30.10.2015
Kategorie: Společnost

Pokrytecké evropské elity doběhla realita

Sdílejte článek:

IGNÁC MILAN KRAJNIAK 30|10|2015

Rakouský kancléř Werner Faymann před měsícem přirovnal postup maďarského premiéra Viktora Orbána v uprchlické krizi k nacistické rasové politice. “Na zvládnutí pohybu uprchlíků potřebujeme tresty proti těm, kteří zhřeší vůči solidaritě,” prohlásil Faymann v září.

imigranti-izbeglice-azilanti5-640x344

Rakouskému kancléři nevadí ani to, že Rakousko bylo před patnácti lety protiprávně sankcionováno ze strany Evropské unie za účast Haiderovců v rakouské vládě, přestože se o krátkou dobu ukázalo, že k žádnému porušování demokracie v Rakousku nedošlo. Dnes vyzývá ke stejnému protiprávnímu postoji vůči jiným zemím právě rakouský kancléř.

Jenže realita naivních levičácké nadšence dobíhá. Nedávno oznámila rakouská ministryně vnitra, že na hranicích se Slovinskem musí Rakousko postavit plot. Český europoslanec Zahradil to vtipně okomentoval otázkou, jaký je rozdíl mezi maďarským a rakouským plotem: ten maďarský je protievropský a ten rakouský proevropský.

Bavorská vláda dala Merkelové ultimátum, že pokud do neděle neskončí s politikou “otevřených dveří”, Bavorsko bude tento problém řešit separátně. Bavorská vláda má dokonce připravenou žalobu na německou spolkovou vládu za porušování schengenských pravidel. Postoj Bavorů je pochopitelný – nemají už žádné kapacity, aby mohli přijímat dalších imigranty. A navíc, ostatní německé spolkové země již odmítají přijímat další imigranty podle vnitroněmeckých povinných kvót.

Realita je neúprosná. Většina imigrantů přicházejících v roce 2015 do zemí Evropské unie jsou mladí muži. Většina letošních imigrantů nejsou uprchlíci, ale ekonomičtí přistěhovalci. Většina z této vlny imigrantů nepochází ze Sýrie.

Představitelé německé tajné služby BND varují před tím, že takovou velkou vlnu přistěhovalců nelze z bezpečnostního hlediska zvládnout. Desetitisíce mužů zahodilo své doklady a při registraci tvrdí, že jsou ze Sýrie. Jsou instruováni, jak mají odpovědět na otázky imigračních úředníků. Proto říkají, že mají syrskou národnost. A že svobodně si zvolit svou národnost je jejich lidským právem.

Evropské elity se v politice “otevřených dveří” k přicházejícím přistěhovalcům mýlí. Není to poprvé, kdy se většina evropských elit mýlila zaštítěna velkými ideály. Ve třicátých letech byl takovým ideálem mír s Hitlerem, kvůli kterému bylo obětováno Československo. Před patnácti lety se mýlily evropské elity v Rakousku, když ho bojkotovali pro jeho údajný příklon k nacismu.

Normální člověk by od takových naivních politiků očekával, že řeknou alespoň “sorry” poté, co jej doběhne realita. Jenže realita pro takové lidi neznamená potvrzení faktu že selhali. Jsou skálopevně přesvědčeni o své morální nadřazenosti a o své historické úloze převychovávat každého, kdo nemyslí jako oni.

Nynější evropské elity jsou impotentní a nedokáží řešit nejdůležitější problémy dneška. Lavírovali při řecké krizi, lavírují při Ukrajině, lavírují při Islámském státě a lavírují při imigrační krizi. Vznosnými řečmi se snaží zakrývat neschopnost přijímat rozhodnutí a stát si za nimi. Právě kvůli takovým lidem Evropa ekonomicky upadá a politicky slábne.

Jako sůl dnes potřebujeme politické lídry se zdravým rozumem a mentální výbavou postavit se k problémům čelem. Potřebujeme lidi, kteří mají s prominutím “koule” na to, aby začali problémy řešit. Pokrytecké lavírování už nestačí. Realita je neúprosná.

ZDROJ: Ignác Milan Krajniak

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2019: *****

Milan Tahovský 1000,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Petr Macura 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Radek Mrňa 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Jitka Rytířová 800,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Věra Heyduková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč

Celkem za měsíc: 4 705,00 Kč
Vybráno 13.44%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 4 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-banner
19 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.