým bankovním hráčům! A jedním z hlavních tlaků na “poddajné” národní banky, tedy kolonizované, jako je ta naše, je tlak na nemožnost suverenity, která může vycházet jedině z toho, že taková národní banka bude mít vedle “peněžních” a “papírových” rezerv, hlavně ty hmotné, tedy plný trezor monetárních kovů, jako je zlato a stříbro…

Zde si musíme zdůraznit, že naše ČNB se v předešlých desetiletích zachovala doslova “vlastizrádně” a zbavila se prakticky všech těchto nejdůležitějších rezerv, pod pláštíkem tvrzení: “že monetární kovy jsou prodělečné pasivum” …A ROZPRODALA POD CENOU NÁŠ ZLATÝ STÁTNÍ POKLAD, nastřádaný po generace našich předků, včetně hromad a hromad historických mincí nevyčíslitelné hodnoty! Musíme si uvědomit, že přesně tohle je totiž alfou a omegou jakékoliv možné suverenity naší země! Tedy možnost mít vlastní národní banku, pod vlastní státní kontrolou a plný trezor monetárních kovů!

V dalším kroku směrem k vlastní státní suverenitě musí být bezprecedentní kontrola soukromých bank a jejich vnitřní rozdělení na “úložné” a “investiční” bankovnictví. Kdy dnes je toto sloučeno a pokud si vložíte do banky své peníze, ona se Vás nemusí ptát, co s Vašimi penězi udělá a jediné co musí, je držen jen částečnou rezervu z Vašeho vkladu a se zbytkem si může dělat co chce, což banky používají právě k tomu vytváření “nových peněz”, které ve formě úvěrů posílají do oběhu, kdy se jim tyto peníze, zpětným vložením, znova a znova objevují na účtech a ty pak znovu půjčují tak, že právě takto vznikne těch 98% nové měny… Je to doslova “šulíní mlejn”, kde mi jim na to skáčeme jako ryba na háček. Skutečně platí tvrzení: “Pokud by lidé opravdu věděli, jak dnes fungují soukromé banky, tak by je ihned vypálili do základů!” …tady už jen dodám VZBUŘME SE!

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč

Celkem za měsíc: 11 972,00 Kč
Vybráno 34.20%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 111 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 4,65 out of 5)
Loading...
politicon.cz
31 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.