POKROK
21.9.2018
Kategorie: Společnost

POKROKOVÝ EUROOBČAN: Zrušíme volby (pokračování článku „Zrušíme Českého slavíka“)

Loading...
Sdílejte článek:

TOMÁŠ PÍCL

Vážení soudruzi,

pozorně jsem vyslechl projev soudruha předsedy k situaci kolem ankety Český slavík a musím říci, že souhlasím se vším, co řekl. Nemůžeme si nechat ukrást rozhodování o důležitých věcech.

 

Nelze však přehlížet, že tyto nepřijatelné tendence nejsou jen v hudebních anketách, nýbrž i v podstatně důležitějších oblastech. Že nám lidé hlasují pro nesprávné zpěváky, je jistě mrzuté, ale musíme si dávat pozor na to, aby nám nehlasovali i pro nesprávné politiky nebo celé politické strany. Proto jsme už před časem přijali některá opatření. Ve spolupráci se sociálními sítěmi Facebook a Twitter rušíme všechny stránky a komunity, kde by se lidé mohli domlouvat na nesprávném hlasování ve volbách. Podařilo se nám smazat všechny opoziční stránky, které měly přes sto tisíc členů, postupně mažeme i ty, které mají desítky tisíc členů, těch už zbývá jen několik a tolerujeme je jen proto, aby ty změny, které jsme na sociálních sítích provedli, nebyly příliš překotné a nevzbudily v občanech nepřijatelné otázky. A výsledky se dostavily. Ve volbách do poslanecké sněmovny uspělo hned 7 proevropských stran, a sice ANO (jistě k tomu přispěla i skvělá práce eurokomisařky Věry Jourové), Piráti (politická odnož našich pouličních aktivistů z Antify, není tedy pravda, že by naše svazácké organizace nefungovaly), ODS (ano, tam je ještě několik podvratných živlů jako Klaus mladší nebo Zahradníková, ale s těmi už se Strana dokáže snadno vypořádat), KDU-ČSL (oceňujme zejména její přínos v oblasti sbližování s nástupci Henleinovy strany v Německu – naši svazáčtí aktivisté mohou právě u henleinovců 30. let inspirovat), TOP 09 (tady oceňme zejména skvělou práci našeho dlouholetého agenta Jaromíra Štětiny, kterého známe pod jménem Plavec) a STAN (kteří platili hned dva pokusy o svrhnutí našeho nesprávného prezidenta). Stále máme sice v parlamentu SPD, tu ale můžeme kdykoli zakázat. A stále tam máme KSČM, ale tam je třeba hledět zejména na budoucnost. A když se podíváme na aktivity mladých komunistů, ty jsou zcela v souladu s hodnotami Evropské unie a mnohem víc se slučují s názory soudružky Mogherini, která v Bruselu zastává pozici ministryně zahraničí, nežli se starými zpátečnickými politiky z KSČM.

Máme za sebou i neúspěchy. Ani eliminace opozičních skupin na internetu nedokázala zabránit zvolení nesprávného prezidenta. Ale my si z toho bereme to pozitivní. Nyní už víme, že nestačí rušit jen opoziční skupiny a profily, ale že je třeba eliminovat i aktivitu výrazných jednotlivců z řad opozice.

Soudruzi, já rozhodně nechci sociální sítě prezentovat jako něco špatného. Ba právě naopak. Lze je využít i k agitaci, která je žádoucí. Vzpomeňme si, že při předminulých prezidentských volbách ty byly právě sociální sítě, které málem dopomohly k vítězství pokrokovému kandidátovi Karlu Schwarzenbergovi. Budeme-li eliminovat nežádoucí facebookové skupiny a budeme naopak podporovat ty, které směřují uživatele internetu správným směrem, nemusíme pak hořekovat nad jejich zhoubným vlivem.

Věřím tedy, že jestliže dokážeme hlas lidu nasměrovat správným směrem při volbách, nebude problém je nasměrovat správným směrem i při oceňování interpretů, kteří si to zaslouží nejen za svou kulturní, ale i agitační činnost.

Děkuji za pozornost.

POKROKOVÝ EUROOBČAN

tomas-picl72668496_0

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2020: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Koubský 500,- Kč, Jiří Nováček 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Zdeněk Palička 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Pavel Janeček 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Tomáš Klikar 1000,- Kč, ing. Jiří Lechner 800,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Josef Malý 250,- Kč, MUDr. Jiří Roh 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Mario Valent 484,78 Kč (20 eur), Karel Kubela 50,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Pavel Jurášek 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Zuzana Karlová 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Richard Kovaříček 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč


Celkem za měsíc: 16 237,78 Kč
Vybráno 46.39%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 102 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
Loading...

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.